Педиатри в "Майчин дом" - Варна??

  • 5 160
  • 5
  •   1
Отговори
  • В центъра на моретата
  • Мнения: 1 603
Здравейте, предстои ми раждане през ноември. Има достатъчно време, но съм решила предварително да проуча всичко.Въпросът ми е относно педиатрите в "Майчин дом" - някой ползвал ли е услугите им? Чувала съм, че има някакво абонаментно обслужване за цяла година, като дават часове за различни изследвания на бебо.

Интересува ме има ли мами, записани на абонамент там? Доволни ли сте? По-добър вариант ли е, отколкото избор на друг педиатър  Имат ли център за спешни случаи? Отзовават ли се при повикване в домовете?

Ако не, препоръчайте ми педиатри, (които да ползват и хомеопатия) от които сте доволни в района на ОБ, Чаталджа, Пикадили.

Благодаря ви предварително!

# 1
  • Мнения: 2 922
Аз водя бебето там на консултации. В абонамента влизат освен редовните консултации, прегледа при ортопед, преглед на фонтанелата и задължителните изследвания. Доволна съм, защото получвам това, което очаквам, а именно: да ми е наблизо, да не чакам като отида, да ми мерят и теглят детето и да се направят нужните прегледи и изследвания. Никога не разчитам на педиатрите за здравословни проблеми, така или иначе - за такива си водя децата при специалисти.
Не мисля, че е добър избор за първо дете и особено, ако очакваш от педиатъра да те ръководи за кърмене, късно захранване (ако смяташ да го прилагаш) и пр.
Синът ми е при д-р Драганова във Варна Медика, от която не мога да кажа, че съм кой знае колко доволна.
Общо взето не очаквам много от педиатрите, както вече казах  Laughing И засега не съм намерила "нашия лекар", пък и май не ми се търси вече.

Но може да погледнеш тази тема:

Педиатрите във Варна

# 2
  • Мнения: 1 896
Ако можеш да си избираш педиатър в Майчин дом, д-р Хариева е супер, много е информирана за нови неща, фен на кърменето и късното захранване, специализирала е в чужбина, чете от чуждоезични източници и т.н.
Но когато моето дете беше бебе, детската консултация я водеше само д-р Юдова, а тя е привърженик на някои доста остарели неща, не е в час с кърменето изобщо, препоръчва сокчета на 1 месец и прочие (стандартните неща дето умират трудно), ние се отказахме от нея и отидохме при друг лекар.

# 3
  • Мнения: 79
На мен ми предстои раждане в средата на януари в Майчин дом и в момента ходя на консултации там на абонамент съм. Разбрах че има и абонамент за детска консултация. Моля ви дайте си мнението за педиатрите там, че вече трябва да се ориентирам на нанякъде.

# 4
  • Мнения: 128
Ние сме при Юдова но вече не чувам добри отзиви за нея

# 5
  • Варна
  • Мнения: 222
Ние също сме при д-р Хариева и мога само хубави неща да споделя за нея и отношението й към нас. На разположение е по всяко време, връща обаждане, когато не е успяла да отговори на повикване, винаги е много мила и внимателна и по мои скромни наблюдения е доста в час. Абсолютно съм съгласна с basilisk за това, че д-р Хариева всячески оказва подкрепа и помага със съвети по отношение на кърменето, късното захранване и пр. Веднъж дори ми се обади по време на отпуската си, за да ми даде съвет за нещо, за което бяхме говорили преди това. Записването ни при нея стана напълно случайно - просто тя беше на смяна в деня на раждането на сина ми и не е минало много време оттогава, но съм много щастлива, че точно с нея ни срещна съдбата. Препоръчвам я с две ръце!

Общи условия

Активация на акаунт