Това е твоят живот. Тук, сега и завинаги.

  • 20 403
  • 506
  •   1
Отговори
  • Мнения: 899
По принцип не вярвам във вечността. Но от друга страна - днешният ден за теб, за мен, за вас е специален, единствен и неповторим. Съответно и животите ни - различни, единствени, споделени.

Какъв е вашият живот, точно сега, точно в този момент. Обикновен, простичък, изпълнен с емоции, скучен, отчайващ или вдъхновяващ? Напишете го, за да разберете важността му. Или, за да решите да го промените. Или просто да го оцените в пълния му блясък.

Направете го специален. Точно такъв, какъвто е.

# 1
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Ако трябва да употребя само една дума - пълноценен.

Щастлива съм в семейството, децата ми са превъзходни, оценена съм в работата си, самата аз съм в мир със себе си. Имаме си цели, преследваме ги. Не бих искала нищичко да променя.

# 2
  • Мнения: 43
Живота ми точно сега е наистина щастлив - имам любимите хора до себе си , те ме обичат , аз ги обичам - какво повече от това да искам Hug
В момента имам здравословен проблем , но и това ще премине.
Та поне засега не бих искала да променям нищо в живота си Wink

# 3
  • Мнения: 768
Обикновен и простичък, но винаги до тунела със светлината в края.

# 4
  • Мнения: 2 891
Спокоен е! Намерих и спокоен човек, с когото да го споделя. Липсват ми две неща, но и тях ще имам. Добре ми е така!

# 5
  • Мнения: 1 731
Моят живот в момента спи. В съседната стая.
За добро или за зло Тя е целия ми живот в този момент.
Несподелен от двама. Както е редно.
Затова нямам право на отрицателни емоции и залитания.
Знам го, но не се получава...Трудно е.
Надявам се и утрешните ми дни пак да са изпълнени с детски смях и усмивки.
Но и с други, различни положителни емоции. За цвят.
За да станат лъчезарните хора поне двама.

# 6
  • Мнения: 899
Моят живот днес е сутрешно кафе и цигара, тишина и облаци, в които търся. Еднократно пропадане, неувереност, комплекси, които все още не са се разсънили.

И после, постепенно, започвам да си обличам една по една духовните дрехи - панаталоните с увереността по джобовете, блузата със самочувствието, отрезвяващите сандали. Ставам комплект от себе си и все се питам - кое точно съм? Онова преди кафето или другото, след него?

Моят живот днес е търсене и намиране, всяка минута. Хаос вътре, а на лицето уравновесено спокойствие.

И едни ръце, протегнати към мен, над мен, в моите, дето ме държат да не кривна в канавката на ежедневието.

# 7
  • Мнения: 516
Животът ми е като чаша  с вода. Всяка сутрин го виждам по различен начин. Ако е наполовина пълен, излизам с вдигната глава, усмивка и готова да покоря света отново Ако е наполовина празен, заравям се в ежедневието с надеждата, денят да мине бързо и да потъна в царството на Морфей.
Животът ми е като чаша с вода. Уж прозрачна, а не знам, дали не е отровна. Всеки ден е риск да я изпия, но жаждата ми за живот е толкова голяма, че дори не се замислям да я надигна.
 Животът ми е като чаша с вода. А аз обожавам да пия вода.

# 8
  • Мнения: 2 212
Ех, Умбра  Heart Eyes Благодаря за темата първо, но пък как си го написала отговора си...Аз какво да напиша сега след теб, което да не бледнее,м? Blush

Моят живот днес е увереност и щастие. Увереност, че познавам истинското щастие, че поне веднъж в живота си съм се докоснала до истинското споделено от двама чувство, което няма нужда от думи, а се чете в очите им и всеки малък жест, който правят един към друг. Щастие, защото срещнах този човек и това чувство. А от това се родих и намерих самата аз - в него, в стиховете, които пиша, в хармонията, когато не вървя през живота си, а политам.
Животът ми днес е и осъзнаване - че точно това е моят живот и той е пълен, точно с толкова щастие и липси колкото е било необходимо. Липсата на нещо ме кара да го обиквам още повече, защото ако не го познавах толкова издълбоко, то никога нямаше да ми липсва по точно този начин.
Животът ми днес е море от емоции и знам, че само една капка да липсва от това море, то той никога нямаше да е моя живот...

Последна редакция: вт, 14 авг 2007, 11:21 от ester

# 9
  • Мнения: 3 423
Излизам на терасата,
където ме чака кафе!
После ще дописвам.

Прекрасна тема!!!

# 10
  • Мнения: 193
Приятна и ефирна тема!
Животът ми е на кръстопът. Отърсвам се от излишните неща, които ми тежат. Но съм щастлива, имам до себе си любим човек, слънчево дете, близки, малко, но добри приятели и вечното желание за хармония. Това е моят свят в този момент.

Последна редакция: вт, 14 авг 2007, 12:37 от Elen

# 11
  • София
  • Мнения: 1 176
Заключена съм в очакване...
Чакам вратите да се притворят.
Понякога мисля, че извън мен е тясно за истините ми.
Точно сега, в момента съм навсякъде и никъде...хм, дори не мога да се изгубя...

# 12
  • Мнения: 2 212
Може ли да се промъкна и да напиша още нещо....
Не позоволявайте на живота ви да бъде разпнат между вчера и утре.
Животът ви - както Умбра припомня с темата - е тук и сега. Днес!

# 13
  • Мнения: 3 521
Животът ми е един огромен въпросителен знак - има толкова много неясни моменти, много мисли, още повече идеи. Имам усещането, че откакто съм в майчинство върви на забавен каданс, невероятно различно чувство сравнено с всичко, което правех преди това. Намирам го за много по-чувствен, меланхоличен, неясен, хармоничен. Не се оплаквам, за първи път имам възможността действително да обмисля добре какво желая да ми се случи, да направя нещо за себе си, да планирам без да ме притиска време и безпаричие.

# 14
  • София
  • Мнения: 143
Точно сега съм в преломен етап от  живота си.Страхувам се от това, което предстои и се чувствам като застанала над бездна-за да не падна в нея сдържам дъха си...
Нощите ми стават все по-безсънни и тревожни-белязани от трескави мисли и притеснения. Тревожа се не заради себе си, а от последиците върху семейството ми и най-вече заради децата ми...

Общи условия

Активация на акаунт