Как стават надписите върху тениските? Ще разкриете ли тайната?

  • 3 464
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 644
Как стават надписите върху тениските? Ще разкриете ли тайната?

Скоро разбрах и ми идва на идея да си направя сама надписи на corel draw и да ги залепя върху тениски или други дрешки в семейството? Но как става? Някой правил ли е? Да ми разкрие....?
Предварително ви благодаря!

# 1
  • Мнения: 2 467
Aз лично не. Брат ми прави няколко. Картинката/надписа се принтират на специална хартия. После с ютията върху тениската.

# 2
  • Мнения: 10
http://www.portokal.bg/
Лесно, удобно и не много скъпо. Simple Smile

# 3
  • Банкя
  • Мнения: 1 291
Виж в темата за " Бои за текстил"
Наистина има сециална хартия за текстил.Продават я в магазините за принтерна хартия.
Принтираш и лепиш с ютията.
На бяла е по-лесно

# 4
  • Мнения: 2 270
надписи върху тениски се правят по няколко начина.
Най нетрайния е този с принтерна хартия-там си правиш надписа или картинката -отпечатваш/като предварително обърнеш огледално-/минаваш отгоре с ютия/най добре става с преса-всеки шивашки цех има такава/
Друг начин е с фолио за текстил.С него могат да се правят само едноцветни надписи,но пък е толкова здраво,че можеш да скъсаш плата но надписа,ще ти се опре.Фолиото се продава в специялизирани магазини/за фолиа/Най добре става ,когато надписа се изреже на плотер и след това се залепя с преса или ютия.Може и на ръка да се пробваш с макетно ножче,но не е така прецизно .Остатъка от фолиото може да използваш за различни неща.Аз например съм закривала разни петънца или дори скъсани неща по някоя дреха.Изрязвам си фигурки разни и лепя върху дрехата.
Трети начин-рисуване върху дрехата с текстилни бои или маркери/има тема такава/
четвърти начин-ситопечат върху дреха.Така се правят надписите върху 90%от рекламните фанелки/а и не само/Тук нещата са по сложни и изискват направата на сито , плака и друга техника /ако те интересува по точно пиши ми на лични/Иначе при някой ситопечатар може да си поръчаш да ти направи,но ще ти излезе много скъпо.
И последния четвърти начин е оФсетов печат върху специална хартия със специални мастила.Залепването е с преса.Тук говорим за много много бройки.
Дано съм ти била полезна

Общи условия

Активация на акаунт