Вмъкни се в летните си дрешки 3

  • 5 299
  • 153
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 817
Здравейте!
 
Линк към първата ни тема:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=198181.0;all

Линк към втората ни тема:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=203305.0

Основната схема, която спазвахме при първия курс, беше:

ПЛОДОВО - ЗЕЛЕНЧУКОВА  ДИЕТА
 1 ДЕН - 1 кг. пресни краставици                           
 2 ДЕН - 1 кг. портокали
 3 ДЕН - 1 кг. пресни домати
 4 ДЕН - 1 кг. ябълки
 5 ДЕН - 4 зелени салати + 1 краставица
 6 ДЕН - 1 кг. портокали
 7 ДЕН - 1 кг. пресни краставици
 8 ДЕН - 1 кг. киви
 9 ДЕН - 1 кг.пресни домати
10 ДЕН - 1 кг.мандарини или грейпфрути
Дневната дажба се разделя за 4 - 5 приема на ден. От течностите е разрешенa
само минералната вода. За 10 дена се отслабва с 10 килограма.
Но някои от нас преработиха режима и въпреки това имаха голям успех! Те хапваха различни плодове или зеленчуци до 1 кг и на хранене само 1 вид плод или зеленчук съответно в плодовия или зеленчуковия ден. А всички пихме поне 3-4 литра вода!

Освежаващ айс ти за горещи дни  
Правя си ментов чай. Оставям го да изстине малко, т.е. да е топъл, но не горещ. Пълня половин чаша с лед. Слагам вътре 3 резена портокал и 1 лимон, но не ги изстисквам! Заливам с чая и бъркам. Получава се много ароматна студена напитка!

Ако някой си прави ягодов ден, ето 2 идеи...
Взимате половин кило ягоди и го пасирате с пасатор. Единият вариант е да го сипете в няколко чашки и го пъхате в камерата. След няколко часа имате ягодов сладолед! Другият вариант е да добавите няколко кубчета лед и пак да пасирате. Получава се страхотен ягодов шейк като в Макдоналдс! Леле, каква гадна диета   !

Ето малко информация за плодовете и зеленчуците:
Ако искате да подобрите кръвообращението яжте череши.
Черешите внасят радост и веселие в човека.
За да бъдете красиви яжте най-хубавите ябълки.
Ябълката внася мекота.Прави човека благ, мек, снизходителен.
Сините сливи се отглеждат за усилване на вярата.
Прасковите се ядат за лекуване на стомаха.
Кайсиите се ядат за анемия и за чернодробни заболявания.
Смокините носят здраве.
Пъпешът развива у човека внимание,маниер,обхода.
Динята чисти стомаха и червата, дава настроение и действува на ума.
Доматите подобряват кръвообращението.
При малокръвие яжте краставици.
Ако искаш да си благ, яж грозде.
Ако дробовете ви са слаби и умът ви не работи, яжте
грозде. То лекува дробовете.
Който иска да стане интелигентен и разумен да яде круши –
с правилна крушообразна форма, с хубав жълт цвят.
Като ядете дренки, придобивате устойчивост и
издръжливост в характера. Те доставят желязо в кръвта.
Киселините на лимона дават активност на човека

Линк за режим на хранене след диетата, подходящ като захранване:
http://www.tialoto.bg/article.php?cat=17&id=2133

С любезното съдействие на wonderful:
Димитър Пашкулев ми каза това, което ви написах по-горе. По-добре е да се разнообразява менюто за деня, не е нужно да е само един вид плод или зеленчук. Част от зеленчуците, според него, е добре да се приемат и на прясно изцедени сокове. Примерно сок от сурова тиквичка, краставица и моркови.
Аз, за сега не съм си правила сок. Закусвам с кайсии и праскови. Като огладнея пак, ям салата от домати, краставици, пипер и магданоз. Не я овкусявам по никакъв начин. Без сол, без мазнина. Като огладнея слетобяд пак малко плодове. А вечер отново салата. От време на време изяждам по едно морковче и няколко парченца сурова тиквичка.
Попитах го и за захранването. Много е важно, когато решим да се захраним да го направим много внимателно и умно. Според него, първите дни през деня отново се ядат плодове и зеленчуци и вечер се захранваме или със малко зеленчуци на пара или с малко зеленчукова супа(примерно картоф, морков, целина, магданоз; без сол). На вторият ден към супата вечер се прибавя малко растителна мазнина и овесени ядки.
На следващият ден на обяд - малко кълнове. На четвъртият ден се прибавят малко ядки за закуска(сурови-примерно бадеми, но се маха люспата), а вечерта коприва или зелен фасул и т.н.
Тъй като след разтоварителен режим храната се усвоява по-добре, след него имаме нужда от по-малко храна, следователно трябва да ядем по-малки количества. И примерно да преминем към разделно хранене, защото започнем ли да се храним както преди ще напълнеем отново.
И никаква сол, докато не се захраним!

Е, хайде стига съм писала!   Започва третия тур на нашата диета! Всички са добре дошли! 
Успешно диетуване, момичета!      bouquet

Кой направи успешно диетата?

Ивету - 11 дни - 7,6кг

Зима - 10 дни - 6,5кг

Диди - 10 дни - 6,0кг

wonderful - 10 дни - 5,5кг

Останалите момичета прилагат диетата в момента... Hug

# 1
  • Мнения: 523
Зимичка честита темичка! Hug
Браво за свалените килограми!Страхотна си!  bouquet
Желая ти да стигнеш по-скоро мечтаното тегло!  bouquet

# 2
  • Мнения: 1 817
Кис, благодаря ти!  bouquet И на теб ти пожелавам същото!  Hug

# 3
  • Мнения: 893
Момичета къде сте?  newsm78



Следи от сълзи как така на плодова-зеленчукова диета пък ленено семе? Неразбирам  newsm78


Реших, че няма да навреди Simple Smile Hug

Скакво го смесваш?  newsm78



Със съвсем малко мед   chef

ZiMa, приятна ваканция!

