Какъв контрацептив ползвате след раждането?

  • 12 793
  • 189
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 035
Привет,

Тъй като ме е обзела една чуденка дали спиралата е по добрия вариант като контрацептив след раждането от таблетките реших да попитам - Вие на какво заложихте ?

И моля ви да споделяте ако сте със спирала имали ли сте изобщо някакви странични проблеми от нея ?
Питам, защото сестра ми опита два пъти да си сложи, но и двата пъти припада, организма и не я прие изобщо....сега аз съм с предразсъдъци и ме е страх да си сложа  Rolling Eyes

Последна редакция: вт, 14 авг 2007, 10:34 от val_stef

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 10 817
Страх ме е да си сложа спирала.Караме си на презервативи.

# 2
  • Мнения: 314
Аз си сложих спирала преди месец ,така че не мога да кажа още отзиви .

# 3
  • Мнения: 2 035
Аз си сложих спирала преди месец ,така че не мога да кажа още отзиви .
Надявам се че при теб всичко ще е наред, щом е минал месец   Praynig bouquet
Тъй като при систъра ми реакцията беше още в самия ден на слагането.

# 4
  • Мнения: 5 393
В момента с хапчета, но почнах да ги пия след като престанах да кърмя.До тогава-презерватив или календарния метод.

Спирала ме е страх да си сложа.Не знам защо,просто имам някакви предразсъдъци и това си е. Thinking

# 5
  • Мнения: 314
Ами засега поне е нормално ,освен че след като ми я сложиха около 10 дни ми кървя ,сега имам едно такова зацапване т.е без ежедневни превръзки немога но казват че било нормално преди да рода съм използвала 4 год противозачатъчни но реших да прекратя с инвестицията за тях.

# 6
  • Мнения: 2 035
Аз сега съм пред същата дилема....хем тая инвестиция ежемесечната, хем се блъскам с хормони яко и откачам направо понякога  Twisted Evil, а и често ми се случва да се чудя -  аз пих ли тая вечер, или не пих... и тогава  започва едно броене по блистера Crazy Направо нямам нерви да се занимавам с хапчета и затова спиралата ми се вижда по удачния вариант, но тия мои предразсъдъци значи...  Confused

Последна редакция: вт, 14 авг 2007, 00:37 от val_stef

# 7
  • Мнения: 447
Аз съм със спирала от 6 месеца досега съм нямала странични проблеми  Peace

# 8
  • Мнения: 1 314
Сложих си спирала, 7 месеца след второто раждане. Малко боли при слагането, но тогава други странични действия нямаше. Сега, 4 месеца по-късно, много често имам леко кървене, както го орисва sysonka като зацапващо и е много неприятно. Надявам се да премине до няколко месеца. Иначе не я усещам, като метод за предпазване ми харесва  от гледна точка че е в дългосрочен план и въобще не го мислиш тоя въпрос в сублимния момент, нито пък го прекъсваш , както сме я карали години наред.

# 9
  • Мнения: 256
Противозачатъcни Yasmin,  които ползвах и преди да забременея.
Спирала ме е страх да си сложа макар да не плануваме повече деца.

# 10
  • Канада
  • Мнения: 494
За сега ползваме презервативи.След второто може и да се замисля за спирала,ама и мен много ме е страх Mr. Green

# 11
  • Мнения: 983
Противозачатъчни таблетки Регулон. Такива пиех и преди забременяването, нямах странични ефекти, добре ми действаха даже, та сега реших да си продължа с тях. Е, след като приключих с кърменето, разбира се  Peace

# 12
  • София
  • Мнения: 2 227
Презервативи.

# 13
  • Мнения: 772
Бях решила и аз да слагам спирала,но гинеколога ми ме разубеди.Каза че ако искам да раждам пак не е много подходящо.Послушах го и за сега ползваме презервативи.

# 14
  • Мнения: 4 111
Не използваме. Пазим се.

Общи условия

Активация на акаунт