Подаване на Декларация №2 в НОИ за майчинство

  • 2 930
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 215
Днеска ми изтича болничният за бременност и раждане и трябва да излезна в т.нар отпуск по майчинство от 135 до 315 ден. В НОИ ми казаха да отида в стая 31 и да им занеса:

1. копие от акта за раждане на детето
2. писмено съгласие от работодателя да ме пусне във въпросния отпуск
3. Декларация №2

Въпросът ми е къде мога да намеря тази декларация. рових се в сайта на НОИ, но честно казано не я открих.
Като знам какви проблеми имам с изплащането на болничните до момента, не ми се мисли сега какви кусури ще ми намерят на въпросните документи. Sick

Последна редакция: чт, 16 авг 2007, 09:30 от KalinaN

# 1
  • Мнения: 502
виж тук можеш да си изтеглиш бланката - ако за нея става въпрос
че аз не съм много запозната  Blush и да не те подведа

http://docstore.odit.info/?s=4&rid=478

# 2
  • София
  • Мнения: 14 660
Вчера ги подадох, само че в личен състав при работодателя-копие от акта, саморъчно написана молба до директора до директора да пусне в отпуск(те ми казаха какво да пиша) и бланка от НОИ с моите данни и на детето(пак те ми я дадоха). Съответно и те ще подадат документите в НОИ. Щом имаш работодател, не е твоя работа да ги носиш. Дано да не те подведа, но при мен беше така-работя в държавно учреждение.

# 3
  • Мнения: 215
виж тук можеш да си изтеглиш бланката - ако за нея става въпрос
че аз не съм много запозната  Blush и да не те подведа

http://docstore.odit.info/?s=4&rid=478

Благодаря ти!
Май за това става въпрос Grinning

# 4
  • Мнения: 9 050
Значи първо, това не е отпуск по майчинство, а си е все още отпуск за бременност и раждане. Второ, изобщо не е ваша работа да ги носите тези неща в НОИ. А и най-вероятно няма да ги приемат, ако нямате нотариално заверено пълномощно от работодателя си. И последно - става дума не за Декларация № 2, а за Декларация - Приложение №2 от Наредбата за изплащане на помощите от ДОО.

# 5
  • Мнения: 215
Значи първо, това не е отпуск по майчинство, а си е все още отпуск за бременност и раждане. Второ, изобщо не е ваша работа да ги носите тези неща в НОИ. А и най-вероятно няма да ги приемат, ако нямате нотариално заверено пълномощно от работодателя си. И последно - става дума не за Декларация № 2, а за Декларация - Приложение №2 от Наредбата за изплащане на помощите от ДОО.

Говорих с работодателя ми - ще ми ги занесат те. Това за личното носене в НОИ ми го казаха от НОИ по телефона. Пак те ми казаха за Декларация №2 ooooh!. Това също обяснява защо постоянно има проблеми в НОИ - те самите им служители не са наясно с документите и реда.

Общи условия

Активация на акаунт