Пюре от череша?

  • 1 160
  • 11
  •   1
Отговори
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
Здравейте,
Ами,ние явно ще почваме да се захранваме и онзи ден купих няколко вида пюрета,като се консултирах и с продавачката.Та,взех ябълка,ябълка и морков,круша,череша и морков.
Смятам да започна с ябълка и дотук добре.Но никъде не намерих информация за черешата,дали мога да я давам на тази възраст (на самото бурканче пише,че е подходяща за деца над 3 месеца).
И другия въпрос-мога ли на този етап,след като съм захранила с ябълка,да дам ябълка и морков?Той нали е зеленчук и следва да го включа другия месец,когато почнем зеленчуковите пюрета? newsm78
Благодрая предварително!  bouquet

# 1
  • София
  • Мнения: 15 215
Пюре от череши

Имай предвид, че пюрето от череши може доста да разхлаби бебето. Поне при Иво ефектът беше поразителен.

А всичките тези пюрета, които си купила, едно след друго ли смяташ да ги дадеш? Т.е-свършва едното, отваряш другото? Защото, ако е така, не ми се струва много добра идея. Доста нови плодове ще вкараш за нула време.

Ако си захранила с ябълка, може да дадеш ябълка+морков.

# 2
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
Ами,не едно след друго.Нали първо се почва с едното,чака се няколко дни,после другото?Или пак не съм разбрала  Embarassed Много ли ще му дойде в рамките на един месец,да речем? Купих различни марки,за да видя кое ще му хареса...Добре ли съм направила?
И пак да питам-давам го преди млякото,нали?

# 3
  • София
  • Мнения: 15 215
Трябва да захраниш постепенно. За захранване с едни плод само 1 бурканче пюре надали ще ти стигне. По-скоро ще ти трябват 2-3.
Първият ден трябва да започнеш с 1-2 лъжички. Отсипи ги от бурканчето с чиста лъжица и останалото пюре прибери в хладилника (т.е. не давай с лъжицата на бебето директно от буркана, ако искаш да ползваш същото пюре и на следващия ден). На следващия ден от същото пюре може да дадеш 3-4 лъжички (пак ги отсипи предварително). На третия ден от същото пюре може да дадеш 5-6 лъжички (като казвам "същото", имам предвид не задължително същото бурканче, а същия вид пюре, каквото си давала предния ден). И пюрето вече ще трябва да го хапнеш ти или да го изхвърлиш. Всъщност-виж какво пише на етикета-дали може да се съхранява 2 или 3 дни. Така постепенно се стига до половин бурканче, което е ОК като за начало с плодовите пюрета, особено на тази възраст.
След като си захранила по този начин с един плод, може да минеш на друг, но не по-рано от 1 седмица. Особено в началото на захранването не бива да бързаш с въвеждането на много нови неща.

Плодовите пюрета поначало се дават между храненията. С тях не се замества хранене.

# 4
  • София
  • Мнения: 3 610
vivi е отговорила напълно изчерпателно,само да допълня да следиш междувремено за проява на алергия(пъпки,зачервяване,по-силни колики)

# 5
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
Vivi,благодаря за изчерпателния отговор!  bouquet
Това за отсипването от бурканчето не го знаех  Embarassed и гребнах направо с неговата лъжичка.Сега да го хвърлям?
Иначе на пюрето пише,че може да се съхранява 48 часа след отваряне,в хладилник.
А по отношение на пъпките и зачервяванията-къде най-вече се появяват?По коя част от тялото?

# 6
  • София
  • Мнения: 7 020
На синът ми алергията от ябълката се изрази в ситен обрив по бузките, не е задължително при всички да е така. Има обриви по ръчичките, крачетата. Не се притеснявай.

# 7
  • София
  • Мнения: 15 215
Това за отсипването от бурканчето не го знаех  Embarassed и гребнах направо с неговата лъжичка.Сега да го хвърлям?
Иначе на пюрето пише,че може да се съхранява 48 часа след отваряне,в хладилник.

Ако детето е яло от лъжичката, по нея остава слюнка, която съдържа бактерии. Когато отгребваш с такава лъжичка от бурканчето, вкарваш част от тези бактерии в пюрето. Затова се препоръчва отсипването. На твое място аз не бих дала от същото пюре на следващия ден. Страх лозе пази.
Щом може да се съхранява 48 часа след отварянето-това означава, че може да ползваш едно бурканче 3 дни.

# 8
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
Ама аз само един път съм гребнала,дадох му само една лъжичка?Потвторно не съм я ползвала,а после я изварих. Rolling Eyes
Ще следя за някакви реакции задължително.

# 9
  • София
  • Мнения: 15 215
Няма проблем, тогава. Може да даваш от същото бурканче.

# 10
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 305
Няма проблем, тогава. Може да даваш от същото бурканче.

Благодаря много! Hug

# 11
  • София
  • Мнения: 3 610
Реакцията може също да се изрази в зачервяване на свивките при дупето,пацата а също и като колики.Моя малкия на всяка нова храна ми реагираше със силни колики и не му я давах известно време после пак по малко и така едвам едвам.Сега вече няма проблеми при въвеждането на нова храна,явно сега стомахчето е по-зряло.

Общи условия

Активация на акаунт