Разгонен котарак

  • 19 466
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 100
Здравейте на всички!
Сигурно е обсъждан този въпрос и преди, но не можах да намеря точно това, което ме интересува. Миналата година си взехме в нас котарак. Сега е на годинка и адски много си го обичаме. Доста е палав, но голям образ Heart Eyes..както и да е, да не се отплесвам, че мога цял ден да пиша сладки неща за него Simple Smile Та в началото на годината се оказа, че ще се имаме бебче и затова искаме не искаме се налага да дадем Малчо на едни приятели временно! Проблема е обаче, че точно сега се разгони и му е за първи път и прави още повече бели...а така няма как да го дадем на приятелите ни, защото ще го изхвърлят! Определено не искаме и няма да го кастраираме, защото след време като си го вземем, ще му осигуряваме нормалния "полов" живот  Simple Smile, а и не мисля, че това е хуманно! И затова се спряхме на хапчета! Майка ми има котарак от 11 години и му дава хапчета и всичко си е наред, но вчера мъжа ми ходи да пита за тези хапчета, а те му казаха, че хапчета против разгонване на котараци не съществували!!! Незнам какво да правя! Хапчетата, които майка ми преди е давала на другия котарак...не знае как се казват! Моля ако някой знае и котарака му е ползвал хапчетата, да каже какви са и дали имат странични ефекти!
Благодаря предварително!

# 1
# 2
  • Мнения: 2 100
bushkata, мерси, за линка...обичам си четириногото и се радвам, че се оказа, че не това са хапчетата, които сме давали на другия котак Simple Smile

Разговарях с майка ми и я накарах да отиде да разпита дали случайно там, където са и продавали хапчетата ще се сетят какви са и продавали и ще и кажат...та хапчетата се казват NONOVULIN

Някой с някакви мнения?

# 3
  • Мнения: 854
Всички хапчета против разгонване са хормонални, т.е. вредни.

# 4
  • Мнения: 2 100
Да, и с лекари говорих. Каза ми един начин, но не е сигурно, че ще има ефект - натриев брумат. Поне няма странични ефекти Simple Smile Длъжни сме да пробваме и дано стане!  Praynig
Пожелай ми успех!

# 5
  • Мнения: 854
Натриевия бромат има седиращо действие - т.е. предполагам котката ти ще ходи леко упоена и унесена.
Замен лично не е приемливо да давам на животните лекарства, когато това е излишно и може да им навреди.
За мен кастрацията е по-приемлив вариант, още повече, че както си писала по-горе те нямат нужда от "нормален полов живот", в смисъла, в който го прилагаме при хората.
Ако не искаш да го кастириаш, за мен е по-правилно да го търпиш такъв, какъвто е.
Просто не съм фен на излишната употреба на лекарства, особено когато не е нужно, а е за наше удобство.
Иначе погледнато и кастрация е за наше удобство, но спред мен е по-приемлива в момента.
Не знам, разбира се решението е твое.  Simple Smile

# 6
  • Мнения: 7 106
На моят котарак пролет и есен му слагахме ваксина против разгонване, хапчета не съм давала.

# 7
  • Мнения: 2 100
На моят котарак пролет и есен му слагахме ваксина против разгонване, хапчета не съм давала.

Ваксина!?!!? За първи път чувам, че има такова нещо! Каква е ваксината?

bushkata, не мисля, че е проблем да се дава лекарство на животно, още повече, че той не знае какво трябва да прави! Неудобно му е, не може да седне...отива да пишка, но всъщност стои там и не знае какво трябва да прави. Досега 2 пъти се изпишка на леглото ни!!! Никога не е пишкал където и да е другаде, освен в тоалетничката си! Виждам го, че е много объркан, мъчим се да не му се караме много, но понякога чашата прелива. А за кастрация-не мисля, че някой е в състояние да решава такъв важен въпрос вместо друг, независимо дали е човек или животно! Приемам кастрацията като твърде крайна мярка.

# 8
  • Мнения: 7 106
Джиджа, нямам никакъв спомен за името и, котьо го няма от 4 години вече  Sad. Но всеки ветеринар би те упътил за алтернативи на хапчето.
Спомням си, че го водехме веднага при първите симптоми на разгонване, слагаха му ваксината и до вечерта вече няма и помен.

# 9
  • София
  • Мнения: 2 132
Отиди при ветеринар и питайте за ваксина против  разгонване. Бие се два пъти в годината и не е скъпа. По-добър ваиант от хапчетата е.

# 10
  • Мнения: 2 100
Ето какво стана...Снощи котарака се влоши и доста ни стресна и решихме да го заведем на ветеринар (стори ми се, че определено нещо не е наред!) и ветеринаря постави диагноза-камъни в бъбреците! И котака не е разгонен! За най-голямо наше нещастие нещата са дости сложни, възможно е да го оперират и направо ми се плаче  Cry! Няма да ви товаря, исках да кажа все пак какво е станало...

# 11
  • Мнения: 854
Цитат
Неудобно му е, не може да седне...отива да пишка, но всъщност стои там и не знае какво трябва да прави.
Божке! Трябваше да се сетя по това ти описание - коте, което се напъва и седи да пишка, но нищо не прави - това показва именно запушване, но не се сетих.

Но се оправя. Доста мъжки страдат от това, довери се на лекаря си и всичко ще е наред.
Успех.

# 12
  • Мнения: 2 100
bushkata, мерси за подкрепата.  Hug И аз се надявам да се оправи. Ветеринаря каза, че ще стои за наблюдение. Снощи не успяха да му сложат катетър (камъка бил много голям и не можеха да го избутат), а мехура му беше толкова пълен, че...Наложи се през стомаха да ми вкарат игла, за да изтече урината и така се надяваха да се рамести камъка. Сега е с катетър. Най рано утре казаха,ч е може да го вземем, но ако всичко е добре! Чета насам натам из нета и котараците, имали такива проблеми доста често се налагало в последствие да ги оперират (нещо като кастрация  Cry ). Ох, дано всичко е ок и да му се размине, а ние като си го приберем само преварена вода ще му даваме! Оказва се, че явно е от водата, която пием-във Варна тя е много варовита!

# 13
  • Мнения: 854
С каква храна го храниш?

# 14
  • Мнения: 7 106
Джиджа, дано котаранчо бързо се оправи  Praynig!
Внимавай и със сухата храна, знам че не е препоръчителна за котараци, защото води до именно такива проблеми. Аз моя го хранех само с котешка храна от консерви, суха не е близвал.

Общи условия

Активация на акаунт