Кърмене и L-tyroxin (синдром на Хашимото)

  • 1 319
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 247
Не се надявам да има много отговори, но дано се намери някоя майка, която да знае дали е съвместимо прием на лекарството Ел-тироксин (хормон за щитовидната жлеза) и кърмене. По време на тази ми бременност се наложи да започна да го пия, но една позната ми каза, че не мога да кърмя ако го пия, което много ме притесни, защото аз се готвя да кърмя като при първото дете. Докторът, който ме следи, е в отпуск и не мога да му позвъня да го питам.

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Съвместим е, като трябва да се следиш при ендокринолог, естествено.
Тук има доста подробна информация за тиреодита на Хашимото и кърменето:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=100583.0

# 2
  • В сърцето на ММ
  • Мнения: 932
Не само е съвместим,но е и препоръчителен.Повреме на бременност и след раждането се следят хормоните.Аз съм с гуша 2 степен-пия L-тироксин от 2 години.Нямам проблем с кърменето/поне засега/. Peace

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 512
Съвместим е и задължителен. Имам приятелка с Хашимото и ендокринологър й я следи точно каква доза да приема. Кърми успешно вече 11 м

# 4
  • Мнения: 247
Ох, отдъхнах си!  Simple Smile Много благодаря за отговорите и за информацията.
Мисля, че доста стриктно ме следи лекуващият ендокринолог и се надявам всичко да е наред. Просто обаче не ми беше идвало на ум въобще да питам за кърменето и тироксина, а не ми е удобно да му звъня по телефона по време на отпуск. Чак през втората половина на септември имам час, а дотогава нямаше да издържа да се тормозя и по този въпрос.  Embarassed Simple Smile

# 5
  • варненка от София
  • Мнения: 4 880
Аз съм в голяма чуденка, вече година и малко не пия Л-тироксина, кърмя и не смятам скоро да отбивам малката. Може би е време да сменя ендокринолога и да се посъветвам с нов.  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт