Не ми се получава цеденето ...

  • 436
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 253
Здравейте. Скоро бях пуснала тема за това, че ми се налага да отсъствам 1 ден и ме интересуваше колко кърма трябва да му осигуря на бебо за тогава. Обаче досега не съм се цедила и днес като пробвах, изцедих само няколко капки Sad Имам помпата на Авент, но изобщо не знам дали го правя правилно. При всяко изпомпване ли трябва да се намества на гърдата? Моля ви обяснете ми как става.

Може би в краен случай, ще трябва да дам АМ, но ми се иска да е кърма. Ще съм ви много благодарна за съветите.

# 1
  • Мнения: 1 449
Слагаш на гърдата - зърното да е точно в средата на отвора (понякога това е причина да не стане вакуум).
С няколко бързи движения пробваш да направиш вакуум. Съвсем леко натискаш дръжката надолу! Не отместваш от гърдата.
Като усетиш, че има вакуум, настискаш през интервал 2-3 секунди. Не отместваш. Колко натискаш дръжката - толкова, че да не е болезнено.

Най-добре подготви гърдите преди цеденето - с топъл душ или кърпа. Масажът много помага, за да слиза по-лесно кърмата, но се иска техника за него. Може да пробваш да масажираш леко, без притискане, с кръгови движения от основата към върха на гърдите.

Пробвай и без масажния силиконов диск - това ме бяха посъвтвали от "Авент" в началото.

# 2
  • Мнения: 253
Много ти благодаря  Hug
Още на следващото кърмене ще опитам

# 3
  • Мнения: 8 242
Аз знам, че за по-добър вакуум можеш леко да намокриш туй силиконовото.
Макар че и на мен никога не ми се е получвало цеденето.. Не съм и цедила.. Мързел  Crazy

# 4
  • Мнения: 336
Въоръжи се с търпение, charlotte. Изцеждането отнема доста време, голяма част от което е времето докато млякото ти слезе. При мен след 7 месеца кърмене то варира между 2-3 и 10 минути и много зависи в кой момент решавам да се изцеждам. Най-добре да изцеждаш по малко рано сутрин, докато събереш необходимото количество.
Колкото до помпичката - на мен въртенето на фунията ми помага да изцеждам по малко докато млякото ми слезе, но след това не е необходимо - тогава с лек натиск я придържам към гърдата и цедя по следния начин - натискам, задържам 2-3 сек., пускам, и пак. Ако имаш по-големи гърди, можеш да опиташ с компресия - натискаш, притискаш гърдата по описания ТУК начин и не отпускаш ръчката докато не секне струята.
Изцеждането е доста досадна работа, дано не ти се налага често.
А, да, за да ускориш процеса на слизане на млякото можеш да си вземеш горещ душ или най-малкото да затоплиш гърдите. Също така се стреми да си наведена напред, тоест гърдите ти леко да висят надолу, когато се изцеждаш.
Успех

# 5
  • Мнения: 984
Цеденето през два часа помага за увеличаване на кърмата.
Наистина понякога е трудно, но трябва редовно да се изцеждаж, без да пропускаш, двете гърди.

# 6
  • Мнения: 1 449
Още нещо: след третия-четвъртия месец ми стана по-трудно да цедя от гърдата, от която малката току-що е сукала. Тя вече сучеше силно и бързо и ако не е изсукала докрай - съответно става нещо като вакуум вътре в самата гърда. Беше ми много по-лесно да цедя от гърдата, която не съм предлагала.
Твоят бебчо вече не е малък, пробвай и това.

# 7
  • Мнения: 1 924
И освен това не очаквай да изцедиш много само от един път.Примерно цеди след всяко кърмене по малко и на края на деня го събери и замрази, и така за няколко дни все ще събереш нужното количество.

# 8
  • Мнения: 253
Много ви благодаря, момичета. Проблема при мен е първо, че нямам практика - никога не съм се цедила и второ - точно заради това, нямам излишно количество. Кърмата ми се е регулирала според нуждите на бебока. Надявам се обаче да се справя. Благодаря ви на всички.

# 9
  • София
  • Мнения: 6 249
Изцеждай по малко сутрин преди първото кърмене, нали тогава гърдите са най-пълни (ако прави нощна пауза де Simple Smile). Или след всяко кърмене по малко или през нощта, ако не суче и на теб, ако ти се става можеш да цедиш по малко.

# 10
  • София
  • Мнения: 12 225
  Още едно съветче от мен. Първия месец когато цядях нямах проблеми, но когато опитах третия месец отново въпреки, че ми бяха пълни гърдите нищо не искаше да потече. Е проблема го реших като сложих едната мадама да суче и в момента в който тя стимулира рефлекса на потичането и усетих че тръгва кърмата, набързо с помпата на Авент изцедих към 70 мл от другата гърда  Simple Smile Обикновенно не е проблема в това че няма кърма, а че с помпата е трудно да тръгне. Както знаем всички бебчатата са най-добрите помпички  Wink

Общи условия

Активация на акаунт