Хранителни добавки.

  • 821
  • 3
  •   1
Отговори
Здравейте!Аз съм момиче на 14 години и бих искала да попитам дали е полезно още от сега да започна за вземам рибено масло/като таблетки/,Витамин Д или Е и т.н?Може ли с нещо да ми навреди или трябва в по-късна възраст да започнат да се вземат?Очаквам да ми отговорите Simple Smile

# 1
Е никой ли няма да отговориииииииии Sad

# 2
  • Мнения: 526
Всичко зависи от това как се храниш и дали имаш някакви по-специфични проблеми-например има витаминни комплекси за коса,кожа,нокти,за подсилване на работата на организма в определени насоки и др.Ако се храниш здравословно и приемаш повече плодове и зеленчуци(все пак е лято),не ти трябват добавки.Всичко е индивидуално.

# 3
Поздравления! На 14 години да се замислиш за здравето си! Много по-възрастни хора, които вече имат здравословни проблеми не се замислят за допълнителен прием на витамини и добавки. Така че, отново поздравления!
Много добре звучи съвета за прием на зеленчуци и плодове, само да бяха отглеждани преди 20 години! Много хора днес не си дават сметка, че в храната няма почти нищо, защото технологиите за отглеждане и приготвяне, заедно с екологичните условия, отнемат малкото, което е останало в храните.
Така че, допълнителния прием на добавки в малките профилактични дози е полезен за всеки, особено за подрастващите. Браво на това малко момиче, което мисли, да, за съжаление много малко хора днес мислят, предпочитат да вървят по нечии отъпкани чужди пътеки, независимо дали са правилни! Успех и поздрави от мен!

Общи условия

Активация на акаунт