Захранване с грис, овесени ядки, кус-кус.....?

  • 2 228
  • 9
  •   1
Отговори
  • Мнения: 674
 Ако бебето е захранено вече с глутен, при въвеждането на подобни храни (грис, овесени ядки, кус-кус и др.), пак ли се започва с по 1-2 лъжички или може да се дава направо цяла порция?

# 1
  • София
  • Мнения: 7 033
Аз съм въвеждала всички храни по този начин и мисля, че това е правилният вариант.

# 2
  • пловдив
  • Мнения: 398
Пробвай в началото с по-малко количество бебо може и да не ги хареса  Grinning

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Винаги всичко съм въвеждала по малко.

# 4
  • Мнения: 547
Аз захраних късно с тези неща. Вече от доста време беше захранен с глутен и ядеше корички хляб и попара, така че дадох направо цяла порция без да се притеснявам.

# 5
  • София
  • Мнения: 1 368
Тъй като съм купувала пюрета плодови с такива комбинации от грис,кус-кус,овесени ядки,когато ги давах тях захранвах постепенно.След като започнах да правя у дома закуска с изброените по-горе не съм захранвала,а приготвих цяла порция.Ако ще даваш за първи път по добре да става постепенно.

# 6
  • София
  • Мнения: 3 610
След като си захранила с пшеница,можеш да даваш всичките и вариации-пшеничен грис,макарони,кус-кус,нишесте.Когато захраниш с царевица и овес по същия начин просто чети състава на продуктите.

# 7
  • Мнения: 707
След като си захранила с пшеница,можеш да даваш всичките и вариации-пшеничен грис,макарони,кус-кус,нишесте.Когато захраниш с царевица и овес по същия начин просто чети състава на продуктите.
Peace

# 8
  • Мнения: 6 164
Аз пък като захраних с глутен давах направо всички зърнени на порция. Не схващам логиката в това да захранваш всеки път наново с различни неща, но с еднакъв състав.
Все едно да захраниш първо лъжичка по лъжичка с бананов сок, после лъжичка по лъжичка с бананово пюре, после лъжичка по лъжичка с бананова каша. Crazy

# 9
  • Мнения: 288
Щом си захранила с глутен няма нужда да захранваш отново

Общи условия

Активация на акаунт