Подуване на краката!

  • 4 440
  • 38
  •   1
Отговори
Здравейте! Аз съм бременна в 6месец и ми се подуват краката, някоя от вас имала ли е такъв проблем и какво да правя?

# 1
  • Мнения: 38
Бих те посъветвала да се консултираш с лекар, при мен това беше наличие на високо кръвно, а може и да задържаш вода(но не е задължително). На братовчетка ми нищо й нямаше а пак и се подуваха краката....

# 2
  • София
  • Мнения: 4 588
И аз бих те посъветвала да се консултираш с лекар, да направиш изследвание на урина, но докторът ще ти каже най-добре.
Моите крака също много се подуваха в последните месеци, но всичко беше ок - кръвното ми беше нормално, нямах албумин в урината... Peace

# 3
Благодаря ви за мнението - ще се консултирам с лекар!

# 4
  • Мнения: 42
здравей, не се притеснявай, на всеки се случва.На мен започнаха сега да ми се подуват-в девети месец.Това е от жегата, натоварване и от солта, можеш да я изключиш от менюто си.Освен, че трябва да се допиташ до доктора можеш и да опиташ следното- слагаш краката в студена вода с много лед, след това ги вдигаш на високо и накрая някой ти прави масаж.Опитай и ще видиш, че ще се почувстваш по-добре.Успех и лека бременност. Grinning

# 5
  • София
  • Мнения: 1 750
На първо място се консултирай с гинеколога си или личния лекар. Това, което може да те облекчи са контрастни душове - топъл (не горещ) редуваш със студен. Или пък само студена вода, на мен поне ми помага доста. Вдигане на краката на по-високо, също. Но по-важно е да се разбере причината за подуването, тогава и лечението ще е ясно. Успех!

# 6
  • София
  • Мнения: 6 011
На мен започнаха да ми се подуват краката в 7-ия месец след жестоко слънчево изгаряне/пустия му риболов/.Доктора като ме видя веднага ми пусна изследване на урината-нямаше никакъв проблем с резултата,но подуването не изчезна.Назначи ми диета и я спазвах докато родих.Седмица след раждането си видях кокалчетата. Laughing

# 7
  • София
  • Мнения: 1 735
И на мен ми се подуват от 2 седмици -първо на лекар за кръвното и урина,ако не е това е жегата и преумора.Не стой дълго време права,краката в хладка вода и после 1 възглавница под краката като спиш/даже и нощем/,диетична сол. newsm10

# 8
  • Мнения: 728
По същото време и на мен започнаха да ми се подуват,а съм с ниско кръвно и нямам албумин в урината.Ако не си правила скоро изсл.,направи си ,премери кръвното,но може просто да е от килограмитеили ако стоиш повечко права.Почивай повече!

# 9
  • Мнения: 724
По същото време и на мен започнаха да ми се подуват,а съм с ниско кръвно и нямам албумин в урината.Ако не си правила скоро изсл.,направи си ,премери кръвното,но може просто да е от килограмитеили ако стоиш повечко права.Почивай повече!
Naughty

# 10
  • Мнения: 77
На мен също ми се подуват краката, или поне така смятам. Лекарката вчера ми каза, че просто кракът ми е пораснал и не виждала подуване newsm78. Така и не ми пусна изследване на урината, ама знам ли...нали уж са дофтори и требе да знаят.
Каза, че може и да е от килограмите, тъй като наддавам за световно-4 и 5 месец по 2 килиграма. Иначе кръвното ми е добре.

# 11
  • Мнения: 22 414
Почти на всички се подуват краката.
Все пак зависи твоят случай точно какъв е.
Аз съм в 8ми месец вече и досега са се подували общо за 10 дена.
Има значение дали се подуват само глезените или ти отичат целите крака до коляното.
Ако е само първото не е толкова страшно и се използва изпитаният метод с вдигането на краката на високо. Помага също така мазането с крем Лиотон 1000гел.
Ако се подуват до коляното, тогава трябва да се консултираш с лекар. Пускаш си изследвания за нивото на албумин в кръвта и така.

# 12
  • Мнения: 497
По принцип е нормално за бременна жена, но трябва да се консултираш с лекар, за да се изключи наличието на проблем.

# 13
  • Мнения: 3 500
Трябва да се консултираш с лекар, да ти види и кръвното. Това може да е признак на прееклампсия. А може и да е нормално, но това трябва да ти го каже лекаря. Иди за всеки случай. Дано всичко да е наред.

# 14
  • София
  • Мнения: 1 626
И при мен е същото положението. Отичат ми ходилата и глезените. Сутрин като стана са спаднали и за час-два пак стават като възглавнички. Кръвното ми е по-скоро ниско.
За втори път ми отичат така. Първият път продължи около седмица и после се нормализираха нещата, но това беше в големите жеги. А сега не е толкова топло, но пак отекоха. Дано събота и неделя като полежа повечко да се оправят.  Praynig

Някой беше споменал по-горе за Лиотон. Ще взема да си купя.

Общи условия

Активация на акаунт