Пране на детски завивки

  • 1 746
  • 16
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 121
Днес си купихме детски комплект, включващ завивка, чаршафче и възглавничка за 16 лв. Не стига, че за бебета продават супер шарени комплекти (и кичозни), няма никъде комплект с торба (направо юрганче), ами и завивката май ще има нужда от минаване на няколко тигела, за да стане на "баклави" - за да не се степа. Вие как мислите, мога ли така да я изпера, или ще бера ядове, ако не я минем през шевната машина? Въобще как си решихте проблема със спалното бельо?

# 1
  • Мнения: 2 792
Проблема със спалното бельо съм го решила, като си го шия сама Grinning .Има огромен избор на шалтета(ватираните завивки) и хасета за чаршафи Grinning , самото шиене не изисква някакви особени умения, а така изборът на десени и съчетания на цветове си е изцяло мой, а спалното ни бельо е уникално Wink

# 2
  • София
  • Мнения: 1 121
Да, и ние си купихме предварително хасе, но искахме да имаме и една олекотена завивка. Никъде обаче не видях такава, само на едно място искаха да ми разопаковат, но за 28 лв.... Ти откъде си взе ватираните завивки? И ако може да ме ориентираш за цена?

# 3
  • Мнения: 7 831
Здравей,
Пера олекотените завивки в пералнята на 40 градуса, не са се степали.

# 4
  • Мнения: 2 792
На Екзар Йосиф и на Стефан Стамболов има много магазинчета за платове и там се продават, шалтетата всъщност са точно олекотените завивки.Има двулицеви с много сладки десенчета с мечета, далматинци и т.н.Според мен най-удачният вариант е с ширина 2.20 метър(май толкова беше Thinking ), цената е 11лв/метър, аз съм купила 1.50 м. и от него съм направила по 2 одеала 1.10 м./1.50., за децата са идеални Laughing , освен платът си купих цветни ленти за обкантване, може и само с един оверлог да се поръби.
 Няма никакъв проблем да си ушиеш и торба за спане, ако става въпрос за малко бебче Wink

# 5
Изпирам си завивките в перална, на 30-40 градуса , без да са минати тегели на вафличка и нищо им няма... Rolling Eyes

# 6
  • София
  • Мнения: 39 723
аз понеже ги пера на малко по-висока темп. малко са степени, т.е. не са толкова обемни Simple Smile

# 7
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
а по тези ми изтичат очите просто

http://www.artebul.com

направо нещата са произвдение на изкуството вкл. и спалното бельо за деца - чаршафи и т.н.

# 8
  • Мнения: 39
Всичкото ми спално бельо ми е купено и всичко пера в пералнята без проблеми но не повече от 40 градуса и не се степва, даже си ги центрофугирам /имам познати които ги страх от центрофугата/, но няма проблеми

# 9
  • София
  • Мнения: 1 121
Цитат на: Liorena
а по тези ми изтичат очите просто

http://www.artebul.com

направо нещата са произвдение на изкуството вкл. и спалното бельо за деца - чаршафи и т.н.


Ех... абсолютно съм съгласна!

big mama, благодарности!

# 10
  • Мнения: 8 769
Цитат на: Liorena
а по тези ми изтичат очите просто

http://www.artebul.com

направо нещата са произвдение на изкуството вкл. и спалното бельо за деца - чаршафи и т.н.

Това хубаво, ама тук ги няма Imp или поне никъде не съм виждала подобни хубавинки Imp Сигурно и цените им са хубави, де Wink

# 11
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Пера ги в пералнята на 30 градуса и не са се степали.
Освен това имаме и една олекотена завивка (със силиконова вата), която купихме отделно, а аз й уших плик.

# 12
  • Варна
  • Мнения: 4 818
Аз поръчвам в един магазин за платове, да ми шият, каквото ми трябва. Дори, ако платът е над някакви метри, не бяха много, шевът е безплатен. Пък избор на десени има.
Иначе олекотени завивки и аз пера при 40 градуса Т и не съм забелязала промени.

# 13
  • София
  • Мнения: 2 958
Цитат на: Туфи
Цитат на: Liorena
а по тези ми изтичат очите просто

http://www.artebul.com

направо нещата са произвдение на изкуството вкл. и спалното бельо за деца - чаршафи и т.н.

Това хубаво, ама тук ги няма Imp или поне никъде не съм виждала подобни хубавинки Imp Сигурно и цените им са хубави, де Wink


Мдааа истинска красота!!!! Simple Smile
Права си и цените са красиви  Sunglasses

А по темата -всички олекотени  завивки пера в пералнята-нямам проблем. Grinning

# 14
  • Мнения: 920
Нашите олекотени си ги пера на 60 градуса, с цетрофуга. Не са специално обшити на баклавички, и са на около 4 години - нищо им няма.

Общи условия

Активация на акаунт