Два проблема след раждането: обрив по бедрата и зацапване?

  • 3 053
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 254
Около месец след като родих ( секцио) по бедрата ми се появиха ситни обриви - малки червеникави пъпчици, само на предната част на бедрата. Не сърбят, ту почти изчезват, ту рецидивират, но вече месец и половина поне сме си заедно...
Чела съм, че по време на бременността се появяват, но аз тогава си бях добре. Питах гинеколожката си, че даже и още една след това, та й педиатърката на Ирника - предположението беше, че са от жегите, че е контактен дерматит... 
Аз съм по-склонна да мисля, че са на хормонална основа, тъй като имам проблеми и със зацапване, което се появява неколкократно след като свършиха лохиите, но не е истински цикъл  ( един път за 1-2 дни, после пауза от седмица, после цяла седмица по малко всеки ден, после пауза два седмици, сега пак леко)
Явно, че организмът води някаква битка за връщане към други норми, но каква?
Като допълнителна информация, може би без особена връзка на пръв поглед - кърмя от началото, но с големи нощни паузи от по 5-7 часа, защото бебка си спи.
Някоя от вас да се е сдобивала с такива чудеса след раждането?
Объркан постинг се получи, но такава ми е и ситуацията Simple Smile
Ще ходя още по доктори по всички тези въпроси идните дни, но ще оценя и споделен опит, както винаги.

# 1
  • Мнения: 33
аз имам същия проблем, а родих преди 3 месеца. Зацапването изчезна, но обрива си стои упорито. Ще съм ти благодарна, ако споделиш какво ти е казал доктора Simple Smile

# 2
  • Мнения: 254
Qvlena, ти къде ражда и също ли ражда със секцио. Кърмиш ли и ако да колко често? (опитвам се да намеря някаква логика)? 
По повод зацапването - последният хит беше онзи ден ( в неделя) започна сякаш цикъл и после две-три капки и това беше.
Направо съм в шах. А истински цикъл така и няма.
Ще пиша като имам развитие идните дни.

# 3
  • Мнения: 33
раждах в сливен със секцио. след лохийте имах жълтеникаво те4ение,  гинеколога каза 4е било нормално. след седмица из4езна. появи се не6то като цикъл, но много слаб и кафеникав. все о6те кърмя. 4удя се на какъв доктор да отида, по принцип в бургас няма читави кожни лекари и направо съм в 4удо ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт