Много съм тъжна!!!:((((-една изповед!

  • 1 984
  • 31
  •   1
Отговори
Вчера ни изписаха с малкия от болницата,всичко беше наред с мен но вече не е.Бебето е добре но аз не,първо имам проблем с кърмата,кърмя но след това той се отдръпва и иска да го храня с АМ а на мен ми е трудно изцеждането,гърдите ми са като камъни и болят ужасно.Не знам също как да се справям и с каката за която ме е жал че се буди нощем от рева на бебо,чувствам се много гадно и не знам какво да правя?Някои да ми даде съвет! моля!!!!!

# 1
  • Мнения: 1 081
Ако имаш възможност отдели децата в отделни стаи, примерно бебето да спи при вас, а каката в друга стая.

Защо мислиш, че иска да му даваш АМ, не иска ли да суче? В началото гърдите наистина болят и са твърди, но с правилното третиране, омекват и кърмата тръгва. Гърдите сами няма да се оправят, ще трябва да се поизцедиш, колкото и да боли, защото мастита боли повече. Не се впряга, спокойно, изгледала си едно дете, второто с нищо не е по-страшно от първото. Ако не можеш са се справиш извикай някой да ти помогне поне с другото ти дете, кърменето изисква време, но нещата се регулират постепенно. Успех и бъди спокойна!

# 2
  • Мнения: 9 050
Миличка, който измисли хапчето против следродилна депресия, ще влезе в топ 100 на откривателите на 21-ви век.
Разбирам те чудесно. Когато аз се прибрах с детето вкъщи, бях ужасно подтисната. Крещях за всичко, плачех непрекъснато. Нямах кърма и се чувствах като най-ужасната майка на света. Всеки път, когато приготвях АМ на детето пред очите ми се набиваше онзи надпис от кутиите, че най-доброто за детето е майчината кърма. И всеки път плачех. При всяко приготвеня на храна, аз плачех, че не давам на детето си най-доброто за него.
За кърменето, могат да ти помогнат много в кърмаческия, но ако не успееш да кърмиш, това не е края на света. Това че кърмиш, не те прави добра майка, както това, че не кърмиш, не те прави лоша майка. Ако детето ти се е отбило, не е болка за умиране. Това да не кърчиш си има много, много предимства. Любов и топлина можеш да дадеш на малкото човече и без да ти виси по циците по цял ден  Wink

Това, че ти е тежко, заради по-голямото дете също е разбираемо. Вероятно то не си доспива, нервно е, криво е и ти си мислиш, че си виновна. Не си, миличка. Ти си дала на голямото си дете нещо безценно. Няма по-голяма награда в този живот от брата или сестрата. Естествено, трябва време. Аз и сестра ми нямахме особено силна връзка до много късно. Бяхме прекалено различни. Но сега....смело мога да кажа, че от сестра ми и детето ми няма по-важни хора в живота ми. Ти си дала на детето си най-безусловната подкрепа и най-силната любов, която може да получи изобщо от друг човек в този живот. Но трябва да мине време.

Не мога да ти помогна. И това е ужасно усещане. Но следродилната депресия е най-подлото нещо, което ми се е случвало. Държа ме 10 месеца.  И е отвратително. Не мога да ти помогна, но мога да ти кажа - не си сама. Тъпо е да ти казвам, че всичко ще се оправи, защото колкото и да е вярно, това не е утеха сега, в този момент. Мога само да ти пожелая да си силна, да успееш бързо да се стегнеш и да вземеш пак нещата в ръце.

# 3
  • София
  • Мнения: 6 268
Мисля, че си малко уморена и за това си се поотчаяла. Кърменето в началото е трудно. И при мен беше така, но аз престоях 7 дена в болницата и само това правех - да се уча да кърмя. бе ми трудно, зърната ми се разраниха, бебо заспиваше постоянно, трябваше винаго да сме двама, за да го нахраня, че единия да го буди. Не се отказвай, намери си удобно местенце да седнеш, вземи бебо и се опитвай. Според мен не му давай АМ, след като имаш кърма. А дали са ти отпушени каналите? И аз не мога много да се цедя, на ръка само и то ми отнема много време, но опитай.
най-добре някой да ти покаже, но не знам как. Попитай и в Кръмаческия.

# 4
  • Мнения: 469
Здравей майче. Hug
Честито бебче!Да е живо,здраво и много усмихнато !

ZinaSt сякаш прочете мислите ми и написа това ,което си мислех и аз. Wink
Вкъщи ситуацията беше същата,но уверявам те скоро нещата ще се оправят.
Пожелавам ти много щастливи моменти!  bouquet

# 5
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
        Разбирам те напълно!Когато родих изпаднах в адска депресия, че нямам кърма и не мога да кърмя детето си!Рухнах и само плачех.А сега си бия главата защо вместо да съм се наслаждавала на детето си, съм се отдала на такъв проблем.

 Ами детето ми беше на АМ.СЕга е голям 3г. мъж, жив и здрав, никога не е боледувал.Тъй, че осмен с кърма, децата оцеляват и с АМ.Ако не можеш да го кърмиш не се самообвинявай, не всяка жена става за кърмачка.Да ти е живо и здраво детенцето! Heart Eyes

# 6
  • Мнения: 2 309
Милата, нормално е, всяко ново начало е трудно, трябва време да влезеш в ритъм. Що се отнася до кърменето, ако държш да кърмиш пусни тема в Кърмаческия, там има кой да те посъветва, ако пък решиш да се откажеш, не си вменявай вина, най-важното е любовта и грижата към новороденото бебче и твоето спокойствие, да запомниш първите ви дни с любов, а не със сълзи. За каката, наистина ако можеш я премести в друга стая, или пък вие с бебето се преместете, ако е много зле положението не може ли да я дадеш за няколко дни при баба и дядо.

