Битово или модерно обзавеждане?

  • 3 868
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 839
Кое предпочитате, когато сте на почивка?
ИМам предвид най-вече планинските хотели и къщи, там по-често се случва да е битово.
Кое ви създава повече уют?

# 1
  • София
  • Мнения: 1 419
Модерното, въпреки има места, където битово си е много на мястото, и го приемам, но по принцип винаги предпочитам модерното, като под това разбирам изчистено. Разните ориенталски вариации, пискюлчета, тежки завеси и т.н. пък са ми най-неприятни.

# 2
  • Мнения: 236
Зависи с каква нагласа съм, а и какво значение има дали е битово или модерно, ако не е направено със стил. Ако е подредено с вкус и са обърнали внимание на детайлите, които мен лично много ме впечатляват, за планински къщи и хотелчета като че ли съм по-скоро за "битово" обзавеждане newsm78

# 3
  • Мнения: 2 839
Модерното, въпреки има места, където битово си е много на мястото, и го приемам, но по принцип винаги предпочитам модерното, като под това разбирам изчистено. Разните ориенталски вариации, пискюлчета, тежки завеси и т.н. пък са ми най-неприятни.
Да, много набързо си нахвърлях въпроса. Това имах предвид под модерно - съвременно, но изчистено.
Под битово имам предвид най-вече мебелите от масив.

# 4
  • София
  • Мнения: 1 419
Аз лично, в случаи на битово, ориенталско, тежкарско ( имам предвид извити столове, големи полилеи, много жълти завъртяни аксесоари) имам чувството , че съм у някой на гости, много е шантаво, но е факт- не мога да се отпусна и да си почина добре:)

# 5
  • Мнения: 2 309
Модерно...битовото някак ме подтиска, натрупано ми е, примерно българското битово обзавеждане ми е твърде шарено, все ми се струва вехто и мръсно, дъхти ми на старо  Rolling Eyes тъпо звучи, но това ми е усещането.

# 6
  • Мнения: 11 747
За планиски хотелчета и къщи харесвам битово.Все пак добре е мебелите да са нови и удобни.Особено леглата.
Миналата година в Мелник,Огняново и село до Елена,все в битов стил,едни красиви легла,а като легнеш - скърца и едни неудобни пружини.От тогаз,като видя дървено легло с резби по-него и ми става неудобно,още докато съм права и не съм легнала.Наръбвам се мигом...

# 7
  • Мнения: 2 839
като видя дървено легло с резби по-него и ми става неудобно,още докато съм права и не съм легнала.Наръбвам се мигом...
Joy Joy Joy
Не знам защо така, ама и аз не обичам. Никога не съм обичала. Подтискат ме тия дървении. Пък, ако се налага да е дърво, то поне да е лакирано. С тъмен лак  Mr. Green Искам мебелите да са нови и изчистени. И да е чисто, разбира се  Mr. Green И предпочитам мокет. От теракот ме е гнус, въпреки че логиката сочи точно обратното. А най-мразя душ без кабина, или поне да има завеса  Laughing Също много мразя, ако оставам повече от една нощ, да ми слагат на сутринта покривалото на леглото. Затова все ги тъпча по гардеробите, да се светнат  Laughing Нещо се отекох от темата

# 8
  • София
  • Мнения: 1 419
Аз пък мразя във ваните тия гнусни завеси, адски ми е гадно ако без да искам се допра до тях, и покривалата също - ненавиждам ги! Сори за офф-а:)

# 9
  • Мнения: 2 768
И аз се чувствам по-комфортно в изчистена модерно-обзаведена стая. Предимно такива изработваме и ние за хотелите, поръчали при нас.

Ето как изглеждаше стая в семейния планински хотел в Астрия - масив бук, но без никакви претруфени рустикални елементи:



(не можах да я копна в по-голям размер)

# 10
  • Мнения: 636
Във възрожденските местенца-разбира се , че битово. То нали за това ходим. Но ако сме просто на планина-модерен стил. Обичам да ми е чисто, лъскаво и луксозно.

# 11
  • Мнения: 689
Да е чисто основно... Но май повече си падам по битовите истории.

# 12
  • Мнения: 27 524
За почивка - модерно. За една нощ - битово. За по принцип - нормално, и двете са в моята скала на двете крайности, а аз това не го харесвам.

# 13
  • Варна
  • Мнения: 10 782
Май месец с колегите бяхме на уикенд край Елена в комплекс-ханче "Боаза."

Замислено е като битово, самите къщи на 2 етажа, ресторантът също. Но обзавеждането в стаите беше съвременно Simple Smile - леглото, бюрото, банята (не знам дали има "битови" бани, обаче  Laughing

# 14
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Модерно...битовото някак ме подтиска, натрупано ми е, примерно българското битово обзавеждане ми е твърде шарено, все ми се струва вехто и мръсно, дъхти ми на старо  Rolling Eyes тъпо звучи, но това ми е усещането.

И моето е такова  Wink

Общи условия

Активация на акаунт