питанка за зъби...

  • 785
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 568
Синът ми е на 7!
Зъбките му се сменят от известно време,но...от месец му пада вече второ зъбче,което веднъж е падало!!!!!Притеснена съм,защо така???
Не ме плашете много,че съм голяма паника!!!!

# 1
  • Мнения: 1 334
Нещо да не си се объркала. Искаш да кажеш, че му пада постоянен зъб , така ли? Заведи го на детски стоматолог.

# 2
  • Мнения: 3 146
Това е невъзможно. Просто е невъзможно да падне 2 пъти един и същи зъб, осве ако не е пораснал два пъти (понякога има два млечни зародиша за един зъб, а липсва зародишът на постоянния), така че би трябвало да си го забелязала. За всеки случай идете на зъболекар!

# 3
  • Мнения: 1 568
Утре мисля да го водя!Сигурна съм,преди няколко седмици падна едно такова зъбче,дори още не беше добре поникнало,викам си:объркала съм се,да ама днес детето ме пита:мамо,това зъбче пада ли преди,поглеждам-да,паднало беше сигурна съм,а той ми казва че се клати-втрещих се!!!!

# 4
  • Мнения: 2 673
За първи път чувам за такова объркване...Не съм виждала свръхбройни - млечни зъби, а само постоянни, newsm78 ...В редицата са едните в челюстта \на рентгенова снимка\ се виждат другите. Не виждам защо се шашкаш..дори да е бил свръхброен, ...те \млечните\ нямат особено отношение към постоянните.  Важно е да се задържат\ с лечение \ като местопазители, докато дойде времето на постоянните да поникнат.

Абе, най-добре знае стоматолога!...само разсъждавам върху темата..

Общи условия

Активация на акаунт