PRE NAN - до кога

  • 3 137
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 546
с бебчо се дохранваме и понеже се появи почти месец по-рано и беше слабичък /роди се 2400/, педито каза да дохранваме с PRE NAN, защото е за бебета с ниско тегло. предполагам, че е доста по-калорично от другите млека, до кога трябва да се дава? хем искам бебо да навакса, хем не искам да го правя шишко.

# 1
  • София
  • Мнения: 5 720
Не съм имала този проблем, но не е ли по-добре да питаш педито ви отново?

# 2
  • Мнения: 4 546
ами в отпуск е, а кутията свършва  newsm78

# 3
  • Мнения: 983
Само в болницата беше на Пре Нан..като го изписаха основно на кърма, после почнах да дохранвам с Нан 1, а преди месец го смених с Нан 2  Peace

# 4
ние се родихме2.650кг и педито ни препоръча да даваме prenan до 4кг,след което да минем на nan1,а след 6-ти месец nan2

# 5
  • Мнения: 2 908
Давах Пре Нан докато направи 3кг и минах на Нан 1-детето над 2.500кг и ако е изписано вече от неонатологията не е недоносено и няма нужда от Пре-то повече-така ми каза педито и докторите от неонатологията.Ние се родихме 2.100кг, 3 седмици преди термин.

# 6
  • Мнения: 1 230
Още в родилното му бутнаха Пре-нан. И аз нали съм уж печена - инструкции на майка ми - айде 3 кутии в къщи, та да има като се приберем. Да, ама педито каза - Нан 1.  Crazy А калоричността не мисля, че е различна. Доколкото си спомням имаше разлики в съотношението на елементите, а не на калоричността...

# 7
  • Мнения: 1 584
Не съм от хранещите с Ам, но тук бях на един семинар за храненето на бебето и казаха, че когато се дава ПРЕ мляко може да се дава на поискване. С млеката нагоре трябва да се спазва интервал на храненето (май 3ч Thinking). Хранене на детето до 6м с ПРЕ предпазвало от алергии, почти равносилно на кърменето до 6м. Не знам под час ли кърмиш и кога дохранваш, но мисля, че е добре да останеш на това мляко.

Колкото по-голям е номера на млякото, толкова по се доближава до обикновеното краве мляко, затова и тук не препоръчват млека с номера 3.  Peace

# 8
  • Мнения: 4 546
благодаря ви за отговорите   bouquet
взех пак Пре, а пък ще питам вече педито по-нататък.
и да използвам темта да питам - вода трябва ли да давам? за сега не съм давала, защото и без това е зор да си изпие млякото и не искам да си пълни корема с вода. но да не греша пък?  newsm78

Последна редакция: ср, 15 авг 2007, 12:03 от herelina

# 9
  • Мнения: 1 230
Ако пие (иска) вода - давай поне 1 час след хранене, за да не повърне АМ. И поне половин час преди следващото хранене се въздържай - за да не се разширява стомахчето.

Общи условия

Активация на акаунт