Използвате ли каши?

  • 2 323
  • 56
  •   1
Отговори
  • Мнения: 814
Това ми е питането. Моят син като беше на около 4-5 месеца опитах различни видове каши, но или не ги ядеше (а иначе е много ящен) или пък след това имаше киселини и видимо не му беше конфортно. И така аз се отказах - заместих с пюренца, сокчета и т.н. Сега сме на 1, 5 м. и той отдавна е на обща храна, но на моменти се замислям дали е трябвало да настоявам повече и да го привикна да яде каши, или пък другите неща са били успешен заместител  newsm78   

# 1
  • София
  • Мнения: 5 718
Нашето педи е "за" кашите - като източник на витамини от групата В. Синът ми ги харесва и ще му давам докато откаже.
Не се притеснявай - щом не са му действали добре, може би е било по-разумно да не ги даваш.

# 2
  • София
  • Мнения: 15 198
Давах каши. Иво не ги харесваше чисти, но с добавено плодово пюре ги ядеше с удоволствие.

# 3
  • Мнения: 1 092
Давам каши,бебчо много ги харесва Peace

# 4
  • Мнения: 8 242
Ползвам ги само за сгъстяване.

# 5
  • Мнения: 983
Aми, хапва..като се има впредвид, че не е от много ящен. Най - много харесва бананова и праскова, независимо коя марка. Давам предимно Милупа и Хумана.

# 6
  • Мнения: 451
Давам каша всеки ден, приготвена от мен, готови на различни фирми- както дойде. Дъщеря ми ги яде със скоростта на светлината.Но като не си давала няма какво да му мислиш- въпрос на предпочитания.

# 7
  • Мнения: 2 616
А оризовата, дето се препоръчва за начало  newsm78

# 8
  • Мнения: 520
И аз давам каша всеки ден, много харесва оризовата/безмлечна/ на Милупа. Днес дадох и елда, одобри я.. даже искаше още!

# 9
По препоръка на нашата педиатърка и аз давам каши всеки ден, но определено не са ни любими. Пробвала съм на Хумана и на Милупа почти всички видове - от известно време ги смесвам с настъргана нектерина или смачкан банан.

# 10
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Тери е вече голяма,но скоро бяхме за седмица на село и взех една кутия.Излапа си я с кеф,а като бебе не ги харесваше много.

# 11
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
Почти всеки ден давам каша.Излапва я за секунди. Simple Smile

# 12
  • Мнения: 772
Все още давам каши-главно за закуска.
Щом детето не е искало каша,не виждам какво си можела да направиш...Не можеш да му тикаш на сила Peace

# 13
  • София
  • Мнения: 3 609
Освен всичко,това ми е най-лесно за приготвяне за следобедна закуска,но не мисля че сте пропуснали нещо като не сте яли каши.Просто му давай различни видове зърнени храни под друга форма,щом като каша не му харесва.

# 14
  • София
  • Мнения: 2 298
Споко, и моята не е яла каши и не виждам нещо да й липсва. Опитах с 3-4 вида, от всяка отворена кутия е опитвала по веднъж и не я е дояждала. А и педиатъра не настояваше. Давала съм й плодови пюрета, в които има оризово нишесте и тях ги хпваше с удоволствие. По-късно е хапвала зърнени ядки с плод или сиренце, правила съм й кисели със суров плод и нишесте ...

Общи условия

Активация на акаунт