Превоз на картини в самолет ?

  • 5 185
  • 14
  •   1
Отговори
  • Мнения: 884
Пускам темата тук ,за да я видят повече мами от чужбина и  да отговорят ,ако имат опит.
Носили ли сте картини от България и как става превоза. Картините не са евтини ,за да ги сложа в куфар(винаги могат да се повредят или друго),а са обемни за в кабина.
Моля споделете опит ,ако имате такъв.
Ще питам,естествено и в авио компанията,но реших първо тук да се посъветвам!  Simple Smile

# 1
  • Мнения: 3 521
Няма проблем. Пренасяла съм 2 пъти картини. Доста обемни платна. Добре ги опаковах, на чека ги показах, обясних какво и що е, сложиха им етикет и си ги взех като ръчен багаж. На борда ги дадох на стюардесата, а тя ги прибра на последната седалка в салона. Втория път ги сложиха някъде при тях, защото беше пълен самолета. На слизане и двата пъти ми ги връчиха на ръка.  Peace

# 2
  • Мнения: 884
С коя авиокомпания ? Чудя се дали с всички е така!  newsm78
Би ли казала как ги опакова и какъв размер бяха ,ако знаеш!
Благодаря!   bouquet

# 3
  • Мнения: 3 521
Първия път с Луфтханза, втория с България Еър. Предполагам, че с всички ще е така, особенно ако нямаш и кой знае колко допълнителен ръчен багаж.
Опаковах ги стандартно - фолио с балончета, дебел картон, тънко найлоново фолио, пристядаш с широко тиксо и са ОК нещата.
Големият пакет беше ок. 1,20м.х1,50м., малкият ок. 0,5х1,30

# 4
  • Мнения: 884
surfline, благодаря ти!
Ние ще сме с Бритиш,а те не са много дашни на ръчен багаж  Simple Smile .
Явно ще трябва да съм само с картините и без дамска чанта дори.

# 5
  • Мнения: 1 436
Носила съм. Бяха две, като едната беше много голяма. Бях изрязала картон и го закрепих върху рамката, така че да покрива самата картина и ги бях сложила двете с гръб една към друга в една огромна чанта тип клошар на Илиенци  Embarassed. Моите и двете бяха със стабилни рамки и това им беше достатъчно. Бях с България Еър и КЛМ. И на двата полета ги облегнах на стената зад последната седалка на самолета - само там се събраха. Имах и дамска чанта, не ми направиха проблем за ръчния багаж. Само дето в Амстердам докато стигнем от единия терминал до другия, ме спряха три пъти да ме проверят. После ми казаха, че често намирали наркотици скрити в картини между рамката и ако има платно отзад. Така че имай го предвид Grinning.

Нали знаеш, че за да изнесеш картини от БГ трябва да си изкараш сертификат, че не са паметници на културата?

Последна редакция: пт, 17 авг 2007, 22:18 от Juturna

# 6
  • Мнения: 884
. После ми казаха, че често намирали наркотици скрити в картини между рамката и ако има платно отзад. Така че имай го предвид Grinning.

Нали знаеш, че за да изнесеш картини от БГ трябва да си изкараш сертификат, че не са паметници на културата?
А как проверяват,че няма наркотици? Вадят картината от рамката ли?!
 За втората част:мислех си нещо подобно ,че може да има . Къде мога да намеря авторите ,чиито произведения се смятат за паметник на културата и от къде да си извадя сертификат?    bouquet

# 7
  • Мнения: 3 521
Авторът на картината или галерията ти издават сертификата Peace.

# 8
  • Мнения: 1 147
Авторът на картината или галерията ти издават сертификата Peace.

Сигурна ли си? Аз съм почти убедена, че се слага печат от Националната Галерия. Едно време беше в сградата на историческия музей, а сега е до Мавзолея, до Табако. Нжосят се две снимки на картината, слагат печата и тогава имаш право да ги изнасяш. Работи от 10-12 в понеделник, сряда и петък.

# 9
  • Мнения: 1 436
Сигурна ли си? Аз съм почти убедена, че се слага печат от Националната Галерия. Едно време беше в сградата на историческия музей, а сега е до Мавзолея, до Табако. Нжосят се две снимки на картината, слагат печата и тогава имаш право да ги изнасяш. Работи от 10-12 в понеделник, сряда и петък.

О да, печатът се слага от Нац. Галерия, но понякога художникът или галерията, от която купуваш се занимават да вадят.

macoball, нали знаеш понякога как на рамката отзад е опънат плат или хартия? Е, при мен една от картините беше така. Един митничар го резна с едно тънко ножче от единия край и много внимателно провери дали няма нещо там. Ако не знаеш къде да гледаш, изобщо не се забелязва  Peace (освен това говорим за частта, която е откъм стената, така че и без това никой не  я вижда Laughing)

 

Последна редакция: сб, 18 авг 2007, 01:51 от Juturna

# 10
  • Мнения: 884
Благодаря ви за информацията момичета!  Hug

# 11
  • Мнения: 3 521

Не, всичките документи ми ги дадоха от галерията, респ. художничката... Embarassed
Много полезна информация, благодаря, че сподели  bouquet.

# 12
  • Мнения: 11 306
Тази година като си ходих, пак си взех картини. Понеже бяха акварели, та не ми трябваше кой знае колко опаковане - купих си една художническа папка А3, минах през националната галерия за стикери, сложих папката в куфара, тъй като ми позволяваше мястото и така си ги пренесох.
Сърфи, това за националната галерия е задължително, закона е от 60те години и още няма промяна. Целта е да докажеш, че това е твоя собственост, а не национално богатство.
Искат ти по 2 снимки на произведение, плащаш по 3 лв за картина, дават ти сертификат за всички произведения и на всяко слагат този стикер. Една от снимките остава за тях, другата я залепват за сертификата.
Входа на галерията от задната страна на Партийния дом.

# 13
  • Мнения: 2 379
плащаш по 3 лв за картина
Само да вметна, че не винаги е по 3 лв. на картина. Зависи от стойността на картината.

# 14
  • Мнения: 11 306
плащаш по 3 лв за картина
Само да вметна, че не винаги е по 3 лв. на картина. Зависи от стойността на картината.
Миналата година също платих толкова. А тази година дадох друга стойност на картините. Thinking
Или може би зависи каква техника са?

Общи условия

Активация на акаунт