пералня + сушилня - Ariston или Fagor?

  • 9 607
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 208
След няколкодневно обикаляне по магазините, ето моделите на пералня + сушилня за вграждане, на които се спрях.

Ariston CDE129   - капацитет на пране 5 кг., капацитет на сушене 4 кг., Super Silent, регулируеми обороти на центрофугата 600-1200, 13 програми за пране, 3 програми за сушене, таймер за отложен старт 2-9 часа, автоматично регулиране на консумацията в зависимост от количеството пране, барабан и казан от INOX, обороти: 1200 об./мин.   Цена: 959 лв.
http://www.triadaconsult.bg/index.php?show=browse&prodid=55

Fagor 3FS-3611IT - капацитет на пране - 6 кг, капацитет на сушене - 4 кг, регулируеми обороти на центрофугата, TURBO TIME - изпиране на 6 кг пране за 1 час, 16/2 програми за пране/сушене, електронна везна, ABS - балансираща система за елиминиране на вибрациите, LCD-дисплей показващ фазите на изпиране и сушене, оставащо време и отложен старт до 24 часа, енергиен клас B - 1.14 kW/h, разход на вода - 49 л, ефикасност на изпиране - A, врата - 32 см.   Цена: 880лв
http://www.triadaconsult.bg/index.php?show=browse&prodid=77

Fagor ми се струва по- добра, но никога не съм ползвала тази марка и се притеснявам, а и ми се струва много евтина.
Моля ви за мнение. Доволни ли сте от уредите на Fagor? Някой има ли тези модели пералня със сушилня? Или ако сте доволни от други - споделете.

# 1
  • Мнения: 6 958
И аз мисля като теб, че Фагор е по добрата марка..., но гледайки цената на Аристон и от колко е намалена, явно е по добра...  Rolling Eyes А като гледам техническите параметри и двете са добри със слаба разлика по между си...  Peace

# 2
  • Мнения: 834
Ние сме с Аристон, не съм доволна. Два месеца преди да и изтече гаранцията смених платката на сушилнята, и на програматора. Общо взето добре  добре че беше  в гаранция. Забележки към прането и сушенето нямам.

# 3
  • София
  • Мнения: 2 952
Провери дали Фагор-а не беше само с 1000 оборота. И аз се заглеждам по комбинираните уреди за вграждане, мисля че оборотите бяха това, което му куцаше на Фагор-а. По лаишките ми представи, ако редовно ползваш сушилня, това което не е свършила центрофугата, ще го довърши сушилнята, а ти ще доплатиш разликата със сметката за ток. Може да съм в грешка, но аз предпочитам перални с високи обороти на центрофуга.
Като марка Фагор ми се струва по-сериозна от Аристон. Изборът на комбинирани уреди за вграждане не е голям, наистина. Другите варианти, които аз съм виждала са вече доста по-скъпи ~ 1500 лева - АЕГ в Технополис и Бош и Сименс.

# 4
  • Мнения: 1 492
Ако те интересува фагор имат магазини за уреди с транспортни дефекти http://www.fagorbg.com/ Вчера бях в Люлинския, не намерих това, което търсих, но перални и сушилни имаше достатъчно.

# 5
  • Мнения: 575
Тези магазини само за уреди Фагор с транспортни дефекти ли са или има и недефектни? Питам, защото останах с впечатление, че Интерсервиз Узунов/Интермаркет са представители на Фагор.

# 6
  • Мнения: 1 492
Тези магазини само за уреди Фагор с транспортни дефекти ли са или има и недефектни? Питам, защото останах с впечатление, че Интерсервиз Узунов/Интермаркет са представители на Фагор.
Принципно този магазини са само за уреди с транспортни дефекти , но може да се изрови и нещо без. Струва си да погледнеш, пък ще прецениш на място дали те устройват.

# 7
  • Мнения: 393
  Да ти кажа чесно ,приятелят ми е англичанин и по принцип там се е занимавал с ел.уреди-негово е изказването,че  никога няма да си купим Аристон или Индезит,независимо за какъв уред става въпрос.Там е масово разпространено,че са евтини и некачествени стоки,а какво остава за тук-с какво ли качество да очакваме тук newsm78
  М/у другито сега си говорим и той препоръчва Зануси или Гореньие(уф,нз как се пише) Flutter

Последна редакция: чт, 16 авг 2007, 09:38 от juleto18

Общи условия

Активация на акаунт