много трудно заспива

  • 377
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 139
Момичета, синът ми е на 4 месеца и ми е безкрайно трудно да го приспя вечер. Има случаи, в които си заспива веднага след като се нахрани, даже без да се оригне, но те са пренебрежимо малко на фона на тези, при които ми се налага да го милвам, да пея, да натискам биберона, да му давам да засуче пак /той много лесно заспива докато суче, но за кратко/. Хем уж иска биберон, хем го плюе...
Къпането ни е между 21 и 21.30, а с храненето /кърмене+АМ/ сме готови най-късно до 22.20. И после започват мъките. Не смея да го дундуркам, защото знам, че това е вреден навик и после няма отказване. А той се нервира, хленчи, подвиква и си суче пръстчето /и това ми е болка/. Кажете как се справяте вие с вечерното заспиване на вашите деца. Благодаря ви предварително!

# 1
  • Мнения: 139
Опа! Сега видях, че има подобна тема само на няколко реда разстояние от моята... Простете!  EmbarassedНо ще съм благодарна за вашите съвети!

# 2
  • Мнения: 1 183
Вярвам ти миличка  Hug ,много е трудно като не заспива само детето,мойта разбойничка си заспива само още от раждането с бибата и нямам проблем,но имам и познати в твоето положение,пробвай да го сложиш при теб на леглото или го гушни.Имай търпение дано се справите стова  Wink

# 3
  • Мнения: 239
До 1год. и 1м. го приспивах на ръце с песничка и люлеене, а след това започна сам да си лежи на леглото докато заспи-аз съм до него разбира се! Не се притеснявай-давай му топлина и любовта си щом има нужда от тях! Всичко ще си дойде на мястото с времето.

# 4
  • Мнения: 911
Защо да е вредно дундуркането? Ами бебето е било дундуркано 9 месеца в корема и сега отведнъж - да не се прави да не се разглези. Това са макаренковски отживелици. Едно бебе не може да се разглези.
Май се увлякох.
Моя беборан е на 3 мес., слагам го на спалнята - той спи с нас, изобщо не признава детското легло - давам му да цока и след 10-ина мин е заспал. И това при положение, че точно преди това е бил нахранен.
Иначе се е случвало и да бъде люлян, разхохдан на ръце и дундуркан докато заспи. Обикновено с тази част се заема бащата, защото на мен бързо нме заболяват ръцете.
Приспива му се и в кенгуруто.

Общи условия

Активация на акаунт