Как казахте, че дядо Коледа не съществува?

  • 2 452
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 013
Днес казах, че всичко, в което вярват - съществува. Зададоха ми въпроса за 10-и път сигурно - мамо, има ли дядо Коледа? Как да им кажа, че няма? Моля, дайте ми идея. Досега успешно ги забаламосвах. На 7 и половина са, не са малки, никак даже.

# 1
  • София
  • Мнения: 2 079
А ти сигурна ли си, че не съществува, за да убедиш и децата си в това? newsm78
Аз имах щастието да бъда в Лапландия и, повярвай, не съм сигурна, че не съществува Дядо Коледа! Tired Tired

Запази детското в децата. Запази им илюзиите. Разкажи им реалността, но в приказните варианти, които са описани навсякъде. Съществува дядо Коледа, да, той е в Лапландия, но е един, а хиляди се преобличат като него, за да донесат радост на хората по целия свят.
Нещо в този дух им кажи. Но не затваряй изцяло страницата, че Дядо Коледа не съществува.
(Аз поне мисля така и убеждавам и децата в това! Tired)
Разкажи им за Лапландия. Чичко Гугъл крие такива интересни неща за дядо Коледа, че .... Thinking
Спомням си, че мен ме убеждаваха, че има дядо Коледа на почти 10  години.  Embarassed

Последна редакция: вт, 14 авг 2007, 06:15 от Radostin4eto

# 2
  • София
  • Мнения: 7 242
Докато не ме попита, не съм и мислила да й казвам, че няма. Но когато попита, обясних, че може би е имало или има /никой не знае със сигурност/, но тъй като е само един, а децата много, други хора се преобличат като него, а подаръците купуват майките и татковците. Определено не се почувства разочарована и пак си говори за дядо Коледа.
Като дете на мен ми каза братовчед ми - майка се беше преоблякла като дядо Коледа и той ми обърна внимание, че е тя. Знам, че ми стана гадно - от една страна се ядосах на братовчед ми, че разваля красивата приказка, която майка е подготвила за нас, а от друга ми беше обидно, че майка не ми е обяснила и трябва да разбера от друг. Тогава се казах, че няма да "лъжа" моето дете след време.

# 3
  • Мнения: 1 492
Аз казах, че ако вярват в него значи съществува. Доволен е от това обяснение Simple Smile
Определено е чул от децата, че не съществува и е на моменти с вярата си в него Grinning Но, не му пречи да ме изнудва с подаръците. Това от теб, а еди какво си от дядо Коледа. ooooh!

# 4
  • Мнения: 2 700
Ами точно на тази възраст казах в прав текст, че не съществува и че подаръците са от нас. Имай предвид, че вероятно децата ти вече знаят истината (все пак контактуват със себеподобни) и просто чакат да чуят потвърждението й от твоята уста.
Дъщерята на една приятелка й казала когато станала на 10 години : "Ами аз винаги съм знаела, че няма дядо Коледа, но мислих, че ти е приятно да опаковаш тайничко подаръци" Joy

# 5
  • Мнения: 8 999
Като бях малка имах гадния навик да тършувам непрекъснато из къщи - винаги си намирах предварително коледните подаръци, но незнайно защо вярвах, че под елхата, същите тези подаръци ги е оставил Дядо Коледа. Децата имат нужда да вярват в чудеса. Те сами някой ден ще се сетят, че феи и таласъми няма, но колкото по-късно се случи това, толкова по-добре за тях.

# 6
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Още не съм му казала Crazy Предполагам, че се досеща, но продължава да си пише писма, вече може и сам. И във феята на зъбите продължава да вярва.
Все някой ден ще разбере. Мисля, че няма да се разсърди.
Спомням си аз колко сърдита бях на дядо ми, който ме уведоми, че няма Дядо Мраз. Сърдех се, защото исках да продължа да вярвам. Затова сега не вярвам в разни измислени герои - бог, дявол и др., за да не се разочаровам, когато разбера, че ги няма.

# 7
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
Аз все още вярвам в добрия старец. Нека да оставим и децата да вярват. Като порастнат сами ще решат дали съществува или не.

# 8
  • Карлово
  • Мнения: 4 636
Запази детското в децата. Запази им илюзиите. Разкажи им реалността, но в приказните варианти, които са описани навсякъде. Съществува дядо Коледа, да, той е в Лапландия, но е един, а хиляди се преобличат като него, за да донесат радост на хората по целия свят.
Разкажи им за Лапландия. Чичко Гугъл крие такива интересни неща за дядо Коледа, че .... Thinking
Сега и ние сме на този етап от вярата в дядо Коледа. Хем го има, хем пък подаръците са от мама.
Все споменава, че и  е мъчно като разбрала, че не съществува. Пък  се тръшка и пита, след като разконспирира "феята на зъбите" , докато не изчопли отговора, че коледните подаръци са от мене, не миряса.

# 9
  • Мнения: 3 268
Нищо подобно не съм казвала на детето си.То просто порастна.

# 10
  • София
  • Мнения: 1 654
Скоро, преди 2-3 месеца в един приятелски разговор/на 8 и половина сме/, а тя ми отговори, че знаела...

# 11
  • Мнения: 2 013
Много благодаря за всички отговори.
Не ща да разрушавам вярата им, казах им, че всичко, в което вярват е истина. Тя ме попита дали, ако повярва напълно, че няма дървета, те всичките ще изчезнат. Да, казах й, ще изчезнат, но ти никога не можеш да повярваш наистина, че няма дървета, защото ги виждаш всеки ден. Абе, много философски я подкарахме... Така е и в случая със смъртта - благодарение на мен вероятно са убедени в живота след смъртта и преражданията. Не исках да страдат, когато почина прабаба им. 
Разбира се, че хлапетата от училище им обясняват, че няма Дядо Коледа, че подаръците ги купуват родителите. Ще използвам непременно варианта с дядо Коледа в Лапландия и многото други хора, които се преоблиат като него, за да зарадват децата. Макар че в нашата легенда той е вълшебник, никой не го е виждал, и само защото е вълшебник успява да донесе подаръци на всички деца по Земята в една нощ. А иначе едни хора се обличат като него, за да радват децата и родителите им. 

# 12
  • Мнения: 1 413
Аз разделих даването на подаръци от дядо Коледа, поне донякъде и така вярата в добрия старец остана и защо не...

# 13
  • Мнения: 1 163
нашият дядо  идва у майка ми та децата сами разбраха кой кой е...   http://www.snimka.bg/album.php?album_id=163248

# 14
  • Мнения: 4 496
На големия не му обяснявах аз.Децата от неговия клас го светнали...Не беше кой знае колко разочарован,за моя радост! newsm03

Общи условия

Активация на акаунт