Бихте ли го направили?

  • 3 752
  • 73
  •   1
Отговори
# 1
  • Мнения: 3 423
Какво точно дали бихме направили?

# 2
  • Мнения: X
Дали бихте осъдили държавата, Лисо.
 Не се прави, че не вдяваш.

# 3
  • София
  • Мнения: 2 271
Не бих съдила някого заради такова нещо
 Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 3 423
Ако ми мине път, бих я съдила,
да, и сигурно бих я осъдила.

# 5
  • Мнения: 3 521
Да бих, каквото ми се полага си го взимам.

# 6
  • Мнения: 473
Браво на такива хора!!! Опитът ми от миналата година :
Тениска - дефектна
Яке - огромно -може би за 5-6 клас /тип пазач на фабрика/
Екип - с около два номера по-малък.
Обувки - добри.
Мисля ,че си е чиста подигравка със семействата и децата. На празника на буквите над половината клас беше с едни и същи обувки. Мисля , че има достатъчно други начини първолаците и техните семейства да се подпомогнат , но не е това верния път.

# 7
  • София
  • Мнения: 383
Не съм сигурна, че аз ще тръгна сама да си търся правата по този начин. По вероятно е някоя провазащитна организация да е търсила недоволна майка с мотива да осъди държавата и е попаднала на такава, която се е съгласила.
Но съм сигурна в едно и то е, че след като не е законосъобразно едно деяние на дадено министерство, то трябва да понесе последствията от това.
Не знам доколко е практика в нашата държава, но ако е в Щатите, акулите адвокати досега да са подали групов иск и да са ги осъдили не само за това дете, но и за многото недоволни от миналогодишните "помощи".

# 8
  • Мнения: X
В новините на Нова телевизия майката призова всички майки на първолаци да не подават молби за целева помощ.
Показа и миналогодишните дрехи, които бяха буквално като харизани на детето.

# 9
  • Мнения: 1 523
Ами браво на жената!За мен по-добрия вариант е да представиш фактура ,какво си купил на детето и после да ти я осребрят.Както процедират с работното облекло .Аз миналата година купих на дъщеря ми къде по- сносни анцунг и обувки за по- малко пари.От всичко получено само горнището ползвахме.

# 10
  • Мнения: X
  На жената може пари да и трябват за нещо друго и затова да ги предпочита...а и незнам какви дрехи дават, но за 80 лева, поне щекупиш по твой вкус и размер а може би и повече дрехи Peace
 Подкрепям Peace

# 11
  • Мнения: 984
Да, щом е необходимо...всичко бих направила за детето си и за неговото добро.
Кефят ме такива родители. Вчера ме зарадва и онази майчица с петте близнаци - евала на тази жена - как ги е отгледала, възпитала, изучила. И понеже напоследък разни НПО търсят отговор каква е съвременната българска гражданка и знам че има хора от тези организации тук - е питайте ги тези две жени - как се справят сами с всичко! И успяват!

# 12
  • Мнения: 6 164
О, аз умирам да търся справедливост и поне веднъж на ден ми хрумва по една причина да съдя държавата, някоя инстанция, или дори някой човек за нещо... Crazy Добре, че не живея в Щатите... Wink Но истината е, че нито имам пари за адвокати да се консултирам, нито мисля, че тук в тази държава /при тази корупция/ ще спечеля повече, отколкото ще пропилея за делото, не само пари, ами и време... и съответно по-скоро няма да го направя. Че бих - бих, но май нямам вяра в крайния успех.

# 13
  • Мнения: 183
Браво на такива хора!!! Опитът ми от миналата година :
Тениска - дефектна
Яке - огромно -може би за 5-6 клас /тип пазач на фабрика/
Екип - с около два номера по-малък.
Обувки - добри.
Мисля ,че си е чиста подигравка със семействата и децата. На празника на буквите над половината клас беше с едни и същи обувки. Мисля , че има достатъчно други начини първолаците и техните семейства да се подпомогнат , но не е това верния път.

 newsm10

Само че при нас и обувките не струваха. Така, че нищо не ни свърши работа  newsm47

# 14
  • Мнения: 2 556
А защо дават на първокласниците дрехи?? Не съм запозната?

Общи условия

Активация на акаунт