Не върви захранването

  • 396
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 565
Хич не мога да се оправя с това захранване. И с каката не можах и сега нещо не върви. Като го кърмя и искам после да му дам пюре- не ще и да чуе, ако първо дам пюре- не ще да суче.Пробвам с по-голям интервал-например кърмя и след час и половина да дам пюре, ама много рядко става.Освен това не иска нито едно зеленчуково пюре.Повечето плодови също не харесва.Яде по 4-5 лъжички каша и пасирани плодове. Бих си карала и само на кърма, ама той изсуква по около 100 мл и повече не ще.Ако съм напращяла повече понякога стига до 160, но това е рядко. Дали нямам повече или той не иска не ми е ясно.
Пробвам и с микро дозите от нашата храна- харесва му. Чудя се дали мога вече да му правя пюретата , ама като слагам малко сол, масълце и т.н. Днес опита от на кака си картофеното пюре-много му хареса , ама не посмях да му дам повече , защото има сол. Проблема е ,че не наддава много добре.Между 5 и 6ти месец свали  около 400 грама и сега за около10 дни не е наддал почти нищо newsm78 Роди се 3450, сега е 7500. Какво да правя ...не знам.
На всичко отгоре от около 10 дни е със запек.През три дни прибягвам до термометъра.

Последна редакция: вт, 14 авг 2007, 19:13 от Fighty

# 1
  • Мнения: 872
Дано мамите с по-голям стаж ти помогнат с някой добър съвет.На мен също ми предстои захранване(мисля от 5-ти месец) и не знам как ще се справим,каквато ми е злояда.Успех

# 2
  • Мнения: 3 718
Мога да те посъветвам да пробваш няколко неща, които при моето чудовище проработиха. Първо пробвай да му правиш домашни пюрета, първо без сол или масло, може с малко копър, магданоз, целина, печена чушка...така пюрето е мнооого по вкусно от купешките. Пробвай да му даваш цели парченца мек плод да си ги дъвче сам, например пъпеш, банан, круша, нектарина. Алекс не ще плодово пюре, но така си хапва доста. Е, повечето размазва по всичко наоколо, но здраве да е   Wink
За запека, преди да захраня на Алекс му помагаше когато аз пия капи круша, после давах плод  круша и слива на него пасиран.
Ако харесва вашата храна, а те притеснява да я даваш, както е и при мен, пробвай да хапвате заедно. Тоест да те вижда, че и ти ядеш когато той яде, така е далеч по интересно.
Успех с прояждането  Hug

# 3
  • Мнения: 115
Аз също мисля като ивче да му даваш домашни пюрета.А щом харесва каша, защо не започнеш към кашата да слагаш по съвсем мъничко от плодове или зеленчуци които не харесва и постепенно да увеличаваш - домашни пасирани. А за запека нищо друго освен рзхлабващи плодове и зеленчуци и за да ги изяде както писах вече сложи ги в кашата. Успех. Пиши после Да се похвалиш  Wink

Общи условия

Активация на акаунт