обиди ме...............

  • 4 040
  • 39
  •   1
Отговори
Извинявайте че пиша като гост, редовен потребител съм.

Имам нужда да споделя с някого защото много ме заболя от следната случка.

Излизаме на вечеря аз съпруга ми, свекървата и семейството на брата на мъжа ми. Аз тичам покрай детето и от време на време успявам да седна на масата.
Мъжа ми понякога е доста краен в изказванията си което мен доста ме дразни и така се случи и същата вечер. За каквото и да подхване все той е прав и говори с един назидателен тон който не търпи възражение. Близките му го познават и не им прави впечатление но мен това ме вбесява. Гледах да си мълча през повечето време за да не става разправия, но не не сдържах. Даже вече не помня за какво точно го оспорих и той като се нервира и каза нещо от сорта “Ти да не се обаждаш че повече няма да видиш почивка в 5 звезден хотел а ще си ходиш в Равда и тем подобни .......”  на помня края защото вече се бях разревала и грабнала детето да си ходим. Това го казва на масата пред всички.
Аз знам че благодарение на него живеем добър живот и почиваме по хубави места, но ако по този начин ще ми го показва не благодаря.......... не искам. До известна степен парите явно го променят и това ме притеснява.
Това ми се случва за пръви път откакто сме женени вече седем години. Много ме заболя, обиди ме пред всички.
Както и да е тръгнахме да си ходим, той дойде с мен и детето и ме попита Защо правиш сцени. Аз за първи път си позволявам да избухна пред някого и то мисля че по основателен повод. Не го удостоих с отговор на този въпрос. На сутринта ми се извини каза че ако ме е обидил по някакъв начин ми се извинява. Но честно казано това не ми е достатъчно. Мисля че той не разбра колко много ме обиди.

# 1
  • Мнения: 732
Ами след като той не разбира колко те е обидил, защо не му кажеш?  Blush

Когато има проблем, той се решаа с разговор  Thinking

# 2
  • София
  • Мнения: 18 679
Тъпо от негова страна, много тъпо. Според мен трябва ясно да му покажеш, че не може да си позволява подобно поведение, защото иначе с годините и повечето пари, ще става все по-страшно. При нас положението е същото, съпругът ми изкарва точно шест пъти колкото мен. Стечение на обстоятелствата просто...Слава Богу, по душа е изключително щедър и грижовен мъж. За над десет години връзка, се сещам за един-единствен път, когато без да иска да ме обиди, направи коментар по въпроса. Вдигнах му грандиозен скандал и не му говорих 2 дни. Извини ми се искрено, аз също се извиних за твърде честолюбивата реакция и оттогава вкъщи никога не се говори за пари. Като има - има, като няма - няма. Кой ги е донесъл, пък кой ги е похарчил - няма значение Peace Така и трябва да бъде!
Може би мъжът ти не осъзнава, че в едно семейство, ако мъжът е преуспяващ, това се дължи много, ама много на жената! Нашата житейска роля не се свежда до изкарването на пари за вкъщи, ние правим много други неща, който са безплатни, но без които те или не биха могли да постигнат благополучие, или нямаше да могат да му се радват истински. Важно е да накараш господина на осъзнае тези неща. Важно е самата ти да ги осъзнаеш. Стойността на една жена не се определя със заплатата й. Може въобще един лев да не вкарваш вкъщи и пак да си страхотна, със самочувствие и да се чувстваш независима. Не му позволявай да те третира по този начин!

Последна редакция: пн, 13 авг 2007, 12:27 от belinda

# 3
И аз вкарвам пари и то доста в сравнение със средната заплата в България.

Просто си мислех че той ще разбере сам какво е направил. Но явно ще трябва да му го разясня подробно.

# 4
  • София
  • Мнения: 18 679
И аз вкарвам пари и то доста в сравнение със средната заплата в България.
Ето за това говорех Laughing Няма значение кой колко вкарва, разбираш ли Simple Smile

# 5
  • Мнения: X
Разясни му го наистина, за да не се повтори. И аз бих се обидила но....може би той просто си е такъв. След като усещаш , че парите го променят, би трябвало да очакваш всичко.

