Лечение след лапароскопия

  • 8 765
  • 17
  •   1
Отговори
  • Мнения: 13

Здравейте на всички. Аз съм съвсем нова във форума. Въпреки, както много други преди мен съм чела много от публикациите и особено форумите. Обръщам се към всички жени, на които им е правена лапароскопия. На 20 юли ми правиха такава операция. Оказа се доста по-сложна от очакваното. Освен 2 кисти на левия и десния яйчник, са ми премахнали и 3 миомни възела. Операцията стандартно минава бързо, около 30 мин., а при мен 2 часа. След като е свършила единият от докторите е изказал мнение, че въобще не е трябвало да е лапароскопска, а коремна. Възстановяването не беше леко, въпреки, че някой от познатите ми мислеха, че се лигавя. Хората като видят 3 дупки и си смятат, че е операцията е била смешна. Както и да е.... Доктора каза, че задължително ще раждам секцио. Но не това ме притеснява. Искам да попитам всички минали по този път, дали след операцията им е прилагано някакво медикаментозно лечение. Докторът, който извърши операцията каза, че няма нужда, само ако имам проблеми със забременяването. Друг доктор, който ми издава болничния, каза че трябва да се лекувам с  Золадекс. Даже ми даде координатите на доктор в София, който да си каже мнението. Но аз подозирам, че просто си прехвърлят пациенти. На една приятелка и слагат Золадекс, но нейният проблем е от друго естество. Вече съвсем се обърках. Мисля си и за лечение с хомеопатия.


Някоя от вас може ли да ме посъветва, или да сподели опит за след оперативно лечение.
Благодаря предварително!

# 1
Защо Золадекс? имаш ли ендометриоза? как се чувстваш-има ли нужда от лечение?
аз лично след лапарото не съм провеждала лечение, ще премина на инсеминация, но това са препоръки на доктора. по отношение на раждането не мисля, че винаги след лапаро се ражда секцио, но пак всичко е индивидуално. имаш ли оплаквания след лапарото или просто се притесняваш? най-добрия консултант е доктора, който те е оперирал, но ако му нямаш доверие потърси друго лекарско мнение. успех.

# 2
  • Мнения: 902
Обичайно не се изписва антибиотично лечение сед лапаро.
Ако кистите ти са били ендометриозни, добрите лекари препоръчват лечение със Золадекс или Диферелин. В противен случай не намирам смисъл...
Поискай повече информация от хирурга, който те е оперирал. Сигурно имаш някакъв протокол или епикриза от операцията, както и хистологично изследване на премахнатите образувания.
Късмет.

# 3
  • Мнения: 13
Здравей joli75,

моя е грешката, че не казах, че имах ендометриоза т.е. така наречените "шоколадови кисти". И двамата доктори казаха, че ще раждам секцио, защото са ми рязали матката, когато са  отстранили 3-те миомни възела. Единствено поради тази причина. За сега се чувствам добре. Все пак мина почти един месец от операцията. От време на време ме обливат горещи вълни, но го отдавам на времето. Доктор Хубчев, който ми прави операцията се води за най-добрият в тази област в Русе. Но лошото е, че не е много словоохотлив. Золадекса го прилагат за спиране на цикъла и по този начин целят да предотвратят появата на други кисти, но както четох те са генно заложени, така че...
А за хомеопатията какво ще кажете? newsm78    
 

# 4
Това вече е друго, за секциото няма проблем, дано бебчо стане по-бързо, пък ще го извадят.
По отношение на золадекса вече само лекар знае. бъди по-напориста и питай-за твоето здраве се касае в крайна сметка.успех ти пожелавам каквото и да решиш.

# 5
  • Мнения: 3 376
РиаМиа, обикновено след операция на ендометриозни кисти се назначава лечение със Золадекс. Тотално забрави за хомеопатията, тя не може да ти помогне за ендометриоза. В зависимост от степента на ендометриозата, т.е в зависимост от големината и мястото й, се прилага по-дълго или по-кратко лечение. Има лекари, които смятат, че само лапароскопията без лечение е достатъчна. В твоя случай обаче, след като кистите са били 2, според мен не се касае за лека степен, и е хубаво да започнеш лечение. НО! Има 2 проблема. Първият е, че лечението се започва веднага след лапароскопията, без отлагане. Вторият - че Золадекса е скъп медикамент, мисля, че цената на една инжекция е около 300лв, а лечението трае от 3 до 6м.

