Моите мании по време на бременността и след това

  • 1 745
  • 32
  •   1
Отговори
Мамчета само аз ли съм имала мании,ако и вие-разкажете.
Когато бях бременна всички ми казваха да съм спокойна,но колкото и да се опитвах все имаше за какво да се притеснявам.
Мания-1-Да не пометна-ходех в тоалетната по 100 пъти на ден за да видя дали не кървя и ако имах някакво тъмно петънце в урината изпадах в ужасна паника.
Мания-2Когато започна да ми личи към 4-тия месец и вървях по улиците ужасно ме беше страх да се размина с мъж.Все си мислех,че като мине покрай мен нарочно ще ме удари в корема,а ако срещу мен има цяла група момчета-тогава направо полудявах от страх.И така развих една защитна реакция,като видех мъже срещу мен минавах на другия тротоар и така винаги,направо на зиг-заг вървях.
Мания-3Дали детето ми ще е наред физически и психически.Даже първата реакция в болницата ми беше да го съблека и да видя дали си има ръчички,краченца и съответно по 5 пръстчета на всякъде.
Мания-4Да не ми сменят детето в болницата.И тя донякъде се оправда,защото 2 пъти ми носеха друго дете за кърмене.Даже исках и кръвна проба да му правят,но те отказаха.Днес вече знам,че си е моето защото е "одрал"кожата на баща си,но тогава много се бях ошашавила.
Мания-5Да не се задуши докато спи.За тая цел до 1 годинка спеше при мен на леглото и постоянно се будех да видя дали диша.
и Мания-6Която продължава и до днес-да не ми откраднат детето.
Знам,че думите ми звучат налудничаво,затова искам ако има такива"луди"майки като мен нека да разкажат как е било при тях и какви мании сте имали. Laughing

# 1
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 459
Нямах и нямам мании Peace

Живея спокойно!

# 2
  • Мнения: 4 451
Ооо, и аз си имам своите мании или страхове. Докато бях бременна най-много се страхувах дали ще се роди здраво детенце. По време на секциото, след като извадиха бебето, първото нещо беше да попитам здраво ли е.
И аз съм преживяла страха от това да не ми дадат друго бебе вместо моето. До такава степен този страх беше ме обсебил, че в болницата направих голям смях. Родих в една малка частна клиника. Бяхме само 3 родилки. Тази, която беше родила нормално, разхождаше бебето си в коридора с количката (самите легълца бяха с колелца). Моето го разхождаше една акушерка. Другата родилка идваше да ме види как съм и като изръси "Моето и твоето бебе толкова си приличат, че все ги бъркам. Вече на два пъти взимам твоята количка." На мен само това ми трябваше. Дойде акушерката да върне малката. Сложи легълцето и до моето. А аз още не можех да ставам и само я гледам. Гледам, гледам и си викам " Абе моето бебе не беше толкова грозно. И имаше повече коса." newsm78 И викнах акушерката. Тя пристигна "на пожар". Аз започнах да и обяснявам, че това не е моето бебе. Жената ме гледа умно, пък накрая каза "А на кой е?" И аз разпалено започвам да обяснявам, че е на онази жена там и т.н. Акушерката ме изслуша, пък после взе да се смее "Онази жена там има момченце, а ти момиченце. Май не си много доволна, че си родила пак момиче и искаш да си тръгнеш с чуждото".  hahaha Попита ме дали искам да я съблече и да ми покаже "доказателството". И аз твърдо убедена в правотата си, поисках. Е, поне мирясах. Онова грозничкото си беше моето бебе. Успокоих се и реших, че всъщност не съм виждала по-красиво бебе. Laughing

# 3
  • Мнения: 1 092
с изключение на мания 2 всички останали не са ми чужди Peace.Явно е нормално  bouquet

# 4
  • Мнения: 164
Не си направих тест за бременност,защото ме беше страх от отрицателния резултат.  Grinning
През цялата бременност се страхувах ,когато слизах по стълби да не падна. Grinning
Не мога да кажа обаче ,че това са ми били мании. Просто страх.
А относно тези след раждането мисля,че всяка майка се страхува дали детето ще е нормално,дали ще се задави,задуши, нормално е. Все пак това е най милото и най свидното ти.

# 5
  • някъде
  • Мнения: 4 955
И аз имах и имам подобни страхове, ако може така да се каже, или по-скоро притеснения, които са нормални за една майка/напр. 3,4,5,6/, но чак мании........

# 6
  • Мнения: 2 005
 Интересно и аз изпитвах същите мании като теб, и някои дори продължавам да изпитвам newsm78

# 7
Очаквах да ми се смеете и затова не написах най-голямата си мания.Но май няма да има подигравки затова ще я напиша.
И тя е никога не си давам детето на никой.В буквалния смисъл.Досега вече почти на 1г.6м.не съм го оставяла и 5 мин.на друг човек.Веднъж опитах,защото трябваше да отида на зъболекар и го оставих на мъжа ми.Излязох и се върнах след минута.И...забрах ги с мен-вътре при зъболекаря.Добре че ми е познат та не ми се смя.
А заради това имам голям проблем,налага ми се да го дам на ясла като стане на 2г.и от сега няма никаква идея как ще стане,след като ме е страх да го оставя дори на мъжа ми.Моля не ми се смейте.Изпитвам истински ужас,ако детето ми не е до мен.(Май ще трябва да хващам нещо надомно). Sad

# 8
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 459
Без да ти се смея или подигравам,защо не потърсиш помощ?Не мисля,че тази последната мания,която сподели е безобидна!

# 9
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Мила, давай го по-спокойно! Peace Всеки  се страхува за детето си Heart Eyes baby_neutral, но ти наистина май се вманиачаваш! Thinking

# 10
Обяснявам си го с факта,че съм го чакала 10 години-моето съкровище.И сега ме е страх ужасно много за него. Sad

# 11
  • Мнения: 8 242
Що бе, Сисе, и аз Тони не съм го давала на никой. С баща съм ги пращала най-много да хвърлят в боклука или до магазина. Никой не ми го е гледал не за малко, ами за хич. Майка ми е искала 2-3 пъти да го води на разходка - ама пуста ревност не си го давам  Mr. Green
Иначе за маниите - не съм имала такива. Аз съм шемет и не изпадам в таквиз крайности  Crazy

# 12
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 459
Обяснявам си го с факта,че съм го чакала 10 години-моето съкровище.И сега ме е страх ужасно много за него. Sad
Сигурна съм,че много го обичаш и те е страх за него,но помисли и за самото дете!Не бъди егоист!

# 13
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 459
Що бе, Сисе, и аз Тони не съм го давала на никой. С баща съм ги пращала най-много да хвърлят в боклука или до магазина. Никой не ми го е гледал не за малко, ами за хич. Майка ми е искала 2-3 пъти да го води на разходка - ама пуста ревност не си го давам  Mr. Green
Иначе за маниите - не съм имала такива. Аз съм шемет и не изпадам в таквиз крайности  Crazy
Духи,има разлика-ти го ревнуваш,а авторката на темата я е страх!

# 14
Май ще започвам със"сухи"тренировки със свекървата-имам и доверие.По 5-10 минути в началото,а?Ох,звуча като малко момиченце,а не като жена на 33г.Ама наистина ми се налага да започна работа и ми трябва много кураж.Ще се опитам и ще кажа резултатите другата седмица.Ще се видя със свекито в Неделя.Извинете,че ви занимавам с моите проблеми.Уж пуснах темата да се посмеем,на моите мании,пък тя стана сериозна.

Общи условия

Активация на акаунт