Момичета, благодаря за подкрепата и топлото посрещане!   bouquet

# 4
  • Мнения: 523
СлеДи оТ СълЗи  ти днес втори ден ли си на диетката?И това за лененото семе и аз като Миранди смятам, че не трябва да го ядеш,защото е противопоказно-не е нито плод,нито зеленчук?!?newsm12


 Успех!  bouquet

# 5
  • Мнения: 346
Честита нова темичка, пожелавам на всички много свалени килограми и по малко прегрешения  Hug

ZiMa радвам се, че продължаваш, пожелавам ти страхотна почивка, с много приятни емоции и незабравими моменти  Hug
Миранди продължавам с плодчета и зеленчуци + някое малко прегрешение от време на време, но резултати има отново съм 65 кг и отново остават 5 кг до целта. Не мога да направя чисто плодуване, все прецаквам нещата, но продължавам с опитите.
Не ми остава време и да спортувам, но пък гледам  да се движа повече. Видях, че ти от вчера си подновила тренировките    bouquet
Доринда с теб съм  Hug
Kiss_me, СлеДи оТ СълЗи успех с диетата, с воля и постоянство ще успеете  Hug

Успешен и усмихнат ден  newsm51

# 6
  • Мнения: 6 958
ZiMa честита нова тема  Heart Eyes

Ще ми липсваш, пожелавам ти приятно изкарване и когато се завърнеш кантара да сочи 5'ца отпред!!!  Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug Hug

Следи от сълзи, според мен Лененото семе не вреди, но не е за тази диета, решението си е твое!   bouquet

ДОРИНДА как си?   bouquet

Стеф, браво  Heart Eyes Моята цел за сега е 65 кг., дано и аз я стигна скоро  Confused А това, което си решила да правиш действа и аз така свалих някое друго килце  bowuu

На мен ми е ден 2 ще гледам да ми е фрешов, ще видим!  newsm78

# 7
  • В голямото море...Живот
  • Мнения: 765
Здравейте Hug
Зима,приятна ваканция.Така и не каза кога ще се видим с теб Sad,няма да е в БГ,но може в Германия Wink
Моми4ета,настройвам се да си търся нова работа.Надявам се така да се поправя Simple Smile
Леко диетуване на вси4ки  bouquet

# 8
  • Мнения: 893
СлеДи оТ СълЗи  ти днес втори ден ли си на диетката?И това за лененото семе и аз като Миранди смятам, че не трябва да го ядеш,защото е противопоказно-не е нито плод,нито зеленчук?!?newsm12


 Успех!  bouquet


Втори ден, да! И съм изключително стриктна...само круши... Peace
Дано не ми отшуми набързо волята!

# 9
  • Мнения: 6 958
Здравейте, да се отчета за ден 2!  Peace

3 кафета, 1 фреш грейпфрут, 1 нектарин, вода и цигарииии...

Вие как сте?  Hug

# 10
  • Мнения: 346
Миранди браво, много си стриктна   bouquet, аз  реших от утре да направя една седмица само на плод, нещо съм се отпуснала и само хленча, време е да се стегна  Whistling

ДОРИНДА късмет с намирането на нова работа  Peace

СлеДи оТ СълЗи първите дни са най-трудни, вече си издържала два дни, не се отказвай  Naughty  Hug

# 11
  • В голямото море...Живот
  • Мнения: 765
Стефи,мерси.И аз се надявам да имам късмет.
Моми4ета,заредих се днес с круши,зеле,пъпеш и краставици.Май ще са в тоя ред Wink
Утре съм в по4ивка,но ще ходя на откриването на кафето на едни приятели.Добре,4е е малко и не правят много неща,ина4е ooooh!
Решила съм да ставам по сериозна и стрикна с моята диета Peace

# 12
  • Мнения: 893
Миранди браво, много си стриктна   bouquet, аз  реших от утре да направя една седмица само на плод, нещо съм се отпуснала и само хленча, време е да се стегна  Whistling

ДОРИНДА късмет с намирането на нова работа  Peace

СлеДи оТ СълЗи първите дни са най-трудни, вече си издържала два дни, не се отказвай  Naughty  Hug

Няма, няма...Големи изкушения покрай мен, но аз удържах фронта....едно кило круши, ленено семенце, 2 чая Инхуа и вода...Това ми беше манджоретито за днес.
Пф....страх ме е, че няма да има резултат накрая и мн ще се отчая 
Sick

Утре съм на домати Mr. Green

# 13
  • В голямото море...Живот
  • Мнения: 765
Следи от сълзи,все се каня да те питам защо то4но ТОЗИ ник newsm78,много тъжно зву4и....ако не искаш не отговаряй Embarassed

# 14
  • Мнения: 893
Следи от сълзи,все се каня да те питам защо то4но ТОЗИ ник newsm78,много тъжно зву4и....ако не искаш не отговаряй Embarassed

От една моя много любима песен на ДесиСлава...Така се казва...Следи от сълзи...А и съм голяма ревла Laughing
Благодаря за интереса!
А иначе аз ти пожелавам да си намериш работата-мечта, която да ти носи наслада, добри доходи, да бъде удоволствие за теб и най - вече да жънеш хубави, големи плодове от труда си Simple Smile) Вярваме в теб!

Общи условия

Активация на акаунт