Въпрос за разлика в BPD и FL

  • 2 927
  • 12
  •   1
Отговори
 Привет на всички,

 Имам огромна молба.Някой може ли да ми каже за следните резултати как бих могъл да ги тълкувам:

 сега сме в 36 г.с. 5 дни. По ехографа при мерене BPD излиза 39 г.с. 3 дни ,  а по FL излиза 34 г.с. 2 дни. Направо сме луднали и не знаем какво да правим. Някой има ли идея как се тълкуват тези резултати, или къде мога да питам. До 29 г.с. всичко си беше ОК. и сега малко преди раждането нещо взеха да се объркват нещата.

 Моля за съвет.
 
 Благодаря предварително,
 Jorje

# 1
  • Мнения: 7 716
Отиди при друг лекар да се консултираш, често се получава неточност при измерването, милиметър да мръдне ръката и ето ти притеснителни резултати.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 3 880
При мен на феталната в 32 г.с. имаше над 2 седмици разлика между показателите - при термин 18 юни показателите бяха: по бедрена кост 3 юни, по глава 10 юни, по коремче 16 юни. Бебчо се роди съвсем здрав, но наистина главичката му е голяма  Laughing

Лали е права, отиди за консулт при някой с наистина добър апарат.

# 3
  • Мнения: 233
А по принцип колко е нормално да е разликата межди диаметър на главичката и големина на бедрото - в случая става дума за 5 седмици-това нормално ли е?Или като цяло е важно спрямо термина определянето?

# 4
  • Sofia
  • Мнения: 150
ама не го мисли толкова нормално е много зависи от гледащия пък и бебетата растат по различен начин на различните места по това време и почти винаги има разлики Simple Smile поне мен така ми обясниха като питах защо се различава главата от краката Simple Smile още повече ако е момче те все вървяли така главчести Simple Smile за това знам че се правят всичките измервания и тогава се вижда от всички резултати крайния такъв
дано съм обяснила правилно Simple Smile

# 5
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
Моят съвет е ВЪОБЩЕ да не се притесняваш. Първият човек, който щеше да обърне внимание на това , ако има проблем, това щеше да е лекаря, който те е преглеждал. Второ - Лали много добре го е казала - малко да мръдне маркера, ето ти свито сърце. Изобщо не гледам показателите. По -точно гледам ги, но не им се втелясвам. По еди показател бебо върви с по две седмици напред, по другис по една, по трети показател си отговаря на седмиците. Ти ще раждаш всеки момент. Успокой се, усмихни се. Погали мъничето и дишай спокойно.  bouquet

# 6
Благодарим на всички,

малко се успокоихме, но преди да мине всичко няма да сме спокойни напълно. Добре е ,че другата седмица трябва да стане всичко ясно.

Още веднъж благодарим за подкрепата,
 Jorje

# 7
  • Мнения: 140
Jorje, това което аз знам е, че разликата в BPD и FL не трябва да е повече от 3 седмици. Най-добре отиди да те види специалист и да си спокойна за раждането. Дано всичко е наред. Стискам палци. Praynig

# 8
  • Мнения: 233
JeniS сигурна ли си, че разликата между BPD i FL трябва да е 3 седмици?Или разликата накрая между термина и всяка от мерките може да бъде с разлика 3 седмици?

# 9
  • Мнения: 140
Имах предвид, че не е добре да е повече от три седмици. Ако имаш голяма разлика в БПД и ФЛ е добре да направиш фетална морфология.

# 10
  • Мнения: 683
Jorje, вече стана мама на прекрасно момченце - Теодор - 3,040кг и 48 см. няма никакви проблеми, оказало се е че при седалищно прилежание е нормално и по-голямо от 3 седмици отклонение. И двамата са добре, в клиника Селена са. 

# 11
  • Мнения: 140
Аха, при седалищно предлежание не може да се измери съвсем точно БПД и за това може да се получи и по-голяма разлика. Да й е жив и здрав бебока!

# 12
  • Мнения: 7 716
Поздравления! Много усмивки. Laughing

Общи условия

Активация на акаунт