Защо са толкова много? Тъжна статистика за абортите

  • 1 442
  • 26
  •   1
Отговори
  • Мнения: X
http://www.focus-news.net/?id=n764070
http://www.focus-news.net/?id=f7179

10 476 аборта по желание за последните 6 месеца!
9 790 от тях са направени от момичета над 19 години!

Това са български деца, защото както се казва в интервюто - ромските момичета раждат!
Цифрата е ужасяваща! Защо става така? Отпада варианта за малките и незрелили ученички, защото те са по-малко от 10%. Не са и аборти направени по медицинска наложителност. Това са аборти, плод на съзнателно решение, взето от зрели жени.
Защо? Защо са толкова много?
 ooooh!

# 1
  • Мнения: 5 622
Щото хората не мислят като ги нападне хормонът, затова...Тя и статистиката за полово предаваните болести няма да е много по-различна...

# 2
  • Мнения: 3 423
Е, кво се правиш на мене?!
Ми то е ясно. Всички се праскат
без кондоми, разчитат, че спят
със Спиди Гонзалес, дето е по-
бърз и от еякулацията си, после,
ако въпросният спиди няма против,
води напомпаната в гражданското,
ако обаче тя няма този късмет, вирва
краката на магарето и се моли докторът
да не е пиян или надрусан. Ето защо.

# 3
  • София
  • Мнения: 3 099

Пфууууууу, че го каза!
Брутална си, ма, Лисьоооооо!

# 4
  • UK
  • Мнения: 3 959
Че като са над 19 значи ли че са готови за дете? Някои хора цял живот не са. За какво й е на една 25 годишна градяща амбициозна кариера едно бебе. Нито ще го гледа добре, нито на него ще му е добре. Да го има само за да не го махне ли? Кой ще е по щастлив от това? Статистиката?

# 5
  • Мнения: 46 434
Мнението ми от другата тема:

Ниска здравна култура, народът още си мисли, че прекъснатият акт е за средство за предпазване от бременност Tired

Но все пак така мисля е по-добре, иначе ще скочи броя на нелегалните аборти, които се правят в неподходящи условия и не се знае до какво водят ...

А какво значи извънбрачни- деца с баща неизвестен или такива на родители, живеещи на семейни начала  Thinking

# 6
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Мда, Лиска го е казала перфектно.
Защо са толкова много абортите?
Защото се пазят хората на принципа "Пази ме и винаги е много точен и си усеща"

# 7
  • София
  • Мнения: 1 074
Мая, а теб какво те засяга всъщност?
Очевидно е, че аборт не си правила и нямаш намерение. Все едно аз да кажа ама защо толкова много разводи? Е да де, ама не съм разведена, нямам намерение и не смятам за нужно да съдя другите. Или да кометнирам инвалиди, наркомани и какво ли още не.
Като си се загрижила толкова за бъдещето на България и неосъществените 20 000 деца на година, стани Министър-председател или социален Министър пък направи майчинството 1000 лв. Ама без уговорката някой някъде да е работил и т.н., щото същите тези, дето са до 25, обикновено са учили до момента и няма как да натрупат стажа и със 180 лв. и мъж дето обикновено изчезва да гледат дете не могат.

Също така подобна цифра разпределена на около 2 млн. жени в детеродна възраст е направо смешна. Спонтанните аборти вероятно са повече.

# 8
  • Мнения: 9 894
хайде, дайте статистика и за тези, които раждат. Понеже тук всяка трета жена, която не тика количка, е в напреднала бременност. Хич не съм песимист, да знаете.

# 9
  • На края на света !
  • Мнения: 2 328
Ами много ще са наскоро пусках темаокак се предпазвате от забременяване и в анкетата се видя колко се пазиме Wink

# 10
  • София
  • Мнения: 4 423
По - добре да направим статистика за изоставените деца, разводите, увредените дечица... за абортите няма какво да мисля...

# 11
  • Мнения: 1 992
След Лиса за абортите няма какво да се добави. НО факт е, че все по-често по улиците виждам бременни жени.

# 12
  • Мнения: 2 070
Може би защото сексът все още не е тема за сериозен разговор в семейството. Защото родителите остават децата сами да се информират, или в училище да ги образоват или от разните му там кампании и интернет. Разговорът стига до към в първи клас, когато евентуално се съобщава на децата как се правят бебетата. Може и на три-четири годишно да го кажеш, ама после нали пак обясняваш. И се изчерпва работата с едно - маме, нали знаеш, пази се, не знам си кво.. Нещо такова си представям аз. Нищо чудно и някоя амбициозна майка да заведе 19годишната си щерка, защото има други планове за нея, може и такива ситуации да има.

# 13
  • Мнения: 1 409
Е, кво се правиш на мене?!
Ми то е ясно. Всички се праскат
без кондоми, разчитат, че спят
със Спиди Гонзалес, дето е по-
бърз и от еякулацията си, после,
ако въпросният спиди няма против,
води напомпаната в гражданското,
ако обаче тя няма този късмет, вирва
краката на магарето и се моли докторът
да не е пиян или надрусан. Ето защо.

Много точно казано

# 14
  • Мнения: X
Абе хора, не ме нападайте! Нито съм против абортите, нито осъждам някого. Стреснах се като го прочетох - цифрата е огромна. Защото по мои наблюдения е обратното - трябва да намаляват. Доста жени около мен раждат - семейни, несемейни, богати, не чак толкова. Интересно ми беше да обсъдим причините за голямата цифра. Това не е тема против абортите, пази боже!
Интересно ми е защо една жена, примерно на 25, айде неомъжена...със сравнително добър доход /+мама, тате/, решава да направи аборт...имам отговори на този въпрос, разбира се, но числото е стряскащо, защото между тези 10000 /за 6 месеца/ има сигурно и много такива - именно градски / Wink/ жени, образовани /или поне информирани/, не чак толкова зле финансово...
Или пък става дума повече за семейни жени /имам в близкото си обкръжение такъв случай/ - решават се на това след караница с мъжа си.
Не вярвам коментарът на Лиска да изчерпва всички случаи!
Иначе всеки решава сам за себе си, никой не е застрахован. Не съм проповедник и не обичам проповедници, но въпросът за причините заслужава внимание.

Общи условия

Активация на акаунт