Какво количество трябва да изяжда бебето?

  • 612
  • 9
  •   1
Отговори
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 976
Здравейте, мами,
Може ли някой да ми намери таблица какво количество храна трябва до поема бебето (на хранене или на ден) в зависимост от възрастта си. Аз захранвам "само да опитва"-по няколко лъжички, иначе си го кърмя.

# 1
  • Мнения: 8 242
Винаги съм давала колкото поиска.
6-7 месец ядеше по 30тина гр. на ядене (1-2 пъти на ден)
8-9 месец - до 60 гр. (2-3 пъти)
10 м. - около 100тина гр. (4 пъти на ден)
14 м. - около 150-200 гр. (4 пъти на ден)

# 2
  • Мнения: 1 924
На нас ни е рано за захранване, но ми се струва най-логично да дадеш толкова,колкото бебето пожелае,което в началото обикновено е малко.Наблюдавай "шефа", той ще си покаже Grinning

# 3
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
Аз правя като теб, Noemy , но според педиатърката ми трябвало да изяжда на обедото хранене, което да е заместено - 140 грама. Ама аз ще се водя по детето. Благодаря за темата, ако някой ти даде таблица и аз ще съм благодарна.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 775
По принцип е 100 гр. + месеците. Но когато е на кърма не знаеш колко е изсукал, а в тези грамажи влиза и количеството кърма. Аз лично давам колкото поиска. Ако не му се яде с нищо не мога да го накарам. Все още има периоди, в които е само на кърма и нищо друго. Ако изяжда по 150 гр. ще съм щастливка.

# 5
  • Мнения: 356
Момичета, а как определяте колко грама е изяло детето  newsm78 На готовите пюрета пише колко грама са, вероятно преценявате на око изяденото количество... а при домашно приготвените пюрета и каши?  Thinking

# 6
  • София
  • Мнения: 1 775
Аз премерих колко събира купичката на детето и на око. Но се водя по детето. Така или иначе не изяжда всичко. Обикновенно правя, той изяжда 4-5 лъжички и изхвърлям  Sad. Понякога ми писва -1/2 час бъркане за 4-5 лъжички, но не иска повече. Минах на купени и ефекта беше същият. Явно се засища с кърмата newsm78.

Последна редакция: ср, 15 авг 2007, 19:33 от Lovi

# 7
  • Мнения: 8 242
Момичета, а как определяте колко грама е изяло детето  newsm78 На готовите пюрета пише колко грама са, вероятно преценявате на око изяденото количество... а при домашно приготвените пюрета и каши?  Thinking

Пак по същия начин - на око - като му давах домашна манджа пак я слагах и давах в малко бурканче от пюре, за да видя горедолу колко изяжда..
Моето не правеше много разлика между домашни и купени - и двете еднакво ги ядеше, но много рядко купувах. Често смесвах и готово с домашно.. Както дойде  Crazy

# 8
  • София, Лагера
  • Мнения: 2 976
Да се водя по детенцето... ама аз ако му давам колкото иска, той ще ми изяде ушите, какъвто е лаком  Joy
Мерси, мили мами!   bouquet

# 9
  • Мнения: 1 174
До момента аз също съм давала само да опитва. Simple Smile
Днес направих оризова кашичка и понеже си мислех, че няма да изяде повече от лъжичка, я разбърках в едно стерилно бурканче от аптеката (същите онези, които ползвам за замръзяване на кърма), понеже ми е по-удобно, а и разграфено на милилитри.
За мое учудване обаче, беба си хапна почти всичко, което бях приготвила за първото ни официално обедно хранене Wink и по-късно, след като и ние обядвахме,  отново си я кърмих. Количеството каша беше 5-10мл.
Ще продължавам да се водя по нейния апетит и желания.Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт