Розови момичета, сини момчета

  • 2 620
  • 45
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 673
Не намерих такава тема. newsm78Може би не съм търсила добре..
Но защо момичетата трябва да се обличат в розово, а момчетата в синьо?
Как въздействат  на психиката цветовете.. newsm78

# 1
  • София
  • Мнения: 3 421
 Разбира се, че има няколко такива теми  Grinning

 Щерката като беше малка не съм я обличала в розово(не го обичам този цвят), но после тя започна сама да си го иска. Сега пък вече забелязвам леко отстъпление от упоритото търсене на розовото.
 Сина никога не съм го носила облечен в синьо - мургав е и винаги съм смятала, че пастелните цветове и оранжево-червената гама му отива повече.

 Не съм се замисляла, дали цветовете въздействат на психиката...едва ли. Виж ако си облечен постоянно в черно може би, но иначе - не. Цветовете според мен въздействат повече когато ги гледаш - на стени, на обзавеждане, на улици, сгради и т.н. А върху теб - колко пъти си гледаш блузата, с която си облечен?!

# 2
  • Мнения: 2 673
аз също обличам сина в пастелна гама, няма много сини неща, но чаршафи има в розово и пижама  Embarassed newsm78 ТА ЗАТОВА ОТДАВНА ИСКАМ ДА ПИТАМ newsm78

# 3
  • София
  • Мнения: 3 688
Не робувам на такива принципи,моя син редовно е облечен с червена блуза,а синеоките момиченца са много сладки в синьо(и не само синеоките разбира се)

# 4
  • Мнения: 4 068
А кой е казал, че трябва?
Аз никога не съм следвала този стереотип. В гардероба на дъщеря ми има всякакви цветове и розовото не е преобладаващо. Първата ни количка беше в синьо и бежово и първия ни космонафт беше син. Вярно, че всички ме питаха дали е момче, но какво от това?
За мен поне е така-не влизам в този стереотип.

# 5
  • Мнения: 2 673
Да, момичета, аз също не робувам на стереотипи, но съм чела някога нещо, немога да си спомня какво е обяснението да се обличат така децата...Имаше нещо...Психолозите да кажат..НИщо не намирам по темата.

# 6
  • Мнения: 4 915
Хм, не съм си задавала този въпрос... Thinking Интересен е.

Ето какво казва Гугл:

Pink -- why feminine?


Why is the Color Blue Used For Boys and Pink for Girls?

# 7
  • Мнения: 953
Не обичам розовото, като беше бебе нямаше една розова дреха почти всичко и беше в бяло, синьо и жълто. Сега като отида да й пазарувам всички най-хубави дрешки за момиченца са розови. Има и в оранжево дрехи и в зелено, но тя си предпочита розовото.

# 8
  • Мнения: 8 999
И двамата имат дрехи във всякакви цветове. Дори синът ми има розова блуза, която много обича, а също и лилава. То нали сега стана и модерно, та нямам никакви притеснения.

# 9
  • Мнения: 967
Може би, защото така съм свикнала, но розовото ми харесва за момиченце - някак като кукла барби е, лошото е, че когато всички момиченца са в розово изглеждат като в униформа - всичките еднакви и именно за това ако имам момиче сигурно щеизбягвам розовото. За момчетата смятам, че отиват всякакви цветове, лошото е, че като му подаряват наДими дрешки все са сини и така гардероба му се изпълва със синьо. За да компенсирам аз никога не му купувам синьо, а оранжво, червено, зелено...

# 10
  • Мнения: 4 965
Не обичам розовото, като беше бебе нямаше една розова дреха почти всичко и беше в бяло, синьо и жълто. Сега като отида да й пазарувам всички най-хубави дрешки за момиченца са розови. ...

И аз като малки не съм ги обличала в розово - предпочитах синьо, зелено и жълто /само Еса имаше 1 розов "космонавт", а на Кика същият беше в жълто/.
Лошото е, че на сегашната им възраст трудно намирам по магазините нещо хубаво, което да не е розово. Т.е. принудена съм, а и те искат розово, защото виждат от другите момиченца.
Аз лично предпочитам да ги обличам в червено, зелено, лилаво, светло синьо, оранжево - руси са, белички и с тъмни очи и тези цветове повече им отиват.

Момче бих обличала в зелено, оранжево, бежово. Синьото според мен е унисекс.

# 11
  • Мнения: 4 668
За момичетата не мога да се изкажа , но аз купувам на моят син основно сини дрешки - синеок е и така ми харесва ,  но ги комбинирам с жълто , оранжево , бяло и така не става натрапчиво .

Колкото до защо трябва ? - Няма такова нещо като трябва  Crossing Arms Всеки сам си решава  Wink

# 12
  • Мнения: 490
да, интерсно.. Малката я обличам в много сладък син анцунг и онзи ден една жена на улицата ми каза: А,много е послушен Laughing
как да обясниш ,че цветовет нямат голямо значение за пола...

# 13
  • София / Пловдив
  • Мнения: 8 119
  До скоро даже избягвах да купувам дрехи и обувки в розовата гама. Но откакто ни хвана "принцеския вирус" сама иска да е в този цвят. И в магазина си избира и вкъщи се тръшка, ако не облечем нещо подобно. Повдига ми се вече от розово и се надявам скоро сама да се откаже от него.
  А докато беше бебе носеше и синьо и жълто и зелено.

# 14
  • Мнения: X
Не съм я обличала целенасочено в розово, не го харесвам този цвят. Единствено бабите и купуват по нещо розово. От няколко месеца насам обаче Ния иска само розови неща  Shocked за мой ужас. Това и бил любимия цвят и толкоз.

Общи условия

Активация на акаунт