Посещавате ли психоаналитик?

  • 3 407
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 180
Знам, че в България няма такава практика, но ми е интересно да разбера дали сте ходили/или ходите на психоаналитик. Може би, защото в момента съм в някаква емоционална дупка, знам ли и аз......А може би след ден-два, пет ще ми мине.....нали има една приказка "всяко чудо за три дни" - надявам се да е така. И дали има ефект от разговорите с такъв професионалист?

# 1
  • София
  • Мнения: 4 412
Не съм ходила, освен че в ранна младост съм говорила с тел. на доверието за проблеми с гаджета. Мисля си, че при такъв специалист трябва да се ходи дълго време, спомням си един филм - момичето и психоаналитика се оказаха майка и гадже на едно и също момче. Просто от 1-2 разговора не знам дали ще се получи, но пък може да има ефект. Аз си мисля, че трябва да се ходи всяка седмица, за да може специалиста да опознае, да знае къде са силните и слабите страни, да знае какво предстои като събития в живота и познавайки психиката да даде подходящ съвет. Но също си мисля, че след 2-3 разговора вече ще има понятие от човека и ще може да даде съвет.
А също се сещам, че при моите проблеми с гаджетата, веднага ми даваха съвети, дори и по телефона, ама може и проблемите ми да не са били сериозни.

# 2
  • Мнения: 474
Аз не, но най-добрата ми приятелка живее в чужбина и вече 3 -та година ходи редовно на сеанси 2 х седмично. Тъй като с нея сме израстнали заедно и си знаем и кътните зъби,, мога да кажа, че въздействието на един такъв специалист върху поведение, възприятие, самочувствие и решаване на проблеми е направо достойно за уважение. Ако в България тази професия се развие достатъчно добре, бих ходила непременно. И да, добрите успехи се постигат в течение на времето, при абсолютната искреност на пациента и съответно- да имаш време да повярваш на съветите на този човек.

# 3
  • home!sweet home!
  • Мнения: 506
от повече от година ходя един път седмично - докато не ме изгони психоаналитика ми, аз няма да си тръгна сама  Joy
няма по-хубаво нещо!

# 4
  • Мнения: 1 180
Аз съм скептично настроена /засега/ към психотерапията, затова искам някой да сподели личен опит. Има неща, които поне аз не бих споделила и с най-близките си хора, мисля, че ще ми е по-лесно да се отпусна пред непознат, не знам....объркана съм...

fanta, би ли споделила къде ходиш и въобще, интересно ми е как минава един такъв сеанс, какви са резултатите, може и на лични.

# 5
  • home!sweet home!
  • Мнения: 506
Не е лесно да споделиш най-тъмните си тайни, никак даже, на мен ми трябваше 1 година докато кажа това, което исках. Представяте ли си - една година суча и въртя - голяма съпротива имах, но после - камъни се къртиха от сърцето ми.
Тръгнах на психотерапия заради страхова невроза и да ви кажа смятам, че благодарение на нея аз разбрах себе си чрез психотерапията.
Сеансите протичат почти само с моя монолог, но психотерапевта някакси успява да даде насока на мислите ми и в крайна сметка сама си давам отговори на въпросите!....
Питайте още - имам богат опит  hahaha

# 6
  • casa dolce casa
  • Мнения: 172
Не,но много искам.Избрала съм даже специалист,намерих му координатите,но въпреки това още не мога да се престраша да си запиша час.И аз незнам какво толкова се притеснявам,като вече съм решила да го направя.

# 7
  • Мнения: 1 180
Добре, бихте ли дали координати - може и на лични, ще съм ви безкрайно благодарна!

# 8
  • Мнения: 274
Преди и след като родих посещавах психоаналитик. Чувствах се доста потисната. След голяяямо отсъствие от България - изведнъж почти случайно пак се озовах тук и без възможност да пътувам към Мароко, където всъщност живеем. Изведнъж се оказа, че трябва да лежа...че трябва да променя навици и ритъм за отрицателно време. Сега го виждам като каприз...не съм имала чак такава нужда от подобен специалист. Rolling Eyes

# 9
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
иди на църква, помоли се, изповядай се и ще ти олекне .... при това безплатно

# 10
  • home!sweet home!
  • Мнения: 506
иди на църква, помоли се, изповядай се и ще ти олекне .... при това безплатно

Аз съм вярваща, но не бих сравнила свещенника с психоаналитика, както и изповедта с терапията!

# 11
  • home!sweet home!
  • Мнения: 506
Добре, бихте ли дали координати - може и на лични, ще съм ви безкрайно благодарна!

Аз ходя тук: http://www.dinamika-sofia.com/

# 12
  • Мнения: 1 180
Благодаря за отговорите! В такава дупка съм изпаднала, че всичко ми е черно, черно... Може би няма да потърся помощ, незнам. Лошото е, че не мога да си опиша проблемите. Май и аз не съм наясно със себе си.

# 13
  • home!sweet home!
  • Мнения: 506
Благодаря за отговорите! В такава дупка съм изпаднала, че всичко ми е черно, черно... Може би няма да потърся помощ, незнам. Лошото е, че не мога да си опиша проблемите. Май и аз не съм наясно със себе си.

предлагам ти подкрепата и помоща си, ако искаш пиши ми на лични- знам какво е!

# 14
  • Мнения: 494
Знам, че в България няма такава практика, но ми е интересно да разбера дали сте ходили/или ходите на психоаналитик. Може би, защото в момента съм в някаква емоционална дупка, знам ли и аз......А може би след ден-два, пет ще ми мине.....нали има една приказка "всяко чудо за три дни" - надявам се да е така. И дали има ефект от разговорите с такъв професионалист?


Има и то голям ефект. Лично при мене посещението при психиатър много ми помогна .Изкарах кошмарно лято ,миналата година .Мразех се, забравих за приятели, пренебрегнах семейството си .Бях се загубила ,незнаех коя съм. Всичко ми беше черно .3 сеанса ме научиха да заобичам първо себе си и да се избавя от това състояние.

Общи условия

Активация на акаунт