Колко дни след секцио си вдигахте бебето?

  • 3 385
  • 79
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 745
Искам да задам този въпрос към вече родилите със секцио мами-колко дни след самата операция гушкахте бебчетата си?На мен ми предстои секцио и роднините на мъжа ми се опасяват,че ще трябва едва ли не той да се грижи за бебето,щото аз "месеци" нямало да мога да го гушкам и да се оправям с него.  newsm78
Предварително благодаря за отговорите.
И знам,че има стотици теми за секциото,но мен ме интересува именно това.Надявам се да не е досадно.

# 1
  • Мнения: 1 288
още в болницата си я гушках, щом започнах да се изправям и да ходя. не се притеснявай. ако всичко е ок, няма да имаш никакви проблеми да си вдигаш бебчето.

# 2
  • Мнения: 10 975
Веднага щом се изправих на крака и ми я донесоха за първото кърмене. Peace

# 3
  • Мнения: 2 922
Веднага щом се изправих на крака и ми я донесоха за първото кърмене. Peace

И аз така  Peace
Нали казват, че след секцио не трябва да вдигаш нищо по-тежко от бебето  Grinning

# 4
  • Far away from here...
  • Мнения: 1 304
На третия ден след секциото ми го донесоха и от тогава не сме се разделяли  Laughing Гушкала съм го през цялото време,пък и много скоро,след като се прибрахме, започнах сама да се грижа за него,за домакинството и всичко останало.Не се притеснявай,но все пак се натоварвай умерено,особено в началото.И не вдигай прекалено тежки неща,разбира се.Успех от мен!

# 5
  • Мнения: 5 393
Още  когато ми го дадоха за първи път.Не съм имала проблеми с възстановяването, на изписването вече бях почти без никакви придърпвания. Peace  Мислех,че ще имам нужда от помощ първите дни вкъщи, но не беше така-справях се сама.При всеки  е различно.Желая ти бързо възстановяване, здраво бебе и за всеки случай си подсигури помощник, ако се наложи. Peace

# 6
  • Мнения: 1 745
Мечо пух,аз точно от тия помощници се притеснявам,че по-скоро ще ми пречат.А ще има доста такива.Просто това изказване,че няма да мога да го гушкам бебето и не знам си там какво месеци наред,че си било операция и т.н. ме издразниха и реших да попитам вече минали по този път.  Peace
Благодаря ви

# 7
  • Мнения: 1 896
Още от първия ден го вдигах и аз - не е проблем, то не е тежко, няма да го усетиш хич.

# 8
  • Варна
  • Мнения: 1 522
В момента в който ми я донесоха в болницата. От тогава си се грижа предимно аз самата за нея. Гушкам, разнасям и т.н. Няма причина да не можеш да се грижиш или да вдигаш бебо, препоръчва се в началото да не вдигаш много тежко, но едно 3-4 кг. бебче не е проблем.

# 9
  • Мнения: 546
Още на следващия ден щом ми го дадоха.

# 10
  • София
  • Мнения: 6 011
Гушнах си бебето веднага щом ме свалиха от операционната.На следващата сутрин станах в 6,изкъпах се и ми донесоха бебо.Цял ден спа гушнат в мен.От тогава не сме се разделяли 9 месеца и 9 дни. Laughing
Това,че няма да можеш да се грижиш за детето ти са пълни глупости!!!Прибрахме се от болницата,изчистих си къщата след гостите и изгладих.От 15-ия му ден се грижих сама за него цял месец/мъжа ми беше в командировка/.Излизахме всеки ден на разходка,а количката ни е доста тежка,но и с това се справих.
Единствената помощ,която приех с удоволствие беше майка ми да ми готви и да ми носи храната вкъщи/и сега не бих отказала/.
Раждането чрез секцио не те прави инвалид,а майка!И винаги една майка ще намери сили да се погрижи за детето си по възможно най-добрия начин!
Леко раждане ти желая и не се оставяй да те дразнят роднините отсега!

# 11
  • Мнения: 319
Още на следващия ден като ме вдигнаха го донесоха в стаята с едно кошче и си го гледах почти през цялото време сама.
pebs, един съвет от мен. Не отпускай края на таткото. Нека да свиква да ти помага, така повече ще му се вмили и след това повече ще се занимава с него.
И въпреки всичко първия месец пак не бива да се претоварваш много, защото мен ме е боляло когато по-продължително го държах на ръце.

# 12
  • Мнения: 864
Веднага след като излязох от реанимацията си я гушках.

# 13
  • Мнения: 400
Още на следващия ден:) Като ни изписаха на 4тия ден бях съвсем във форма да си го обгрижвам напълно. Спокойно, и ти ще си така:)

# 14
  • Мнения: 46 403
Глупости.
Като бях в Интензивното стоеше в количката или ми я подаваше някой, на следващия ден вече си я гушках.
Грижа се за нея без помощ, свекърва ми беше вкъщи първата седмица, но не ми е забранявала да си нося бебето  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт