Скачай на въже

  • 5 150
  • 29
  •   1
Отговори
  • Мнения: 4 678
Скачайте като професионалист. Peace
Със сигурност като малки непрекъснато сте го правили,но скачането на въже не е толкова проста работа,колкото може би си мислите.За да пожънете всички благотворни ефекти от това укрепващо сърдечно-съдовата система упражнение,са нужни известно умение и практика.Ето няколко напътствия:
-Балансирайте на пръсти,като държите коленете леко сгънати.Не подскачайте по-високо от 1-2 сантиметра.Дръжте тялото си напълно изправено,очите-насочени напред,а лактите-плътно до тялото,и описвайте малки кръгообразни движения с китките.
-При скачането се оттласнете от пода с ходила и насочете пръстите на краката си напред.Скокът трябва да се осъществи с помоща на глезените,прасците,коленете и бедрата.
-Презимете се меко,като разпределяте натиска върху глезените,коленете и бедрата си.Контакта със земята трябва да бъде възможно най-кратък,като петите ви изобщо не бива да докосват пода.Не правете двоен отскок.Това е твърде лесно
-Не се страхувайте ,че прасците ви ще станат големи-те само ще се стегнат и стопят излишната мазнина.Освен тях ще се стегнат и бедрата и дупето.Нали това искате  animal085  animal085  animal085

# 1
  • Варна.....
  • Мнения: 1 754
А по колко подскоци трябва да се правят(минимум например), за да има ефект?

# 2
  • Мнения: 1 092
не само колко ами и колко серии на ден newsm78

# 3
  • Мнения: 7 263
А който не може?  Embarassed Embarassed Embarassed
Едно време в залата колко наказания отнесох, така и не се научих да скачам на пусто въже. накрая компромисно скачам просто така както с въже, но без него....
Уффф малко русата го обясних ама ме разбрахте надявам се  newsm78 newsm78 newsm78.
Поци абе сори че само вървя и спамя във всяка тема, но моля те дай упражнения за прасци. Ама не да стават яки, а по-скоро да се оформят някак си. Embarassed Embarassed Embarassed

# 4
  • Мнения: 4 678
-Вземи 2 дъмбела и ги задръж от двете страни на тялото
-Повдигни се на пръсти и направи по 10 стъпки напред с всеки крак.През цялото време остани на пръсти
-Обърни се и извърви обратно по 10 стъпки с всеки крак.
-Повтори няколко пъти  bouquet

# 5
  • Мнения: 4 678
не само колко ами и колко серии на ден newsm78
Дами,ако искам да ви отчаям ще ви кажа, че познавам жени които скачан на въже по 20 мин без да спират.
За начало скачайте колкото можете,а по-късно ще увеличите времето всеки ден
Въжето е трудно(дишането)но за това пък много ефектно, за цялото тяло и сърцето  bouquet
На пазара има и въжета с броячи на подскоците  bouquet

# 6
  • Мнения: 1 092
колкото можем - тва е ясно Hug,но по колко пъти на ден Thinking

# 7
  • Мнения: 6 958
Практикувам го от скоро и габаритите ми трудно позволяват да правя това, което си описал по горе, но се стараем  Mr. Green

# 8
  • Мнения: 1 737
Специален сутиен слагам за скачане, чееее....
Ама ме болят колената от него и ще се откажа! Уж свивам колена, уж меко се приземявам, стегнато, стъпалата напред... но си ме болят колената ужасно. И върху степ като скачам, звук не се чува, толкова съм усърдна, но не е за мен явно!

# 9
  • Мнения: 4 678
колкото можем - тва е ясно Hug,но по колко пъти на ден Thinking

Един път Peace

# 10
  • Мнения: 393
Приятно занимание е скачането на въже и полезно, ама комшиите от долу се оплакват  Sad

# 11
  • Мнения: 2 331
еееееее,най-после!тема за любимото въже!
всяка сутрин скачам на въже около 20 мин. започнах с няколко дена припомняне-отдавна не бях го правила.после-12 мин. и всеки ден увеличавах с по 1 мин.стремя се към 30 мин.,но не се получава засега.но,ще стане.действа наистина прекрасно.
AQ,сигурна ли си,че те болят коленете  от скачането?загряваш ли преди това?защо не пробваш с малко клякания?

# 12
  • Мнения: 861
И аз скачам отскоро, но да си призная ми е най-нелюбимата час от тренировката. Засега правя по 10 мин, като редувам 1 мин с единия крак напред, 1 мин. с другия и 1 мин. с двата едновременно. Естествено, последното е най-трудно. Ама защо така се препъвам  Crazy?!

# 13
  • Мнения: 2 631
А който не може?  Embarassed Embarassed Embarassed
Едно време в залата колко наказания отнесох, така и не се научих да скачам на пусто въже. накрая компромисно скачам просто така както с въже, но без него....
Уффф малко русата го обясних ама ме разбрахте надявам се  newsm78 newsm78 newsm78.
Поци абе сори че само вървя и спамя във всяка тема, но моля те дай упражнения за прасци. Ама не да стават яки, а по-скоро да се оформят някак си. Embarassed Embarassed Embarassed

Може също да застанеш на някое по - високо прагче (ако имаш в апартамента (ние имаме на банята)) на пръсти и да слизаш до долу с петите и после да се изидигаш на пръсти на това прагче  Peace Много добро упражнение  Peace

# 14
  • Мнения: 2 147
Отдавна се каня Hug, май е врема Embarassed

Общи условия

Активация на акаунт