Картов, броколи и моркови-как да направя пюре?

  • 3 461
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 164
Здравейте, бях да взема на малката пюрета.Зеленчукови на ХИП.Направи ми впечатление че повечето продукти ги имам-ориз, картофи,броколи,моркови.Можете ли да ми кажете как точно да ги приготвя/не съм много добра готвачка по принцип но сега имам желание/ за бебето.Ако направя по-голямо количество, защото тя яде малко как мога да го съхраня.Благодаря предварително.

# 1
  • София
  • Мнения: 15 216
Как правех аз:
Зеленчуците-почистени и нарязани на парчета, слагах да се варят по различно време, според това колко им трябва да се сварят. В твоя случай: най-напред-морковите, след тях-картофите и накрая-броколите.

Когато се сварят добре-пасирах.

Аз правех зеленчуковите пюрета с кърма или АМ.
За пюрето, което ще дадеш същия ден, може да пасираш зеленчуците с АМ. За 1 бурканче пюре може да добавиш около 30мл АМ (може да го разтвориш във водата, в която са врели зеленчуците). Ако е твърде гъсто-добави още.
Ако искаш да съхраниш пюрето, пасирай с малко от водата, в която са врели зеленчуците. Преди да дадеш пюрето, може да добавиш АМ-сухо или разтворено в по-малко вода.

# 2
  • Мнения: 490
аз слагам всички зеленчуци наведнъж да се варят до омекване и после ако водата ,в която са врели е повече отливам от нея и останалото количество  пасирам със зеленчуците,няма сол,няма подправки.Аз даже неслагам и АМ или кърма,чисто зеленчуци само.Обикновенно правя повече и останалото го исипвам в бурканче с капачка и в хладилника,на другия ден само притоплям на водна баня. Внимавай с ориза,изисква повечко варене и вода,но ако го оставиш за другия ден не е хубаво.Аз готвя ориза на същия ден.Давай смело Peaceаз досега несъм купила едно пюре от магазина ,всички ги правя

# 3
  • Мнения: 1 986
  Аз купувам от замразените смеси на Бондуел-морков,карфиол и броколи;слагам 1-2 картофа/ситно нарязани/ и въпросните зеленчуци с малко вода в микровълновата и за 15-20 мин. са готови-пасирам и пълня в бурканчета Peace

# 4
  • Мнения: 503
аз слагам всички зеленчуци наведнъж да се варят до омекване и после ако водата ,в която са врели е повече отливам от нея и останалото количество  пасирам със зеленчуците,няма сол,няма подправки.Аз даже неслагам и АМ или кърма,чисто зеленчуци само.
 Само,че аз добавям и малко магданоз Peace

# 5
  • Мнения: 164
добре , за другия ден ориза не става.Тогава как се запазва в готовите пюрета.Дали мога да консервирам със изваряване бурканчетата.Колко мин трябва да ги изварявам, бурканчетата на Ганчев ще станат ли - от плодовите пюрета?Или във фризера ще е по-добре. Heart Eyes

# 6
  • София
  • Мнения: 15 216
Защо да не става? В смисъл-ако пасираш ориза заедно със зеленчуците-няма проблем да го съхраняваш. Няма да стане, ако искаш да го свариш единия ден, пък да пасираш на следващия. Просто няма да се пасира добре, ако е студен.

Може да консервираш с варене-минимум 10 минути. Аз така правех. Бурканчетата на Ганчев, обаче, не са подходящи.
Може и да замразяваш. Аз лично не си падам по замразяването на храна, но много майки го практикуват.

Последна редакция: пн, 13 авг 2007, 20:38 от Vivi

# 7
  • Мнения: 5 026
Как правех аз:
Зеленчуците-почистени и нарязани на парчета, слагах да се варят по различно време, според това колко им трябва да се сварят. В твоя случай: най-напред-морковите, след тях-картофите и накрая-броколите.
Когато се сварят добре-пасирах.
  Peace

# 8
  • Мнения: 164
Направих пюре - стана по-хубаво и от ХИП с броколите.Бих посъветвала всички майки които имат възможност за градина да си посядат броколи.Вече трета година с майка ми сме много доволни, слагаме си и за зимата във фризера.Много лесно се гледат.Чудех се защо в много пюрета слагат нишесте.Аз на моите пюренца дори им сложих от водата с която варих зеленчуците защото бяха много гъсти.Предполагам за да стане по-голямо количество newsm78

Последна редакция: пн, 13 авг 2007, 21:53 от danielka1979

Общи условия

Активация на акаунт