# 7
  • Мнения: 253
Не му давай АМ. Много ти е малко бебенцето още и може да се научи да суче. Освен това, ако си го кърмиш, ще го успокояваш много по-лесно вечер. Не се отказвай. Приодът след раждането е доста труден, но като го преодолееш, ще бъдеш 2 пъти по-щастлива - имаш си 2 слънчица, които ще те карат да се усмихваш.

# 8
  • Мнения: 4 451
Честито и от мен! Hug Ще се справиш! Знам, че сега ти е трудно да повярваш. Когато аз излязох от родилния дом, бебето настанихме в спалнята. Нашата кака си има отделна стая. И аз се притеснявах, че ще се буди от плача на бебето, но не се е случвало до сега. Дано и ти имаш възможност да ги отделиш в различни стаи. За гърдите - слагай го колкото може по-често на гърда. Храни го на поискване. Моят съвет е да не му даваш АМ, при положение, че имаш достатъчно кърма. Права е ZinaSt, в Кърмаческия много ще ти помогнат.
Когато Мими беше бебе, нощем я взимах при себе си и я кърмих при всяко събуждане. Това е много удобно в началото, защото бебето заспива на гърдата бързичко, а ти си легнала и можеш също да спиш или поне да лежиш без да се налага да ставаш при всяко събуждане. Кураж и успех! Hug

# 9
  • Мнения: 38
Честито бебче!

А пробвала ли си малко преди кърмене да си направиш топъл компрес(мокриш хавлиена кърпа с много топла вода и слагаш на гърдите) - при мен имаше невероятен ефект.
Само се успокой - всичко ще си дойде на мястото. Защо не пробваш(ако имаш възможност) каката да спи в другата стая с таткото или с някой друг.
Пробвай да кърмиш легнала на една страна.


Успех!

# 10
  • Мнения: 4 915
Явно имаш проблем с изпразването на гърдите ...Бебето може би суче неефективно само предната кърма, изморява се и не желае да суче повече...

Трябва да го стимулираш да захапва правилно ареолата и зърното. Когато кърмиш, прави масаж на гърдите, за да слиза млякото по-лесно. Когато бебето се дръпне от едната гърда, сложи го на другата.

За болката - зърната ли са разранени или имаш запушени каналчета?
За зърната си купи ланолинови кремчета - "Лансинох" или "Ланолин" и се мажи с тях, не е нужно отмиване преди кърмене.
Ако имаш запушено каналче, гърдите ти са като камък и има зачервен участък - под топъл душ разтривай и изцеждай гърдите, докато не получиш облекчение и не поомекнат. Бебето е най-добрата помпичка, не го подценявай.

Заповядай в Кърмаческия форум, има тема   "Библиотека" с много статии за първите дни и проблеми с кърменето, ще помогнем и с още практически съвети.


За каката - нека таткото спи с нея в друга стая, а ти - с бебето. Дори ще ти предложа на едно голямо легло и двамата  - така ще можеш да кърмиш бебето легнала, лесно и удобно е.

# 11
  • Мнения: 4 451
Честито бебче!

А пробвала ли си малко преди кърмене да си направиш топъл компрес(мокриш хавлиена кърпа с много топла вода и слагаш на гърдите) - при мен имаше невероятен ефект.
Само се успокой - всичко ще си дойде на мястото. Защо не пробваш(ако имаш възможност) каката да спи в другата стая с таткото или с някой друг.
Пробвай да кърмиш легнала на една страна.

Успех!
Точно това имах предвид. Peace

# 12
  • Мнения: 3 268
Ти си с типична следродилна депресия.Хормоните ти бушуват в момента яко.Вземете бебето при вас,така ще си по-спокойна и каката няма да се буди.За кърменето не мога да ти дам съвет,защото аз съм кърмила малко децата си и са били на смесено хранене от самото си раждане,но в кърмаческия верно ще ти дадат добър съвет.След месец-два всичко това ще е минало и ти ще си най-щастливата мама.И аз се чувсвах много потисната първите дни.После всичко си дойде на мястото.

# 13
  • Мнения: 535
Честито бебче!   bouquet
Това, че гърдите ти са напрегнати означава, че имаш кърма, но още не са ти се отпушили напълно каналите. Слагай бебчето по-често на гърдите ти, то най-лесно може да ти помогне. Опитай се да издържиш до първата ви консултация без да го дохранваш, слагай го всеки път когато мислиш, че е гладно. После нещата ще се нормализират. Може да се взимаш бързи топли душове преди кърмене.
А, относно каката, моя съвет е да не я местиш в друга стая. Нека си спи при вас, иначе може да си помисли, че не е желана и да започне силно да ревнува, все пак и тя е още малка. Тя ще свикне с плача на бебето и няма да се буди. Това го знам от опит, мойте също са породени.
Успех  Hug

# 14
  • Мнения: 588
     Честито бебче! Да ти е живо и здраво. Гледай преди всичко да си спокойна, когато го кърмиш, защото мъника усеща когато си нервна. Освен това избягвай да му даваш АМ мляко, защото така му е по-лесно през биберона, отколкото от гърдата и има опасност да се отбие. Peace

Общи условия

Активация на акаунт