Моля дайте ми съвет!

  • 2 288
  • 28
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 036
Преди 2 години си поставихме външни щори.Сега решихме да поставим дограма на целия апартамент.Майсторите казаха че било лошо да се монтират наново щорите, защото нарушавали цялостта на дограмата .
Въпроса ми е какво да ги правя сега тези щори и вярно ли е за дограмата?

# 1
  • Мнения: 2 082
за да не дупчим дограмата,направихме правоъгълна дървена рамка по прозореца и щорите са монтирани на нея.недостатък е,че за да вдигнеш щората ,трябва да отвориш прозореца,но аз съм си ги нагласила и рядко им променям положението.за тази рамка ме посъветва момчето,което поставя щорите...

# 2
  • Мнения: 3 036
vanillia на нашите щори "табакерите"са отвътре.
Искаш да кажеш че горната дервена рамка сте я оставили над самата дограма - правилно ли съм разбрала?

# 3
  • Мнения: 2 082
както ти е прозореца,пред него на сантиметри е рамката.тя е върху корниза.представи си дървен правоъгълник пред прозореца си-като дървена дограма без стъклата само.табакерата е на рамката между стъклото ти на ал.дограма и щората.  ooooh! такова обяснение,че... май ще трябва снимка,ама трудна работа  Simple Smile тази рамка се пада между дограмата и щорите-просто я използват да монтират щорите на нея , вместо да дупчат алум.дограма

# 4
  • Мнения: 25
ние като си сменихме дограмата си сложихме вътрешни щори,а външните ги продадохме

# 5
  • Мнения: 3 036
chrisa нали щорите се правят по размер на прозорците а не всички с стандартни размери?

# 6
  • Мнения: 2 591
и ние изхвърлихме външните щори  Mr. Green наш близък, който е наясно с тези неща ни посъветва да не дупчим дограмата Rolling Eyes не съжаляваме - аз и без това неги харесвам Mr. Green

# 7
  • София
  • Мнения: 5 651
Вътрешните щори са по размер на прозорците и ти решаваш точно какви ги искаш.Може да ги направиш да влизат точно до прозореца или да ги монтираш на самата дограма и да са малко по изнесени навън.

# 8
  • Мнения: 852
Може да се сложат същите щори на новата дограма/ако новата догарама са направи в същото съотношение както старата/.Има вариянт да не се дупчи догрмата а самите щори да се монтират изнесени по напрад и "табакерата" да не е вътре а отваън пред прозореца/но в такъв случей трябва всеки път когато искате да си вдигнете щората да отваряте прозореца/ newsm78 Незнам дали ме разбрахте,някак си така ми го обясни моята приятелка Embarassed

# 9
  • Мнения: 3 036
malinka84 имаш предвид в самата стена ли?

# 10
  • Мнения: 852
Да щората се хваща за стената с дюбели/т.е.водачите са хващат към стената/Но при положение че щората досега е била с управление от вътрешната страна/в стаята/,сега трябва да се смени някъкъв механизъм  май в самата кутия за да може да не къса въжето като се премести управлението да е отвън!Така ми го обясниха  Thinking

# 11
  • Мнения: 2 591
толкова грижи за тези външни щори ми се струват излишни Rolling Eyes аз ги изхвърлих с голям кеф hahaha

а дали някоя фирма ще се навие да ти направи тези процедури newsm78 сигурно ще те обрулят хубаво Rolling Eyes

# 12
  • Мнения: 3 036
Първо защото съм от Габрово(нищо не се изхвърля) Laughing
Второ защото от 11,12 часа на обед в 2 от стаите можеш да си направиш сауна, а в останалите така е сутрин - немислимо е без щори.
А външните ми харесват повече от вътрешните.
Колкото до фирмата  - съгласни са да ги демонтират, после все още ще  newsm78 дали да ги поставя.

# 13
  • Там някъде нейде !!!
  • Мнения: 1 136
Точно поради причината , че няма начин как да не продупчиш дограмата , все още нямам щори  на прозорците си . А да правя рамки че да слагам щори , е.а ти грозната работа ще стане .

# 14
  • Мнения: 3 036
Наистина рамката надали ще е най - удачния вариант от естетическа гледна точка.
Но не е възможно да сме без щори.

Общи условия

Активация на акаунт