Миома-дайте съвет

  • 6 198
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 410
Всъщност става въпрос за майка ми,тя е на 59 и преди година и нещо и откриха миома,големичка малко повече от яйце.Не е нараствала от тогава,но от няколко месеца насам започнаха нерегуляри кръвотечения придружени със силна болка,предполагам не е цикъл,въпреки,че съвсем доскоро тя си имаше. Въпросът ми е лечението само оперативно ли е? Какви са рисковете от една такава операция какво ще е лечението занапред?

# 1
  • Primum non nocere !
  • Мнения: 1 526
Миомата е доброкачествен хормонално зависим тумор, т.е. има менструация има миома, има менупауза ,няма миома. Когато се открие в по-млада възраст ,се следи периодично и се оперира само ако порастне над 3месечна бременност. Зависи и къде се развива възела и какви оплаквания причинява. Понякога се развива интраутеринно и предизвиква нерегулярни кръвотечения както ти ги описваш. Това все пак трябва да преценят наблюдаващите я лекари...степента , честота и интeнзитета на кървене. Възможно е при майка ти да се размине опер. лечение като изхождам от възраста й и предстоящата и настъпваща менопауза.

# 2
  • Мнения: 556
Моят съвет е да направите консултация с опериращ гинеколог. Те са по-наясно с миомите. Мен ме мотаха 6 години докато си разреша проблема с проклетата миома!

# 3
  • Мнения: 953
При мен сега при профилактичен гинекологичен преглед ми откриха че миомния възел е нарастнал до 4.3 см. гинеколога ми каза, че след като стане по-голям от 5 см. задължително се оперира. Сега на прегледи на всеки 6м. Докторите са за това да преглеждат и решават за какво трябва да се направи.
Мен ме интересува какви билки или хомеопатично лечение може да се приложи, но изпробвано и дало резултат.

# 4
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
sladurka, аз не разбрах...
Майка ти в менопиауза ли е или не?

# 5
  • Мнения: 3 410
sladurka, аз не разбрах...
Майка ти в менопиауза ли е или не?
Ами...и аз не знам точно,общо взето допреди 6 мес си имаше редовен и нормален цикъл,след това почнаха по-обилни течения с по-силни болки и предполагам това вече не е цикъл..Та не знам и аз newsm78 Има ли вариант на хоромонално или подобно лечение без опреация,защото съм почти сигурна,че майка ми няма да иска операция....няма как да я убедя...

# 6
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
мдам.
Същото, като при майка ми. И мама не искаше да чуе за операция, при все, че губеше много кръв при кръвоизливите и стана анемична. Но отиде на преглед при един д-р от МА и човека така здраво я уплаши, че точно след 5 дни се появи с багажа в б-цата за операция.
До ден днешен се чуди, как по-рано не се е навила за нея, а е търпяла нейното чудо.

# 7
  • Мнения: 393
Майка ми е на 45 и миналата година беше със такава диагноза. Значи по принцип най сигурно е оперативното лечение, възстановяването след което продължава около 10 месеца след операцията, в смисъл толкова време да не се вдига тежко повече от 1 кг и някои други такива неща. Иначе болки и неразположение майка ми имаше около 2-3 месеца след операцията, но сега вече е във форма и всичко е наред. В болницата беше около 4-5 дена и я изписаха след изписването поне седмица не трябва да се става от леглото и трябва да има кой да се грижи за нея, след седмица вече е задължително малко по малко да започне да се движи. Най добре е да се консултирате с лекар, който ще ви обясни за всичко това, но операцията в такива случаи често пъти спасява живот, защото иначе ако се получат разсейки става лошо и на майка ми и казаха да не чака. Надявам се да вземете най доброто решение за майка ти и тя скоро да се оправи  Peace

# 8
  • Свиленград
  • Мнения: 269
Сладурка, много добре си се ориентирала към народната медицина. Ще ти копна рецептата на Ванга за миома и й кажи на майка ти да го направи. НЕка да продължи с пергледите,но преди това да е успяла да я овладее без намеса на скалпел. Желая ти успех!  bouquet
МИОМА НА МАТКАТА - Болната да пие в продължение на 15 дни три пъти дневно по 1 кафена чашка отвара от конопено семе.

# 9
  • Мнения: 3 410
Ох много ви благодаря момичета за подкрепата Hug Днеска бях с нея на лекар и в понеделник и назначиха абразио,някой знае ли какво е това? Доколкото разбрах искат да вземат част от тъканта,за да видят какво и е и дали ще се налага действително операция..Много моля,ако някой е по запознат нека обясни какво е това абразио Praynig

# 10
  • Primum non nocere !
  • Мнения: 1 526
Абразио е метод, с който под упойка ,с кюрета се изтъргва лигавицата на матката. Подобно е на аборта.

# 11
  • Мнения: 19 446
Моят гинеколог ми препоръча спиралата Мирена при появила се миома. Още се колебая, не зная дали ще се реша да я поставя, все пак освен че става въпрос за много пари, страхувам се и от хормоните, които се съдържат в нея.

# 12
  • Мнения: 3 410
Абразио е метод, с който под упойка ,с кюрета се изтъргва лигавицата на матката. Подобно е на аборта.
Но с каква цел се прилага за миома? Shocked

# 13
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Опитват се, да я остържат, ако е на краче отвътре.

# 14
  • Мнения: 3 410
Опитват се, да я остържат, ако е на краче отвътре.
Пак не ми стана много ясно? Защо ще я остъргват и какво е това "краче"?

Общи условия

Активация на акаунт