Колко големи бяха кистите? Имаше ли разсейки по други места в коремната кухина?

# 6
  • Мнения: 13
Здравей,

кистите бяха двустранни с големина 4-5 см. и 3 миомни възела. Няма разсейки, не са ми казвали, а и в епикризата не пише. Знам за цената на Золадекса  варира от 370 - 400 лв. Правят се най-малко 3 и най-много 6 инжекции. Лекарят, който прави операцията каза, че не е нужно... Мисля да потърся и друго мнение. Преди операцията ходих на 4 гинеколога, и както се знае всеки имаше различно мнение...та за това отново се колебая. ooooh!

# 7
  • Мнения: 3 376
Аз на твое място бих се лекувала със Золадекс. Кистите не са малки, дават 4та степен ендометриоза. Но все пак ти прецени. От кой град си? Ако имаш възможност отиди при специалист по стерилитет, не се доверявай на произволно избрани гинеколози.

# 8
  • Мнения: 13
От Русе съм, но живея и в Пловдив. Ако някой може да ми даде координати на специалист по стерилитет или в Пловдив или в София. За мен разстоянията не са проблем. Дайте и мнение за съответния специалист. Благодаря Ви предварително.

# 9
  • Мнения: 902
Д-р Даскалов от Пловдив. Работи в Медикус алфа, но координати - само мобилен:
0898 / 20-60-05, ето от тук:
http://www.zachatie.org/forum/index.php?topic=9085.0
Късмет.

# 10
  • Мнения: 13
White, благодаря ти!  bouquet
Ще се консултирам и с него. На мъжа ми му предстои отпуска и заминаваме с него на Балкан. Когато се върнем ще потърся доктора!

# 11
  • Мнения: 1 053
здр.посети   д-р ДАСКАЛОВ няма да съжеляваш,аз съм негова пациентка и ми предстои лапаро при него за киста и аз незнам каква имам я от доста време,той ще те прегледа и ще ти каже.УСПЕХ

# 12
  • Мнения: 13
Само искам да споделя, че ходих при доктор Даскалов -много мил човек- според него няма нужда от лечение със Золадекс. Това много ме зарадва. Той каза, че Золадекса е много страшно лекарство.
За всички който се интересуват той приема в клиника "Медикус алфа" гр. Пловдив; ул. "В. Търново" 21 (срещу Пеещите фонтани) тел: 032/ 634463
успех на всички! Hug

# 13
  • София
  • Мнения: 2 383
Странно при такива големи кисти да не ти препоръчат лечение с Диферелин или Золадекс.  newsm78 Да, много са силни тези лекарства, но по-добре да минеш през лечение със "страшно" лекарство и да се оправиш.
Подкрепям всичко, което ти е написала Гризката. Аз започнах лечението с Диферелин (подобно на Золадекс, но на друг производител) месец след лапарото, защото трябваше да изчакам хистологията, а тя покрай НГ се забави и т.н. Тогава моят доктор ми каза, че съм закъсняла с лечението.  Rolling Eyes След ендометриоза или се лекуваш с изписаните по-горе лекарства, за да се спре МЦ или правиш инсеминация или инвитро.  УСПЕХ!  Hug

# 14
  • Мнения: 7 718
Дори големите киста да са премахнати е възможно да има малки, почти невидими огнища, ендометриозата е доста коварна болест, усложнениета огромни - до премахване на репродуктивните органи.
На твое място не бих махнала с лека ръка на този проблем, бих се консултирала със сериозни специалисти /не смятам, че д-р Даскалов е добър специалист в тази област, при положение, че не е оператор и не бих се доверила на неговото мнение в този случай/.
Бих ти препоръчала да се обърнеш към водещите имена в София /специалисти, които правят такива операции/ щом пътуванията не са ти проблем и ако ти препоръчат лечение с золадекс или диферелин не би трябвало да отлагаш нито ден.
Можеш да кандидатстваш за отпускане на лекарствата през касата.

Общи условия

Активация на акаунт