Как се справяте когато децата тръгнат на училище ?

  • 3 954
  • 33
  •   1
Отговори
  • Мнения: 525
Много ми е интересно когато настъпи времето децата да тръгнат научилище как се справят работещите родители. Не мога да си представя как, кога и от кого се прибират от училище децата когато наоколо няма баби и дядовци, а например уроците на първолаците са до обяд.

# 1
  • Мнения: 2 768
Има занимални - държавни, частни. Вторите особено - вземат децата от у-ще, хранят ги, пишат уроци, играят и накрая се упражняват.
Честно казано, не усетихме миналата година, че у дома имаме ученичка  Embarassed всички грижи пое занималнята.

# 2
  • Мнения: 525
Има занимални - държавни, частни. Вторите особено - вземат децата от у-ще, хранят ги, пишат уроци, играят и накрая се упражняват.
Честно казано, не усетихме миналата година, че у дома имаме ученичка  Embarassed всички грижи пое занималнята.

Това е супер

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 5 009
И ние ще имаме първолаче...записали сме я на занималня / държавна- до 16.00/16.30ч. е/, след това ще се прибира сама вкъщи /живеем срещу училището/, има вече ключове и се учи сама да си отключва /проблемна й е входната врата/.  Peace

# 4
  • sofia
  • Мнения: 7 477
Много ми е интересно когато настъпи времето децата да тръгнат научилище как се справят работещите родители. Не мога да си представя как, кога и от кого се прибират от училище децата когато наоколо няма баби и дядовци, а например уроците на първолаците са до обяд.

като ти дойде ще се организирате на бързо Peace

на времето когато големия ми беше 1 кл. та 4ак до 4ти бях като такси.Но у4илището не беше близо и нямаше как да се прибира сам.Имаше и занималня на която ходеше WinkИ така -мъжа ми го караше сутрин,а аз (бях на собствено раб.време) го прибирах около 17.00.

ДРугия вариант е (ако нямате баби) ти да спреш работа,или да вземете жена PeaceАз бих предпо4ела втория Twisted Evil

# 5
  • Мнения: 525
ДРугия вариант е (ако нямате баби) ти да спреш работа,или да вземете жена PeaceАз бих предпо4ела втория Twisted Evil
[/quote]

Имаме баби, ноне искам да ги ангажирам, още повече майками отгледа детето, а пък е и млада и ходи на работа. Ше го измисля де, има време

# 6
  • sofia
  • Мнения: 7 477
ДРугия вариант е (ако нямате баби) ти да спреш работа,или да вземете жена PeaceАз бих предпо4ела втория Twisted Evil

Имаме баби, ноне искам да ги ангажирам, още повече майками отгледа детето, а пък е и млада и ходи на работа. Ше го измисля де, има време
[/quote]

ок,зна4и нямаш много варианти.А и бабите искат малко по4ивка PeaceПак ще ни трябват.Аз ли4но моите ги щадя,щото си ги оби4ам и едва когато е много напе4ено ги организирам Twisted Evil

# 7
  • Мнения: 24 467
Много ми е интересно когато настъпи времето децата да тръгнат научилище как се справят работещите родители. Не мога да си представя как, кога и от кого се прибират от училище децата когато наоколо няма баби и дядовци, а например уроците на първолаците са до обяд.

Направих избора си да имам второ дете целенасочено именно когато големият ми син тръгна в първи клас, за да съм в къщи и да се занимавам с него поне през първия срок. Исках аз да се занимавам с първокласника, а не баби, лели, стринки, учинайки и т.н. Исках аз да му създам първите навици за самостоятелна подготовка.
След това тръгнах на работа, когато той започна втория си срок. Взимаше го от училище баба му и го водеше в къщи, където той оставаше с бебето и бавачката. По този начин хем не е без надзор, хем има възможността самостоятелно да се занимава, без да привиква към вредоносното постоянно висене на главата.
Сега, през лятото, когато тръгна на работа, предварително съм му дала задачи- работа за не повече от час, с цел да го накарам да се научи сам да разпределя времето си и да степенува нещата по важност. Не мога да кажа, че всичко върви гладко, то не е и нормално, тъй като създаването на полезни навици у децата е едно от най- трудните и важни родителски задължения.
Смятам във втори клас отново да организирам само довеждането му от училище до в къщи и да продължа да наблягам на самостоятелната работа, която контролирам и ще контролирам след прибирането си от работа.

