държавата изплаща ли някаква сума при първо раждане?

  • 2 529
  • 35
  •   1
Отговори
  • Мнения: 9
Една приятелка ми каза, 4е при първо раждане държавата дава някаква сума. Имате ли представа това вярно ли е и ако е така, каква е сумата.    Благодаря ви предварително Simple Smile Simple Smile Grinning Simple Smile

# 1
  • Мнения: 319
Да! 200 лв.

# 2
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 515
След като подадеш определен брой документи ти превеждат 200 лв Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 4 587
Да - 200 лева и мисля, че не само при първо раждане, а и при следващи. Simple Smile

# 4
# 5
  • Мнения: 5 393
След като подадеш определен брой документи ти превеждат 200 лв Peace

Точно така.Дават ти входящ номер и в рамките на 1 месец след това ти превеждат парите по сметка или ги получаваш кеш в  пощата.

# 6
  • Мнения: 9
много ви благодаря. Simple Smile аз 4акам беб4о през януари и ме интересуваше дали е вярно.мерси много Peace

# 7
  • Мнения: 492
Изплащат еднократна помощ от 200 лв. В момента искат да я правят 250 за първо детенце и 600лв за второ, но още не е прието.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 1 817
Една приятелка ми каза, 4е при първо раждане държавата дава някаква сума. Имате ли представа това вярно ли е и ако е така, каква е сумата.    Благодаря ви предварително Simple Smile Simple Smile Grinning Simple Smile

Дават със сигурност както вече са ти отговорили, и искам само да ти кажа, че ако се водиш на работа някъде, счетоводителите ще ти свършат тази работа, но ако не, най-добре се консултирай със социален работник по район да то обясни точно как стои въпроса. Аз бях ходила при такъв преди да си намеря фирма за работа и соц. работничка там ми каза, че се изплаща такава сума пари, но трябва да я заявиш преди да си родила. "Иначе след като родиш никой няма да то ги изплати тези парички" - точно това и бяха думите. Това ми е инфото от преди месец. Преди това може да е било друго. Може да не са милиони но най добре провери там за да ти е 100% достоверна информацията.
За 1 месец изискванията в КАТ и е Данъчните служби се смениха 2 пъти. Всеки път като отида няма нищо общо с предния  newsm78 . Сигурно и в соц. служби е така  Thinking .

# 9
  • Мнения: 4 111
ikoseva, не може да се заяви преди да е родила, защото помощта се изплаща при живородено дете и е задължително да се представи оригинален акт за раждане!

# 10
# 11
  • Варна
  • Мнения: 1 817
ikoseva, не може да се заяви преди да е родила, защото помощта се изплаща при живородено дете и е задължително да се представи оригинален акт за раждане!

Ами и аз се чудя защо ми казаха че преди това се заявява, което е логично предвид името на помощта - "Еднократна помощ при раждане", да е след това, но е факт. В крайна сметка не си ги измислям тези условия аз, ами лично компетентно лице ми го каза. Щом има такива изказвания, ако се наложи и отида след раждане да ми кажат че е трябвало да отида преди това. С оглед на това посъветвах авторката да провери лично, а не да се доверява да мнението на потребителите във форума.

# 12
  • Мнения: 1 155
200лв. "много" нали??????????????????????Направо да ги #2gunfire #2gunfireтия нещастници

# 13
  • Мнения: 4 111
ikoseva, има някаква грешка! Говорили сте за различни неща. Няма начин да е вярно това което казваш(казва тя). Не сте се разбрали със служителката!

# 14
  • София
  • Мнения: 1 320
200 лв изплащат не само при първо раждане. След като си си взела акта за раждане на детето, с личната карта на бащата отиваш в общината и попълваш едни документи и след 1-2 месеца търпение ще ти ги преведат по пощата. 

Общи условия

Активация на акаунт