Витекс

  • 2 517
  • 8
  •   1
Отговори
Здравейте момичета. Интересувам се дали някоя от вас е пила "Витекс" - регулирал хормоните. По-точно искам да знам дали помага при липсваща овулация. Прочетох листовката, но ми се иска да разбера дали някоя го е пила и какъв е бил резултата.
Благодаря ви предварително и успех на всички бебеправещи Simple Smile

# 1
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Ти откъде знаеш, че имаш проблем с хормоните? На лекар за изследвания ходила ли си? Ако наистина имаш проблем, лекарят ще ти изпише точните лекарства!
Същото се отнася и за овулацията. Проследявала ли си я, или просто така реши?

Не пий нищо на своя глава!  Naughty

# 2
Хормоните все още не съм изследвала, но лекарката ми каза че единият яйчник прилича на поликистозен и няма овулация.
За сега само събирам информация за "Витекс", не пия нищо без консултация.

# 3
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Хубаво ще е да си пуснеш едно изследване на хормоните, ако те притесняват.
Също и да следиш овулация поне 2 месеца, тъй като когато са те преглеждали, може да ти е бил ановулаторен цикъл.
Успех!

Може да се регистрираш и да влезеш в седмичната тема на Искам бебе, там разискваме точно такива въпроси.  Peace

# 4
Да, мисля да си направя такова изследване. Сега изчаквам на лекарката ми да и свърши отпуската и тогава ще отида с въпросите си при нея.
Тези хормони до колкото разбирам от форума се изследват в определени дни?
Все пак ще я питам за този "Витекс", билкови таблетки са. Може пък и да нямам нужда да ги пия.

# 5
  • Мнения: 1 209
Аз не съм го чувала този Витекс. Но действително има значение точно кои хормони регулира и в каква степен. Дори ако са билки също има опасност да разбута хормоните на една жена...
Изчакай докторката си и я поразпитай по подробно, поискай изследване на хормоните на 5-тия ден от цикъла и 7-ия ден след ову на прогестерона за да се разбере къде има разминаване и какъв точно е проблема.

# 6
Ще изчакам и се надявам скоро и аз да се похваля с две чертички Simple Smile пожелавам го на всички тук.

# 7
  • Мнения: 3 376
Ето ти една тема за витекс в друг форум:

http://www.zachatie.org/index.php?option=com_smf&Itemid=9999 … &topic=3384.0

Но и аз бих те съветвала първо да си изследваш хормоните и да го обсъдиш с лекар.

# 8
  • Мнения: 4 298
Аз имах кратък цикъл /14-24 дни/. След обикаляне по светила в гинекологията и бясно пиене на противозачатъчни и дуфастон, си самоназначих изследвания на хормоните.
Оказа се, че LH ми е много нисък, дори да има фоликул, то яйцеклетката вътре не е качествена. При спукването на фоликула, не се отделя качествено жълто тяло, а от там лутаелната фаза или се скъсява или просто липсва.
Пих около три месеца Агнес /същата билка, но друг препарат/ и хормоните се регулираха. Цикълът се закова на 24 дни.
Билките, при все че се предпочитат като "по-лек" вариант за въздействие върху даден проблем, според мен не са безопасни. При все, че още при тебе не е ясно какъв точно е проблема.

Общи условия

Активация на акаунт