Сирклаж - Ужас! Помощ!

  • 5 218
  • 32
  •   1
Отговори
Здравейте, мили мамчета! Много се надявам вие да ми поразясните някои неща! Много съм притеснена - чакам второ бебче, доста скоро след първото. Родих на 23.09.2006. Сега съм в средата на 5-тия месец. На 30.07 при преглед гинекологът ми установи, че имам скъсяване на шийката на матката и веднага ме прати в болница да ми направят сирклаж. Там докторката, която ме пое доста се забърза, защото установи скъсяване от 80% (каквото и да означава това). Още на втория ден ми направи сирклажа и след още два ме пусна в къщи да си лежа. Аз съм много изпълнителна - пиех си хапчетата и си полежавах доста, изобщо не съм се натоварвала с нищо. Да не говорим как ме подтиска факта, че не мога пълноценно да се грижа за другото ми бебе. Благодаря на мъжа ми и на майка ми, че ми помагат толкова много и се грижат и за мен и за слънчицето ми!
Вчера обаче, когато отидох до тоалетна, с ужас открих сирклажния конец върху тоалетната хартия! Паднал е. Не знам по каква причина, но след прегледа днес докторката също бе изумена, как е паднал, без да получа нито болки, нито кървене и на всичкото отгоре конецът си е вързан на възел както е бил варзан и дори не е скъсан. Просто все едно организмът ми го е изхвърлил като чуждо тяло!?!
Сега докторката ме вика да постъпя отново в болницата за да ми направи втори сирклаж с някакъв друг вид конец!
Помогнете ми!
На някой случвало ли му се е такова нещо?
Няма ли да навреди на бебето, а и на мен, втората пълна упойка?
Какви ли са ми шансовете, тоест за бебето?
Така ми се иска лекарите да обясняват по-разбираемо и по-искрено на бременните!
Аз съм реалист и много ми се иска да знам действителното положение, но съм останала с убеждението, че лекарите не искат да се ангажират да кажат каквото и да било, за да не сгрешат!
А аз няма да се разсърдя. Освен че искам още едно бебе, искам и да съм здрава, за да се грижа за това, с което господ ме е дарил вече Cry
Каква е гаранцията, че този втория сирклаж ще издържи?
От време на време, тоест всеки ден поне по 2 пъти, ми се стяга корема, получавам контракции и много ме дострашава в такива моменти.
Знам, че господ си знае работата, н ме е страх и ми се иска да знам повече по въпроса.
Благодря ви предварително , че отделихте време.
Ако не можете да ми отговорите, ще съм доволна дори ако само споделите опит!
Бъдете здрави!

# 1
  • Мнения: 7 716
Мисли позитивно и слушай лекарите. Всичко ще е наред.
Серклаж.
Щом има такова скъсяване, ако не направиш серклаж  бременността ти е доста застрашена.

# 2
  • Мнения: 1 868
Може да се консултираш за друг вариан на сирклажа .Тоест нещо което го замества ,някаква гривна която се поставя ,ако те интересува пиши на лични.

# 3
  • Мнения: 1 868
Виждам , че не си от София ,но поне попитай може и при вас някой да го прави.Или водещия лекар ,ако прецени да дойдеш в София.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 3 953
На мен също ми предстои  в края на септември. За сега съм добре и нямам скъсяване но, ми казаха за всеки случай трябва да се направи... Confused понеже преди 4 години имах спонтанен аборт. един вид презастраховка Confused

# 5
  • Мнения: 1 868
Аз имам 2 аборта и живот и здраве като забременея също ще ми се наложи ,но не съм решила кой от двата метода да избера.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Аз имам 2 аборта и живот и здраве като забременея също ще ми се наложи ,но не съм решила кой от двата метода да избера.
Извинявай, какъв е другия метод? Защото изобщо не ми предложиха някаква алтернатива - серклаж и точка Confused Rolling Eyes

# 7
  • Мнения: 229
Здравейте на всички! Аз съм със "страшния "серклаж.Когато ми го съобщиха и аз изпаднах в ужас.Прочетох всичко де що има и на всякъде пишеше едно и също: че страха е по страшен от манипулацията.И мога да ви потвърдя с 100% , че е така.Аз го правих в Майчин дом Варна при доц Янева и съм много доволна.Много е важно къде ще ти го направят ,защото риска от замърсяване и инфекция е голям.С упойка е , нищо не се усеща и ако някой доктор ти каже , че не трябва да ставаш въобще от опит ти казвам , че не е така.Добре съм! Жива съм! и се надявам на успешен край.Ако нещо конкретно те вълнева - питай. Ще помогно с кокото мога.

# 8
  • Мнения: 2 005
Божа работа е всичко PraynigЩе се моля за вас.Слушай докторите и повече лежане и почивка в името на детето NaughtyАз 9 м. не излязох от патологична бременост, но сега се радвам на моя палавник Joy Joy Joy Успех , мила  bouquet  bouquet  bouquet

# 9
  • Мнения: 504
Аз съм с три аборта, на третия до последно ми повтаряха че няма нужда от сирклаж в Майчин дом София, и след като стана белята други лекари бяха много учудени как не са ми направили. при евентуално забременяване със сигурност ще ми направят и за това искам повече инфо.

# 10
  • Мнения: 229
До Rema!При мен също въпроса за серклажа беше спорен т.е. единия лекари вика - 100% серклаж , другия вика няма нужда.А аз съм с един спонтанен аборт в 6 месец и това разногласие адски ме обърка.Затова заминах при най добрите специалисти в моя край.Издирих доц.Янева и си казах , каквото каже тя това ще е .Беше категорично за серклаж.Направих го и мога да кажа , че сега се чуствам добре.Кажи какво те интересува ще ти обесня

# 11
  • Мнения: 229
Ани , до колкото съм запозната с манипулацията конеца може да се скъса , но да се изхлузи........................Не съм лекар, но ми се вижда доста странно. Затова казвам , че е много важно кой и къде ще ти го направи.До колкото знам също от моята лекарка серклажа не помага след 20 седмица и е безмислен ако се направи тогава.Съветвай се и с друг специалист.Успех

# 12
  • Мнения: 1 868
Някой попита какъв е заместителя на серклажа.Това е някакъв вид гривна която се поставя като заместител на шиика ,само ,че не се прави на всякъде затова писах ,че ако организма изхвърля конеца по някаква причина може да се постави гривна .В София знам къде.

# 13
  • Мнения: 34
Кой ти е лекар ако не е тайна и кой ти прави серклаж? Питам защото съм чувала подобен случай и ми  е интересно дали лекаря е същия, но мен ако питаш искай второ мнение.

# 14
  • Мнения: 215
Виждам , че не си от София ,но поне попитай може и при вас някой да го прави.Или водещия лекар ,ако прецени да дойдеш в София.

Хм, струва ми се доста рисковано едно такова дълго пътуване... newsm78

Общи условия

Активация на акаунт