Прегракнало гласче?!

  • 775
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 105
Здравейте, мами! Имам малък проблем - бебчо е на 8 мес и от снощи му се промени гласчето - прегракна. Няма температура, а и нослето не му тече. Не искам да го водя още при личната, защото тя се сърди като няма други симптоми. Според вас как тр да постъпя и какво мога да му дам, за да го облекчи? Предварително благодаря!

# 1
  • Мнения: 229
При две от дечицата в нашата градинка така започна вирусно заболяване. Лекарката констатира зачервено гърло, а след два-три дни започна и повръщане и разстройство. Не зная дали има връзка, само ти обръщам внимание, за да следиш малкото човече. Най-добре си е да го заведеш на лекар, какво като лекарката се дразни, нали отговорност за детето носиш ти.

# 2
  • София
  • Мнения: 1 750
Ами звънни на лекарката по телефона. Пък и няма право да се сърди, това й е работата.

# 3
  • Мнения: 1 568
Намери тел.на някой хомеопат! Peace
Ще оправи детето бързо и по-безвреден начин!казвам го от опит!От както ползваме хомеопатия съм се успокоила и не се шашкам като преди!!!!

# 4
  • Мнения: 105
Заведох го при друг лекар, на частно. Оказа се, че му е леко зачервено гърлото. Даде сиропче.Аман от доктори и от това човек да се съобразява постоянно с тях и с техните настроения. Сякаш са ни малко другите главоболия!  #2gunfire  smile3511

# 5
  • Мнения: 5 026
Със синът ми имахме подобен проблем. Давахме ампули Калций-Глюконици и се оправи.Но задължително питай първо лекар!

# 6
  • София
  • Мнения: 1 750
Вместо да се ядосваш, следващия път отиваш директно при личната лекарка на детето. Какво като се цупи. Да не ти пука, по-важно е детето да е добре и ако има нещо да се хване навреме, вместо после да се стига до антибиотици и т.н.
Бързо оздравяване на малчо!

# 7
  • Мнения: 473
При същите симптоми, които описваш аз се справих като веднъж дадох Панадол, и няколко пъти по половин ампула вит. С. Затоплях млякото на бебчо малко повече, но не много и се оправи за един ден.

# 8
  • Мнения: 105
Аз също снощи веднага дадох Панадол, но на сутринта малкия пак си грачеше. Лекарят ни даде освен сиропчето точно тези ампули - калций-глюконици. Щом и вие сте ги ползвали, още по-добре. И да бях отишла при личната само щеше да ми чупи стойки и да ме нерви. Има ли смисъл?!  Thinking

# 9
  • Мнения: 5 183
И моят син е с прегракнал глас.
Никога досега не се е слу4вало, но днес си го взех от градината с те4ащ нос и прегракнал глас.
Ина4е е жизнен и изглежда добре.
Нищо не му дадох.
Сега спи.

# 10
  • Мнения: 105
На нас не ни тече нослето, и също е весел. Хапва си нормално, но ето че явно е пипнал или вирус или е настинал малко. Но в това откачено време... Thinking

# 11
  • Мнения: 4 496
На малката беше прегракнало гласчето,но то беше от рев.А на малкия се оказа,че му е червено гърлото.Каква е тази лекарка,дето се "сърди"?!?! smile3515

# 12
  • Мнения: 105
Такава, че с кеф да я утрепе човек. Все пак сме в България... Tired

# 13
  • Мнения: 4 496
Що не и се "разсърдиш"и ти декември месец? Mr. GreenТогава се правят промените.Все пак за дете става дума... smile3511

Общи условия

Активация на акаунт