# 8
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Аз също като Judy планирах второ дете, когато голямото започна 1кл. по същите причини.
Следващата година се върнах на работа, но за щастие бяхме в една смяна и отново си бях с него(аз също ходя на училище Grinning).
Не желая да посещава занимални. Против тях съм.

Само заради децата си все още не съм си сменила нископлатената ми професия, която обаче ми дава възможност да съм повече време с тях и да работя и вкъщи.

# 9
  • Мнения: 24 467
Лиляна е учител и има виждане по отношение на занималните. Аз не съм учител, но и аз съм против тях от наблюдения първо върху мои съученици и второ върху съученици на сина ми. Моля те, Лиляна, сподели причините, поради които лично ти не ги одобряваш.

# 10
  • Мнения: 3 622
Моя син тази есен ще бъде вече трети клас, но преди да започне първи си намерихме госпожа /пенсионирана начална учителка/, която го взима от училеще или го води зависи коя смяна е и отиват в къщи и се занимава с него половин ден - учат, пишат и четат. Аз съм много доволна от нея и живот и здраве сега ще бъде трета година с него. Това за мене е по добро решение от занималнята, там са повече от 10 деца и не може да им се обърне нужното внимание както на едно в къщи. Но всеки сам решава за детето си

# 11
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Занималнята не може да замени подготовката вкъщи. Аз лично предпочитам тишина и спокойствие, а и първо почивка и след това уроци.
Не навсякъде, но в повечето случаи за да стане по-бързо им пишат домашните и ги пускат да играят, това за по-малките.
Освен това аз обичам да контролирам как се пише, чете, смята.
Общо взето затова съм против, а и не съм от тези родители, които смятат да постигат самостоятелност още от първи клас, това става постепенно.

# 12
  • Мнения: 473
Да хубаво е когато има човек вкъщи или възможност на половин работен ден ,но повечето майки имат доста дълъг и напрегнат трудов ден . Моят син сега ще е втори клас. Миналата година първоначално го записахме на редовната занималня в училище .Не ми се припомня,това си беше чист зверилник , децата щурееха ,тичаха ,скачаха,пръскаха се със вода и изобщо правеха всичко друго ,но не и да пишат. Вечер до 8 часа продължавахме всичко в къщи ,синът ми плачеше и се изморяваше много.
Така изкарахме само две седмици. След , което около 3 месеца използвах всякакъв вид машинации с болнични ,отпуска на половин ден и др. и се постарах да му създам навици . Намерих и частна занималня където първолаците бяха 3 деца. Много съм доволна ,жената се грижи много добре за тях , винаги са написали и прочели. Така в къщи остава време да се видим и поговорим .

# 13
  • Мнения: 2 768
Занималнята не може да замени подготовката вкъщи. Аз лично предпочитам тишина и спокойствие, а и първо почивка и след това уроци.
Не навсякъде, но в повечето случаи за да стане по-бързо им пишат домашните и ги пускат да играят, това за по-малките.
Освен това аз обичам да контролирам как се пише, чете, смята.
Общо взето затова съм против, а и не съм от тези родители, които смятат да постигат самостоятелност още от първи клас, това става постепенно.


Е добре, ама не всички имаме педагогическо образование или подход.
Аз, например, съм ужасно нервна и припряна и ако се занимавам с подготовката на дъщеря ми за училище резултата почти винаги е по-зле.

Държавните занимални към училищата са ми ясни, там ако не попаднеш на съвестен учител, общо взето си е загуба на време. Племенницата ми посещава такава, пишат домашни до посред нощите.

Но в частните става въпрос за съвсем друго нещо - те самите имат полза учениците им да са научили добре, иначе ги губят.
Обръщат внимание конкретно на всяко дете, знаят какви са силните и слабите им предмети. Справят се много по-добре от мен, все пак са професионалисти (а аз абсолютен лаик).

# 14
  • Мнения: 473
Подкрепям напълно мнението на eta , и при мен нещата се изнервят доста. А и преди да реша как да постъпя разковарях и с класната ръководителка , която също ме увери , че вмалка група и с педагог детето ще се справя много добре и точно така стана. Тази година отново ще сме в същата занималня.Вчере се обадихме да предопредим госпожата.

Общи условия

Активация на акаунт