Захранвам ....ама нищо не ми е ясно

  • 672
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 155
Моля ви пак за помощ!
Захраних с оризовата каша на Милупа. Вече стигнах до 6 лъжички. Давам го наобед след кърмене. А през деня по някое време му давам сокче от круша щото ми е запечен много.
Та чудя се как да добавям нови храни и къде да ги вмъкна. Пример ако искам да дам банан в кашата ли го слагам или го давам през друго време. Или ако искам да му дам пюре от друг зеленчук към кашата ли да го сложа или да почна от начало - 1 лъжица другия ден 2 и така....а кашата да я спра.
Надявам се ме разбрахте, щото го написах объркано. Общо взето се чудя като добавям нова храна махам ли старата или вмъквам новата по друго време.
П.П. Не искам да замествам кърмене. Аз замествам дохранване (вместо АМ давам кашата)
Благодаря много

# 1
  • Мнения: 1 984
защо банан? морковче, ябълка, грушка  baby_neutral , картофче. за начало. може сокче в кашата, да свикне, може пасирано, може от пюре.

# 2
  • Мнения: 6 607
Не го слагай в кашата започни с 1л. и постепенно увеличавай .

# 3
  • София
  • Мнения: 15 197
Не можах да разбера: колко е голямо бебчето?

Захраних с оризовата каша на Милупа. Вече стигнах до 6 лъжички. Давам го наобед след кърмене. А през деня по някое време му давам сокче от круша щото ми е запечен много.-Кашите поначало се дават следобяд и с тях се замества следобедно хранене. Наобяд се дават зеленчукови или месни пюрета.

Та чудя се как да добавям нови храни и къде да ги вмъкна. Пример ако искам да дам банан в кашата ли го слагам или го давам през друго време. Или ако искам да му дам пюре от друг зеленчук към кашата ли да го сложа или да почна от начало - 1 лъжица другия ден 2 и така....а кашата да я спра.-Ако искаш да дадеш плод, може да го дадеш в кашата, може да го дадеш и между храненията.
Зеленчуковото пюре го давай на отделно хранене- не заедно с кашата. Както писах по-горе: пюрето наобяд, кашата-следобяд. С пюрето също захранвай постепенно.

Общо взето се чудя като добавям нова храна махам ли старата или вмъквам новата по друго време.-Когато добавяш нова храна, старата си остава и вмъкваш новата по друго време.

Последна редакция: пн, 13 авг 2007, 09:47 от Vivi

# 4
Напълно съм съгласна с Vivi.Само да добавя,че не трябва да захранваш с две храни едновременно.

# 5
  • Мнения: 43
Общо взето са ти казали основното .Да ти кажа как захраних аз.Като навърши 3м се захранихме с плодовите постепенно като до 4тия вече заместих обедното хранене с него.В четвъртия захраних със зеленчуковите,пак така с ъс лажичка по лъжичка И на обяд давах зеленчуковото а следобяд плодовите /много ги харесва и си ги изяжда/Давам му Ганчев.Сега сме на 4 и половина и плодовото не ни стига след два часа пак е гладен за това сега следобед половината от пюрето му го бъркам с мляко един път на ден му правя сок между храненията.Смятам да въведа кашата в 5тия.Между другото това за запека,като даваш оризова каша това още ще го запича бебчето.Ние бяхме с такъв проблем обаче след плодовете и зеленчуците забрави за това.Дано да съм ти била полезна .Моля те пиши ми и ти да обменяме опит.На колко е твоето бебче?

# 6
  • Мнения: 4 447
Няма страшно, никой не се е родил научен, ще ти помогнем  Hug

Мисля, че идеята за сок, не е добра, по-добре давай пюре - круша, ябълка(при някой действа обратно,зависи), слива (синя). Ако искаш, можеш да му свариш овесени ядки и да му даваш да пийва от водичката. Какво разбираш под това, че сте запечени? На колко време ака? И каква горе-долу е пропорцията на кърмата и АМ-то? Ако кърмата е повече като прием от АМ-то, е нормално да акате по-малко,защото кърмата се усвоява почти на 100%.

Ориз, банан, морков, грах... по-скоро запичат. И кашите като цяло. В никакъв случай не бързай сг лутеновите каши, даже бих те посъветвала да ги забравиш до 8м поне!

Регулиращ ефект - тиква, тиквичка...

Започни с картофче, като му го забъркваш с кърма или ам, за да му е по-вкусно и да не му се муси - ще му е познат вкуса.

Отначало давай по-редичко, като постепенно сгъстяваш.

За други плодове и зеленчуци мисля, още сте мънинки, както и за кисело мляко.

Аз захранвах с един зеленчук или плод през 2-3 дни, като първия път давах по 3-4 лъжички макс и после млякото. Постепенно увеличавах докато, като намалях пропорционално млякото (при теб няма как да намалиш кърмата, затова го остави да си цока, колкото поиска). Постепенно сам отказа млякото и сам направи първо едно заместено ядене, после две, сега имаме 3, но млякото си е сутрин и вечер.

Ако имаш въпроси - давай, ще помагаме!



Общи условия

Активация на акаунт