Отговори
  • Мнения: 5 577
Здравейте, не ми е точно заглавието, но - случая е следният.

Иван ходи на ясла от навършване на 2 години, т.е. 09.06. Хареса му като цяло, не е имал проблеми споледуване, абе много съм доволна.

Обаче нещо стана откакто бяха сборни групи лятото, и не иска да ходи вече, като казвам не иска - плаче неистово, както никога преди. Явно нещо го е травмирало.  Confused

Спрях го за Юли и Август - т.е. ходи по седмица, седмица и половина до обед, колкото да не се налагат изследвания. Незнам аз ли сбърках, какво стана - в момента като чуе за ясла и започва да се тресе чак от ужас, което никога не е било преди това.

От 03.09 почва ДГ, което много ме притеснява. Защо стана така, обичаше да бъде там - аз ли не биваше да го спирам от сборната група, или там нещо се е случило?

Детето определено е травмирано, за което много ми е притеснено. Едва ли симулира, защото знае, че може да не ходи.

Има ли деца ходили на ясла, и не ходили на градина?

# 1
  • Мнения: 239
И при нас историята е същата.Когато ходеше на ясла,сутрин докато стане бързаше да го облека за да ходи при децата.На вратата от бързане не си събуваше обувките,за да влезе и гушне госпожата.Тя м/у другото (госпожата) ми е приятелка и има по-специално отношение към него.Юни навърши 3 години и го пуснахме за една седмица на ясла заради иследванията,да не ги правим на ново.Градината е с/у блока ни и когато излизахме на терасата от където се вижда площадката му обяснявах,че вече ще ходи там и е много интересно.От далеко им се радва на децата,а когато го водя,като се вкопчи в мен не можем да го отскубнем.Вечер като го вземам плаче и не иска да се прибира.И аз не знам...Може би там са по самостоятелни,а на тях това все още им тежи.Ние сме с асма и  правим кризи и много се притеснявам от това.

# 2
  • Мнения: 2 353
  Обясни му, че вече няма да го пускат в яслата, защото е голям и ще трябва да ходи на детска градина, като всички батковци. Може и да се върже, при нас проработи. Кажи му, че там ще трябва да се научи на нови неща, нови песнички, стихотворения, гимнастики...Ако ти кажа, как се зарадва дъщеря ми, заради стълбичката по която се качват, когато ходят до тоалетна...Децата обичат интересни детайли, можеш да измислиш нещо в тази посока.

# 3
  • Мнения: 188
Ние сме същата история, в яслата добре, но първа група ooooh!, плачеше си всяка сутрин.
Незнам как ще я караме тази година втора група  Shocked, дано да е по-добре.
С каката нямах такива проблеми, отдавам го на това, че е по-чувствителен.

# 4
  • у дома
  • Мнения: 7 140
Явно нещо се е случило в сборната група и според мен затова детето е травмирано .Тези сборни групи са отврат, аз понеже имам възможност (по майчинство съм още с малкия) и затова баткото винаги го спирам станат ли сборни групите.Разпитай детето внимателно да разбереш какво е станало и ву обясни че в тази детска градина при новите госпожи такива работи не се допускат ,че те са много внмателни и добри и така нататък в тоя дух.УСПЕХ!!!

# 5
  • Мнения: 2 732
Според мен е заради това че си го спряла два месеца . А и вече разбира ,че има възможност да не ходи на ясла -градина .Доста деца предпочитат да са си в къщи.И моето при по продължително спиране от градина започваше след това да плаче и не искаше да ходи .Разликата е че няма кой да я гледа и да не  е на градина когато е здрава Peace

# 6
  • Мнения: 516
И аз имах подобен проблем преди 2 години. Оттогава не съм пускала сина си на сборни групи. При нас, когато се върна в норалната си среда при любимите учителки, всичко се нормализира. Все още е мистерия за мен, какво се случи онова лято. Синът ми се покъсваше от рев и не искаше да стъпи на градината. Може би това, че децата са от различна възраст, може би това, че една от учителките имаше странни методи на възпитание като затваряне в килера на непослушните....знам ли. но децата забравят бързо. Не се притеснявай. Ще се адаптира. Обясни на учителките ситуацията и ги помоли за по- голяямо внимание в началото. Дано да са отзивчиви.

# 7
  • Мнения: 4 555
Не си ли го питала какво го притеснява в яслата?

# 8
  • София
  • Мнения: 18 679
може би това, че една от учителките имаше странни методи на възпитание като затваряне в килера на непослушните....
#CrazyНе съм агресивен човек, или поне така си мисля, но ако разбера, че някой ми е затварял детето в килер, не съм убедена, че няма да го ошамаря съвсем първобитно ooooh!Егати ужаса!

# 9
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Според мен е заради това че си го спряла два месеца . А и вече разбира ,че има възможност да не ходи на ясла -градина .Доста деца предпочитат да са си в къщи.И моето при по продължително спиране от градина започваше след това да плаче и не искаше да ходи .Разликата е че няма кой да я гледа и да не  е на градина когато е здрава Peace

ето при нас стана така :x2 седмици на море и после абсурд да ходи.Кво тръшкане беше не е истина.Сега пак е в къщи и не знам какво ме 4ака идния месец Mr. Green

# 10
  • Мнения: 5 183
Тя м/у другото (госпожата) ми е приятелка и има по-специално отношение към него.[/color]

Ето в този слу4ай например, това би могло да се с4ита за при4ина.
В яслата госпожата-приятелка на мама, с по-специално потношение, а в детската - не.

# 11
  • Мнения: 2 891
Чакам да видя и при нас как ще бъде. Освен че сменя възпитателките, ще смени и сградата, защото първите групи са във филиали. Надявам се, че фактът, че е със същите деца, от групата му, ще помогне.

# 12
  • Мнения: 516
може би това, че една от учителките имаше странни методи на възпитание като затваряне в килера на непослушните....
#CrazyНе съм агресивен човек, или поне така си мисля, но ако разбера, че някой ми е затварял детето в килер, не съм убедена, че няма да го ошамаря съвсем първобитно ooooh!Егати ужаса!
Е, моето не беше затваряно, но каза, че две момченца си изпатили така. Аз подадох жалба до директорката. Имаше някакви административни санкции за въпросната учителка, та затова сега ме гледа кръвнишки, като се засечем в градината.

# 13
  • 1st floor
  • Мнения: 9 096
може би това, че една от учителките имаше странни методи на възпитание като затваряне в килера на непослушните....
#CrazyНе съм агресивен човек, или поне така си мисля, но ако разбера, че някой ми е затварял детето в килер, не съм убедена, че няма да го ошамаря съвсем първобитно ooooh!Егати ужаса!
знаеш ли това затваряне какви последици може да има за детето?!
племеницата ми , която е по -голяма от щерката, я беше затворила при пералнята...малката/тогава беше около 3 г./, нададе такъв рев , че аз веднага скочих и я отворих...но от тогава , тя не търпи затворени врати , на малки помещения - тоалетната , банята, асансьора...а вече е почти на осем!!!По очите й виждам , че изпитва невероятен ужас и затова не й се карам , и не я насилвам , да си затваря вратата, когато ходи до тоалетна!!! Cry

Общи условия

Активация на акаунт