Много ме боли мъдрец!

  • 1 512
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 822
Ох, от четири дни ме заболя мъдреца, който изниква долу в дясно. В началото по-слабо, но вече трети ден мноогоооо  ooooh!!
Изпих опаковка парацетамол и се мажа с Дентинокс гела на беба, но ми облекчава само временно и пак ме заболява много. Чудя се за колко време минава тази болка и дали не трябва да отида на зъболекар?

# 1
  • Мнения: 2 673

понякога се късае за възпаление на лигавицата покриваща зъба и му е нужна "помощ", за да прорастне
в други случай се късае за твърде малко място за покването му\в челюстта\ и мъдреца е ретиниран..създава проблеми Tired
при ВСИЧКИ случаи е най-добре да идеш на преглед Mr. Green

# 2
  • Мнения: 474
Не искам да те плаша но по добре отиди на зъболекар ,Преди години аз си патих от такъв мъдрец ,  затова те съветвам не чакай,

# 3
  • Мнения: 822
Какво стана по-точно! Моляте да споделиш! Че много, ама много мразя да ходя на зъболекар. Трябва отдавна да го споходя, но пусти страх!  Tired

# 4
  • Мнения: 2 381
Най-добре отиди да те прегледа стоматолог.Направи си снимка, за да види как са разположени корените.
При мен също имаше болка и се наложи да ми отстранят мъдреца оперативно.
Успех  bouquet

# 5
  • Мнения: 2 197
На лекар най-добре. А да не си в някаква стресова ситуация в момента. Защото едно време зверски ме боляха мъдреците (имах 4 броя) само и единствено по време на сесиите. Пиех Ацефин и чак 6-7 години, след като завърших ги извадих. Но все пак най-добре е да те види лекар, защото факта, че не са поникнали не означава, че нямат кариес примерно или някъв проблем с корените.

# 6
  • Мнения: 822
Ами качвахме се на планина и по време на изкачването започна да ме боли та до днес! Пия аналгин и парацетамол и ако да утре не отшуми болката ще ходя май вече на зъболекар. Той сега пробива и се вижда едва. Венеца е подут.

# 7
  • Мнения: 474
Пак ти казвам не чакай ,  ако трябва леко ще го цепнат венеца за да може да пробие по бързо, аз чаках близо две седмици докато накрая колабирах ,тъй като бях започнала да се натравям от гнойта която се бе събрала ,Извинявай не искам да те плаша но наистина не чакай  пък и болките ще си спестиш,Стискам палци и бързо оправяне

# 8
  • Мнения: 822
БЛАГОДАРЯ! Говорих сега с един зъболекар утре следобед ще отида. Не ми минава явно.

# 9
  • Мнения: 2 700
За да не губиш време, отиди първо и си направи снимка. 99% съм сигурна, че зъболекарят сам ще те прати. Както вече са ти казали, понякога става дума за малка челюст (имах удоволствието моята да е такава) и се наложи оперативна интервенция. Зъболекарите отказват да работят "на сляпо".

Общи условия

Активация на акаунт