Дайте съвет-малкия изобщо не иска да яде!

  • 4 095
  • 65
  •   1
Отговори
  • Мнения: 551
Моля ви споделете какво да правя, малкия изобщо не иска да яде. То е молене то са филми, просто вече се изчерпах.
По-скоро някакъв сироп може би да ми препоръчате.

Последна редакция: пн, 13 авг 2007, 13:46 от Ellypr

# 1
  • София
  • Мнения: 2 217
Това ново явление ли е при вас или си е злояд по принцип? Има значение. И ние имахме такъв период от близо два месеца - нищо не можех да му натъпча в устата, че и течностите намали много. После отмина, слава Богу, но да ти кажа нищо не ни е помогнало, просто от само себе си се оправи. Сега давам Саностол - витаминен сироп, някои казват, че увеличавал апетита, но аз много не вярвам.

# 2
  • Мнения: 2 956
Колко е голям "малкия"?
И Дени имаше такъв период от около 2 седмици (може и повече) когато беше на 1г и 6-7 м.Май се оказа,че е било от зъбките.Искаше само мляко.
Най-важното е да не го насилваш.

# 3
  • Мнения: 551
Преди време се хранеше добре, но от 3 месеца насам е някакъв ужас.
На 3г е, давала сам и сиропа Мултисаностол но не забелязах ефект.

# 4
  • Мнения: 924
И Алек имаше такъв период, отмина от самосебе си. Искаше мляко по 5 пъти на ден. Но най-добре не го гони с лъжицата, ще стане злояд... Опитай да го питаш какво иска за ядене, нареждай храната красиво, прави я възможно най-цветна, пробвай да се храните навън. Купи нещо, което не е пробвал до сега...

# 5
  • Мнения: 551
Единствено сокове пие, без да го гоня.

# 6
  • Мнения: 924
Аз бих го оставила на сокове няколко дена, докато поиска храна, но знам че много майки биха се притеснили да го направят. А украсената храна?

# 7
  • София
  • Мнения: 2 079
Мини на течна диета - кисело и прясно мляко, с нещо вътре, но на каша ...
Най-добре го събери за няколко дни с ядящо дете в къщи, слагай две чинии с еднакво ядене и дано като види, че другото дете яде да прояде.
Опитай да го водиш на градина или ясла, (ако ходи), дано покрай другите деца да прояде и той.

# 8
  • Мнения: 8 999
И моето дете премина през един дълъг злояд период /да не те плаша, но продължи около 3 г./. Сега е почти на 6г. и яде като ламя от 2-3 месеца насам.

# 9
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Пробвай сироп Киди, в него има лизин и е доста добър.

# 10
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Мултисаностол-а доста отваря апетита.

# 11
  • София
  • Мнения: 15 198
Племенницата ми е така-на 4г. без 1 месец е. Смислена храна почти не яде. По едно бурканче с нещо сготвено-това е за цял ден. Не закусва. Не обядва. Въпросното бурканче храна изяжда чак след следобедния сън. Вечер хапва някакви шунки и краставици-по 1-2 парченца. И преди да заспи изпива по 1 кофичка кисело мляко.

Сестра ми просто я остави да живее както си иска. В детската градина каза да не я карат да яде. И не я карат.

От скоро увеличи бурканчетата с храна на 2-едно за обяд и едно привечер. Чат-пат закусва.

Здрава е, изследванията й са нормални..... Това е положението при тях.

Ако съм аз-ще полудея. Но сестра ми просто я остави да яде когато и колкото си иска.

# 12
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Моята дъщеря през около две седмици има такива периоди на отказване на храна.
Аз не давам никакви добавки. Ако не й се яде, не яде. Има дни, в които кара само на кисело мляко с бисквити, а има и такива, в които не мога да й насмогна на яденето.
Не я моля и увещавам. Предлагам храна, ако не я иска, прибирам. След 2-3 часа пак предлагам и така, докато хапне или докато сама си поиска нещо.

# 13
  • Мнения: 5 183
Мултисаностол-а доста отваря апетита.

И аз така знам от приятелката ми, 4ието дете е изклю4ително злоядо от раждането си.

# 14
  • Мнения: 551
Пробвай сироп Киди, в него има лизин и е доста добър.


Ще взема пък с него да опитам. Благодаря на всички ви за бързите отговори.

Общи условия

Активация на акаунт