Триклобактер

  • 19 517
  • 23
  •   1
Отговори
Здравейте,
може ли някой да ми помогне, отговаряйки дали след използването на Триклобактер за вагинална промивка е необходима следваща промивка с чиста вода? Ще съм благодарна, ако ми отговорите Simple Smile

# 1
  • Мнения: 276
Триклобактера сме го ползвали само като интимно миещо средство.Аз не съм много сигурна че трябва да се прилага вътрешно но ако така са ти казали е друг въпрос!

# 2
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
И аз съм го ползвала само като миещо средство.Виж упътването.

# 3
  • Мнения: 65
Може да се ползва за вагинални промивки,не е необходимо изплакване.

# 4
  • Мнения: 28
Ползвала съм го преди време за вагинална промивка и задължително изплаквах след това с чиста вода. Не си спомням обаче дали гинеколожката ми е казала така, но предполагам че тя е казала, защото аз съм много стриктна и не бих го направила без да съм сигурна Laughing
Сега си го ползвам за интимна хигиена.

# 5
  • Мнения: 22 343
Не е необходимо изплакване с чиста вода, прави се промивката само с Триклобактер. Разтвора е 1с.л. в дамският душ след което се пълни догоре с хладка ода.

# 6
  • 1st floor
  • Мнения: 9 075
на мен пък гинекологът ми , ми каза , че до минута - минута и половина, трябва да се изплакне с преварена вода / и промивката се прави с преварена вода/...
в аптеката пък ми казаха, че не се изплаква след това, ама аз реших да си слушам доктора...

# 7
Благодаря, че отговорихте-везните май клонят към плакнене... Grinning

# 8
  • Мнения: 154
Най-странното е че вчера в една аптека  ми препоръчаха  Триклобактер за дезинфекция на фризьорски инструменти,било мн.силно...та си мисля доколко е разумно ползването му за интимно миещо средство!? Thinking

# 9
  • DE
  • Мнения: 967
Аз го имам отдавна, но мойта лекарка ми каза само външно да го ползвам! Shocked

# 10
  • Мнения: 1 028
И аз понеже отдавна го ползвам знам,че само външно се ползва,даже на упътването пише да не се прилага за  вътрешни промивки.

# 11
Не пише подобно нещо на упътването

# 12
  • Мнения: 1 028
Не пише подобно нещо на упътването
Пише,пише,довечера ще ти го снимам.

# 13
  • Мнения: 3 537
Благодаря, че отговорихте-везните май клонят към плакнене... Grinning
И аз така знам Peace

# 14
  • Мнения: 1 449
Ползвала съм го за дъщеря ми - външно (при алергичен обрив от пелени).

Цитирам упътването:
"След употреба да се изплаква обилно с вода!"


Педиатърката обърна внимание на изплакването, за да не изгори бебешката кожа. И то при положение, че за външна локална дезинфекция се ползва слаб разтвор. Важно е също да не се разтваря в много топла вода.

Общи условия

Активация на акаунт