# 6
  • Мнения: X
Леле, как може някой да говори така?!  #Cussing out #Cussing out
Но старо правило е, че колкото по-заможен е един мъж, толкова по-арогантен е.
Очевидно, че трябва да му се обясни ясно на този мъж кое те е обидило, след като той може да каже такова нещо и да не разбира, че е адски гадно.

# 7
  • Мнения: 945
Бих го zавряла в миша дупка. Обидно е не какво е каzал, а факта, че zа да го каже сигурно наистина се чуства zа нещо по велико от теб. Много ясно бих му покаzала, че това е бил последния път, когато може да си поzволи да говори така с мен.

# 8
  • Мнения: 1 942
В интерес на истината не е казал, кой знае какво, но не е прав да го казва пред толкова хора и с назидателен тон. Аз след като се е извинил не бих правила проблем сега, но ще си кажа какво мисля след като мине малко време. Тогава емоциите ще са поуталожени и ще съм по-наясно със себе си.

# 9
  • Мнения: 1 475
Факт е обаче, че повечето мъже с пари се държат арогантно с половинките си, който плаща той поръчва музиката, го е казъл народа!И дори да не го казва винаги ще дойде момент в който ще почне да го натяква, че това което си си единствено и само благодарение на него! И жената трябва сама да си прецени дали може да преглъща тези натяквании и да си трае или да избере друг път!
Пресен пример с мен в предишната си връзка , която продължи към 3 год и нещо един мъж по-голям от мен и с пари и когато се карахме вече към края, с такава злоба ми казваше, че ако не бил той съм щяла да умря от глад и да не съм видяла ни море , ни дрешки, ни почивки! А аз си работех и си изкарвах пари и за храна и за наем и за някоя дрешка Rolling Eyes и никога не му бях поискала един лев, той сам ми предлагаше всичко и ми правеше подаръци!А накрая излезе, че съм щяла да умра от глад, ако не  е бил той!  Laughing
 Абе на мъж вяра нямам, ако ще да е хвален и от 100жени, затова винаги една жена трябва да се стреми да е независима от мъжа до нея!

# 10
  • София
  • Мнения: 18 679
Абе на мъж вяра нямам, ако ще да е хвален и от 100жени, затова винаги една жена трябва да се стреми да е независима от мъжа до нея!
Точно така! Винаги да я наясно, че обувките му са с върховете към вратата Joy

# 11
Наистина досега не съм се и замисляла кой изкарва повече от нас двамата и не е имало причина за това. Когато се оженихме той беше без работа, после доста време аз получавах повече пари от него така че положението не винаги е било като сегашното.

Това ми се случва за първи път и може би затова реагирах остро. тази седмица той замина и в в края ще се върне, мисля тогава да поговорим по този въпрос на спокойствие за да не се повтаря.

# 12
  • Мнения: 1 942
Зависи и ти какво и с какъв тон си казала де. Може и той да се е засегнал, че пред близките му не го подкрепяш, а го критикуваш. Като се дразниш от начина му на говорене опитай се да му правиш забележки и разбор на вечерта като сте сами  Peace

# 13
Да подразни се от това че го критикувам. Знам че не е редно пред всички но наистина ми е омръзнало от неговите изказвания от сорта колко е велик и как всички останали трябва да работят за него и тем подобни.

# 14
  • на едно прекрасно място
  • Мнения: 150
Да подразни се от това че го критикувам. Знам че не е редно пред всички но наистина ми е омръзнало от неговите изказвания от сорта колко е велик и как всички останали трябва да работят за него и тем подобни.


Леле,наистина трябва да си поговорите сериозно,иначе може да си мисли,че той е прав и не се е случило нещо кой знае какво ,била си изнервена покрай детето може би и тем подобни глупости...  .Кажи му точно и ясно как се чустваш ти и как те е наранил,и че така не може да продължава Crossing Arms

Общи условия

Активация на акаунт