Какво ще ме посъветвате за отопление на ...

  • 1 061
  • 13
  •   1
Отговори
  • München\Добрич
  • Мнения: 192
Какво ще ме посъветвате за отопление на апартамент 111кв.м., (на първи от три етажа, дограма, изолация)? Отказаха ми за този отоплителен сезон от  #2gunfire-ЧТК да ми пуснат газ и сега нямам идея какво да измисля за отопление. За сега не живеем още там, а така ми се искаше есента да се нанесем  Tired , но уви... без топло... Мислех си да си сложа климатик за летните жеги, а сега се замислям да съчетая полезното с приятното, но за тристаен апартамент... нямам идеи. От разните му фирмички ми предложиха: три климатика; мулти сплит система. Не мога да си позволя да инвестирам и в газификация(която дай боже да е догодина, ама не се знае), и в климатици. Какво ще препоръчате, което да става и за отопление- временно може би, и за охлаждане; и да не е много скъпо, и да е икономично, и въобще има ли такова животно? http://www.snimka.bg/album.php?album_id=114851

# 1
  • Мнения: 7 263
Отопление - камина с въздушна риза /това е моето решение/ или с водна риза по-добро и ефективно.
Охлаждане с климатици.

# 2
  • Варна
  • Мнения: 1 571
Ако имате някаква гаранция че скоро ще прекарат газ, изграждайте инсталацията. Котлите могат да работят и на пропан-бутан, само се сменят дюзите. Не съм 100% сигурна в това което ти говоря, но не пречи да проверите. Като разход излиза по-скъпо и честичко ще зареждате бутилки, но ако е само за една година си заслужава. Има възможност да се спират радиаторите в стаите които не държите да се отопляват и така ще си регулирате разхода.
Самата инсталация е скъпа и съпроводена от голям ремонт, така че сега му е времето, преди да сте се нанесли.

# 3
  • München\Добрич
  • Мнения: 192
Камина не мога да сложа, защото няма къде да я вържа за комин, а и сега правим основен ремонт, който ми излиза златен #Crazy, и да знам че пак ще трябва да дозамазвам....май не. За парната инсталация ще я направим тъй или иначе, но да ползвам парно на газ пропан-бутан, няма да мога да си го позволя. Май отава с климатици, ама за това разпределение на апартамента, какво ще посъветвате!

# 4
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Не знам какво ти е разпределението на стаите и колко от тях смяташ да ползваш/отопляваш зимата, но знай едно:
- най-евтиното отопление на ток в момента е от инверторни климатици.

# 5
  • Мнения: 1 925
Не знам какво ти е разпределението на стаите и колко от тях смяташ да ползваш/отопляваш зимата, но знай едно:
- най-евтиното отопление на ток в момента е от инверторни климатици.
Абсолютно !  Peace

# 6
  • München\Добрич
  • Мнения: 192
Спалнята-юг, детската юг-запад, а дневната-запад. http://www.snimka.bg/album.php?album_id=114851 Какви климатици предлагате? Ще ги ползвам една или две години (дай боже по-бързо да ми пуснат газта) за отопление, а после само за лятото.

# 7
  • Sofia
  • Мнения: 358
И мен ме интересува вече. Току що разбрах, че изкопните работи наближавали нашата къща. Сега и разбираме за това Embarassed Двуетажна къща отворена без коридори, с три инверторни скъпи климатика. Миналата зима сметките на тока за всичко средно бяха по 140лв. Та въпросът ми е, дали е по-изгодно газифицирането като цени? А тръби иначе имаме прокарани навсякъде за всеки слечай, камина ли ще е, котле ли ще е....Ако някоя маме е газифицирана(как звучи) нека сподели!

# 8
  • Мнения: 303
И мен ме интересува вече. Току що разбрах, че изкопните работи наближавали нашата къща. Сега и разбираме за това Embarassed Двуетажна къща отворена без коридори, с три инверторни скъпи климатика. Миналата зима сметките на тока за всичко средно бяха по 140лв. Та въпросът ми е, дали е по-изгодно газифицирането като цени? А тръби иначе имаме прокарани навсякъде за всеки слечай, камина ли ще е, котле ли ще е....Ако някоя маме е газифицирана(как звучи) нека сподели!

Няма да е по-евтино отоплението на газ, но не пречи поне подгряването на водата в бойлера и готвенето да са на газ. А може и да решите да се отоплявате на газ заради радиаторите - по-комфортно е.

# 9
  • Sofia
  • Мнения: 358
И сега готвиме на газови котлони и котлето за топла вода е на газ, но с тези бутилки през 20дни ooooh! А като чета тези които имат всички са доволни. Най много ми е за отоплението, тези климатици така изсушават въздуха, но все пак най-важното накрая са парите и месечните сметки!

# 10
  • Мнения: 3 116
За 2-те спални се отопляваме с маслени радиатори Де-Лонги. Имат 3 степени на мощност. През най-студените дни сме на средната степен, при по-топлите на минималната, при която се харчи около 1кW. Имат и термодатчици на 6 степени. Спалните са около 12m2, с пластамасова дограма, външна изолация, итонг.

За хола около 40m2 ползваме климатик, японски, със среден разход около 1kW. Също пластмасова дограма, външна изолация, итонг. В най-студените дни, с климатика се поддържат 21-22 градуса. Климатика който ползваме е Фюджицо Сименс.

За банята купихме духалка за баня. Върши отлична работа. Работи на 800W. Има термодатчик.

Газта вече определено не е най-евтиния начин на отопление, поради това че цената й се качва непрекъснато.

# 11
  • Мнения: 463
Най-икономично е отоплението с инверторни климатици, наистина, но ако е много студено навън.... и вътре също остава хладничко. Или поне при мен резултата е такъв с Рanasonic/18, инвертор, на около 60кв хол. В спалните сме на ток с конвекторни р-ри "Adax" и съм супер доволна.

# 12
  • Мнения: 505
Не съм специалист и не съм ползвала газ, ползвала съм инверторни японски климатици и конвекторни печки ADAX. Гласувам с две ръце за ADAX. Само дето не могат да охлаждат. Топлината им е някак особено мека и приятна, струват по 150 лв, монтажът им е фасулска работа и все ми струва, че климатиците харчат повече ток. Освен това печките са безшумни, а климатика си шуми, колкото и да е тих.

# 13
  • Мнения: 2 270
Ние имаме 3 вида отопление/120кв/-камина с водна риза и радиатори,инверторни климатици/навсякъде/ и газова инсталация
За сравнение-сметки за ток 2005-2006-средно 400лв+200лв за дърва/защото само на ток не ставаше
                       сметки за газ 2006-2007-средно 270лв
Изобщо не мога да сравнявам газта с тока или дървата-чисто,безшумно,постоянна температура

Общи условия

Активация на акаунт